PREMIERA FILMOWA

Ten film porusza najgłębsze zakamarki duszy! Zobaczcie Na głęboką wodę

W rolach głównych zdobywcy Oscara: Colin Firth i Rachel Weisz

Sabina Zięba 15 czerwca 2018 18:30

Już 29 czerwca w polskich kinach zagości poruszający dramat z Colinem Firthem oraz Rachel Weisz w rolach głównych. „Na głęboką wodę” opowiada autentyczną historię żeglarza-amatora Donalda Crowhursta i jego rodziny.

W  latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku Brytyjczycy szukali dziedzin, w których mężczyźni mogliby przeżywać przygody, zdobywać uznanie i wykazywać się bohaterstwem. Wówczas Sunday Times podjął się sponsorowania Golden Globe Race, regat, które polegały na samotnym opłynięciu globu bez zatrzymywania się. Od uczestników nie wymagano żadnych kwalifikacji. Istniała tylko jedna zasada - należało wypłynąć między 1 czerwca, a 31 października 1968 roku, tak, żeby rejs przez Ocean Południowy odbywał się latem. Zwycięzca otrzymywał nagrodę w wysokości 5 tysięcy funtów.

Skusiło to Donalda Crowhursta, byłego oficera RAFu i pracownika firmy elektronicznej. Parę lat wcześniej zaprojektował on Navicator, urządzenie radiowe namierzające jachty i założył własną firmę, Electron Utilisation, która go produkowała i sprzedawała. Czas wolny spędzał żeglując swoją sześciometrową łodzią Pot of Gold. Był marzycielem. Powtarzał: „Marzenia to nasiona działania” i to właśnie o spełnianiu marzeń bez względu na konsekwencje opowiada ta wzruszająca historia.

Reżyser, James Marsh w jednym z wywiadów wyjawił: „W archiwaliach można zobaczyć, jaką uroczą parą byli Donald i Clare Crowhurstowie. Można poczuć, że byli doskonale zgraną parą i szczęśliwą rodziną. Żeglowali razem, a Donald był bardzo dobrym ojcem. Chciałem to pokazać w filmie. Dzieci wspominają go z czułością. Był dobrym mężem i ojcem. Tragiczne jest to, że chciał udowodnić żonie i dzieciom, jaki jest wyjątkowy. Myślę, że po części to była jego motywacja. W archiwalnych materiałach Clare Crowhurst jest wspaniałą kobietą, bardzo dobrą matką, a w związku są partnerami”.

Jak zakończyła się ta historia, będziecie mogli sprawdzić już niedługo w kinach.  

Plakat filmu „Na głęboką wodę”

Fot. Materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?