Gilian Anderson
Fot. Gareth Cattermole/Getty Images
O tym się mówi!

Gilian Anderson zagra w filmie o księciu Andrzeju na Netflixie

Co wiemy o nowym projekcie?

Aleksandra Frankowska 8 lutego 2023 14:27
Gilian Anderson
Fot. Gareth Cattermole/Getty Images

Uwielbiana przez widzów Netflix i nie tylko Gillian Anderson zagra w kolejnej produkcji platformy. Tym razem wdzieli się w postać Emily Maitlis, a film opowie o samym księciu Andrzeju. Jak sprawdzi się w tej roli? Czy rodzina królewska jest gotowa na kolejny materiał o członkach rodu Windsorów?

ZOBACZ TEŻ: Netflix ogłosił premiery filmów i seriali na luty 2023

Po The Crown czas na coś nowego

W piątym sezonie serialu The Crown mogliśmy zobaczyć już najtrudniejsze i jednocześnie najsmutniejsze oblicze rodziny Windsorów. Wywiad, którego Diana udzieliła telewizji BBC odbił się szerokim echem na całym świecie. Teraz, dzięki serialowi, mogliśmy zobaczyć jego nową interpretację ponownie. Trudne małżeństwo, próby samobójcze, zdrady i niepewność towarzyszyły Dianie przez niemal połowę życia. Tym razem Netflix przyjrzy się innemu wywiadowi, mianowicie udzielonemu przez księcia Andrzeja dla Emily Maitlis z Newsnightw. Wówczas to książę Yorku opowiedział szerzej o swojej relacji z Jeffreyem Epsteinem. Czy szykuje się kolejny skandal z brytyjską rodziną królewską w tle?

Gillian Anderson
Fot. Samir Hussein/WireImage

Film Netflixa na temat księcia Andrzeja

Zaledwie wczoraj ogłoszono, że najnowszą produkcją Philipa Martina, autora The Crown, będzie film o księciu Andrzeju i jego kontrowersyjnym wywiadzie. W filmie będziemy mieli okazję zobaczyć od kuchni, co działo się wokół księcia podczas całej sytuacji, ale również to, w jaki sposób BBC wchodzi w układy z brytyjską rodziną królewską. W rolę księcia Andrzeja wcieli się Billie Piper, zaś redaktorkę Emily Maitlis zagra sama Gilian Anderson, znana również z The Crown czy Sex Education.

Książę Andrzej znów na dywaniku

Po wielu kontrowersjach, które miały miejsce wokół księcia Andrzeja jeszcze za życia królowej Elżbiety II, trudno się dziwić, że ludzie ze świata filmu chcą pokazać tę historię na dużym ekranie. Rodzina, która powinna uchodzić za przykład dla Brytyjczyków, ma za uszami dużo więcej, niż można byłoby się spodziewać. W przypadku księcia Andrzeja ujawnione skandale sprawiły, że stracił on między innymi swoje odznaczenia. Pokazuje to tyle, że nawet będąc członkiem rodziny królewskiej, nie można czuć się bezkarnym.

ZOBACZ TEŻ: Wszystko, co wiemy o 4 sezonie ''Emily w Paryżu"

Królowa Elżbieta II na mszy dziękczynnej za życie księcia Filipa, 29.03.2022
Fot. Pool The Times/Associated Press/East News

Gilian Anderson ulubienicą Brytyjczyków

Aktorka po raz kolejny wcieli się w postać, która odegrała w historii kluczową rolę. Po zagraniu w The Crown samej Margharet Thatcher, teraz czeka ją kolejne wyzwanie. Jesteśmy przekonani, że ponownie wypadnie doskonale. Nie możemy doczekać się premiery filmu. Jej data nie jest jeszcze znana. 

Gillian Anderson
Fot. Netflix

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.