O TYM SIĘ MÓWI

Patryk Vega zapowiada kolejne produkcje: „Do 2025 roku mam zamiar zrobić 16 filmów”

Jego najnowszy film „Polityka” odniósł komercyjny sukces

Gabriela Czernecka 11 września 2019 20:50

Filmy Patryka Vegi cieszą się sporą popularnością. Najnowsza produkcja reżysera, Polityka, już okazała się wielkim sukcesem. W calej Polsce wyprzedano milion biletów! Patryk Vega nie zamierza jednak zwalniać tempa i zapowiada kolejne filmy. „Do 2025 roku mam zamiar zrobić 16 filmów”, mówi w rozmowie z Magdaleną Felis dla Urody Życia. Jakie filmy Patryk Vega wyprodukował i o czym będą kolejne produkcje jego autorstwa? Poznajcie szczegóły.

Filmy Patryka Vegi - Polityka

Polityka Patryka Vegi trafiła do kin 4 września i... już pobiła pierwszy rekord. W całej Polsce sprzedano milion biletów. To z pewnością za sprawą ogromnej promocji produkcji - sam reżyser prezentował w sieci fragmenty filmu, które dawały nadzieję na przynajmniej drugi Kler. „W moim filmie zaś 80 procent scen i dialogów odwzorowuje rzeczywistość jeden do jednego. Film poprzedziła 18-miesięczna dokumentacja. W tym czasie spotkałem się z ponad setką polityków, którzy opowiedzieli mi o tym, jak wygląda ich świat”, powiedział Patryk Vega w rozmowie z VIVĄ!.

Przypomnijmy, o czym jest film Polityka -  to opowieść o polskiej scenie politycznej w przededniu wyborów parlamentarnych, o „ludziach, którzy dorwali się do władzy i publicznych pieniędzy”. W produkcji pojawiły się postacie inspirowane twarzami polskiej polityki. Film niedawno trafił na ekrany i już mówi się, że odniósł komercyjny sukces: „Mam złą wiadomość dla hejterów filmu Polityka. Nie ma znaczenia, ile politycy zapłacą wam za hejtowanie mojego filmu, bo to nic nie zmienia i w ten sposób nie da się go zablokować.Polacy chcą obejrzeć ten film i do niedzieli zobaczyło go już 933 tysiące widzów”, podzielił się dobrą nowiną na Instagramie. Patryk Vega nie mówi jednak stop i już zapowiada kolejne produkcje! 

Nowy filmy Patryka Vegi - o prezydencie Andrzeju Dudzie

Reżyser już zapowiedział, że nie zamierza poprzestać na Polityce, i jak mówi w najnowszym wywiadzie dla Urody Życia: „Do 2025 roku mam zamiar zrobić 16 filmów - może będzie wśród nich kino familijne”, zapowiada. Na jakie filmy Patryka Vegi możemy więc liczyć? O jednym reżyser opowiedział co nieco w jednym z wywiadów. W rozmowie z dziennikarzami Super ExpressuPatryk Vega rozpoczął pracę na filmem ujawniającym kulisy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta Polski. Przypomnijmy, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie był w 2015 roku prawie nikomu znany. A jednak pokonał wszystkich innych startujących na najważniejszy urząd w państwie. Wielu obserwatorów wyborów podkreślało, że w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy pomagał ogrom ekspertów, którzy zrobili wszystko, by uzyskać oczekiwany wynik. Czy właśnie na tych kulisach kampanii skupi się w swoim filmie Patryk Vega? Przekonamy się wiosną 2020, ponieważ taką wstępnie podaje się datę. 

Film Patryka Vegi - Kobiety mafii 3

„Robię na przykład trylogię Kobiet mafii, w czerwcu zaczynam zdjęcia do nowej produkcji dla Showmaxa, oprócz tego chcę zrobić kobiecego "Wilka z Wall Street", który ma mieć premierę jesienią przyszłego roku. Przygotowuję też film o kobietach w sądownictwie. W kinach ma być w 2020 roku”, informował kilka miesięcy temu. Niedługo po premierze drugiej części Kobiet Mafii Patryk Vega wyjawił, że ma wystarczająco dużo materiału, aby stworzyć kolejną część, ale film stanął pod znakiem zapytania.

Okazało się bowiem, że druga część historii nie cieszyła się tak dużym sukcesem, jak pierwsza część filmu. „Polacy tej zagranicy nie chcą. Chcą polskiej rzeczywistości, którą znają, z naszym przaśnym dowcipem. (...) W związku z czym, wychodząc z założenia, że robię filmy dla ludzi, a nie dla siebie, nie mogę być owcą, która ślepo podąża na rzeź, tylko staram się w tych ludzi wsłuchiwać”, mówił w jednym z wywiadów. Wygląda na to, że jeśli w przyszłości reżyser zdecyduje się na nakręcenie Kobiet Mafii 3, to pozostanie przy dobrze znanych widzom polskich realiach.

Film Patryka Vegi: Small world 

„Właśnie napisałem scenariusz międzynarodowego filmu pt. Small world o handlu dziećmi, który dzieje się w Polsce, Rosji, Stanach i RPA. Jestem na etapie kompletowania obsady. Zależy mi, żeby pozyskać trzy zagraniczne gwiazdy, bo nazwisko Vega jest na świecie anonimowe. Będę w stanie sprzedać ten film wyłącznie dzięki znanym aktorom”, powiedział w wywiadzie dla gazeta.pl w ubiegłym roku. 

„Small World, który będę wypuszczać w przyszłym roku jest takim filmem europejskim. Jest on zrealizowany po polsku, po angielsku i po rosyjsku. Dzieje się w czterech krajach na przestrzeni kilkunastu lat. Z tym filmem chce wyruszyć na europejskie festiwale. Berlin i Cannes to dwa festiwale, na które będziemy składać ten film”, powiedział w rozmowie z z Dawidem Muszyńskim dla naekranie.pl. Według niektórych źródeł film już jest nakręcony i czeka na swoją premierę.

Film Vegi: Wor w zakonie

Wor w zakonie (Wor od nazwy członka rosyjskiej mafii, który przestrzega wielu tradycyjnych reguł grupy przestępczej) to tytuł kolejnego nowego filmu Vegi. O tej produkcji mówiono już od lat, promując ją hasłem „rosyjski Ojciec Chrzestny”. Mówi się, że będzie to dwuczęściowy film fabularny oraz na jego bazie zostanie stworzony 12-odcinkowy serial. Pomysł miał się narodzić na planie Pitbulla.

„Poznałem człowieka, którego historia to gotowy materiał na fabułę - skrzyżowanie "Pulp Fiction" z "Ojcem chrzestnym”. Wzięliśmy się z grupą scenarzystów do pisania. Zajęło nam to kilka miesięcy, ale w sumie można powiedzieć, że dostaliśmy ten scenariusz na tacy”, powiedział w jednym z wywiadów. W obsadzie mamy zobaczyć aktorów z czterech krajów: Ukrainy, Niemiec, Rosji i oczywiście Polski. 

Film Patryka Vegi: Okna bez zasłon

Okna bez zasłon to kolejna produkcja, którą reżyser zapowiedział w ubiegłorocznym wywiadzie dla gazety.pl. To film o „starciu judaizmu, chrześcijaństwa i islamu z zamachem na papieża w tle. Zamierzam ewangelizować świat, ale w inteligentny sposób. Ludzie nie chcą być indoktrynowani, trzeba to robić podstępem. Jak w "Złym poruczniku”, mówił Patryk Vega.

Nad czym jeszcze pracuje Vega? Reżyser w wywiadach i materiałach prasowych zapowiada różne produkcje. W 2008 roku Gazeta Wyborcza pisała, że Vega przymierzał się do stworzenia komediowej wersji  Detektywa Monka, którego roboczy tytuł brzmiał Bernard X. Pisano także, że reżyser planuje serial katastroficzny o powodzi pod tytułem Nawiedzeni oraz film o seksie Samiec alfa. Jak na razie nic więcej o tych produkcjach nie wiadomo. 

Przepis na sukces - filmy Patryka Vegi

Jak trafia w gusta widzów? Przede wszystkim stawia na prawdę. „Kieruję się intuicją. Problem mojej konkurencji polega na tym, że zamiast pochylić się nad losem pana Zdzisława, wolą pier***ć  przy kieliszku prosecco o zamorskich wojażach. Nie chcą się spotkać ze zwykłym człowiekiem, dowiedzieć się, jak żyje. I historie, które pokazują, opowiadają o Polsce z perspektywy nocnej lampki, przy której siedzą”, mówił w rozmowie z Angeliką Swobodą dla gazeta.pl. 

Przypomnijmy, że do wśród filmów Patryka Vegi są: PolitykaPlagi Bresleau, Botoks, Służby specjalne, Last minute czy Ciacho. Czy kolejne filmy odniosą sukces na miarę Pitbulla i Botoksu? To się okaże.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.