Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

To, co zobaczą widzowie ‚365 dni”, przyprawi ich o szybsze bicie serca

Konrad Szczęsny 5 grudnia 2019 15:31

Tysiące fanów w całej Polsce czekają na premierę „365 dni” - ekranizacji bestsellerowej książki Blanki Lipińskiej. Na konferencji prasowej 4 grudnia ujawniono jego obsadę oraz potwierdzono, że produkcja wejdzie na ekrany kin 7 lutego 2020 roku. W główną rolę kobiecą, Laury Biel, wcieli się Anna Maria Sieklucka (to jej debiut na dyżym ekranie), zaś w seksownego Massima Torricellego włoski przystojniak, Michele Morrone.

Film Blanki Lipińskiej „365 dni”: aktorzy o pracy na planie

Na uroczystej konferencji prasowej w Warszawie zjawiła się plejada gwiazd, zaś najjaśniej błyszczała Blanka Lipińska, autorka erotyku, na podstawie którego nakręcono „365 dni”. W rozmowach z dziennikarzami pisarka nie ukrywała, że praca na planie była dla niej wielkim wyzwaniem, ale dostarczała również ogromnej przyjemności. O współpracy wypowiedzieli się także aktorzy wcielający się w główne role.

„Geniusz Blanki Lipińskiej i Tomka Mandesa polega na tym, że udało im się przenieść na ekran wszystko to, co zawiera książka, czyli cały ten erotyzm i namiętność między Laurą i Massimo”, komplementował Michele Morrone, filmowy Massimo.

„Największym zaskoczeniem przy pracy nad tym filmem były emocje, które musiałam z siebie wydobyć. Jednym z najtrudniejszych przeżyć było przełamanie wstydu i pokazanie nagości, którą będziemy mogli oglądać na ekranach kin”, zwierzyła się Anna Maria Sieklucka, odtwórczyni roli Laury Biel. 

„365 dni”: obsada filmu Blanki Lipińskiej, fabuła

Na konferencji prasowej pojawili się również aktorzy, którzy wcielili się w inne postaci, znane z trylogii Blanki Lipińskiej. I tak wiadomo, że Tomasz Stockinger zagra ojca Laury, Magdalena Lamparska Olgę, Natasza Urbańska Annę, Natalia Janoszek Karolinę, zaś Otar Saralidze  – Domenico. 

Jak przekonują producenci, „365 dni” to pierwszy polski film erotyczny, opowieść o pożądaniu i pragnieniach. Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go. 

„365 dni”: szczegóły, data premiery, produkcja

Premiera „365 DNI”: 7 lutego 2020.

Obsada: Michele Morrone, Anna-Maria Sieklucka, Mateusz Łasowski, Magdalena Lamparska, Natasza Urbańska, Otar Saralidze, Bronisław Wrocławski, Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger, Przemysław Sadowski, Michał Mikołajczak.

Reżyseria: Barbara Białowąs

Producent kreatywny: Tomasz Mandes

Scenariusz: Tomasz Klimala, Tomasz Mandes, Barbara Białowąs

Zdjęcia: Bartek Cierlica

Scenografia: Agnieszka Bartold

Kostiumy: Małgorzata Skorupa, Magdalena Sekrecka

Charakteryzacja: Grzegorz Szczuka

Dźwięk: Marcin Matlak

Montaż: Marcin Drewnowski

Kierownik produkcji: Iwona Polak

Producenci: Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes - EKIPA

Koprodukcja: TVN S.A., NEXT FILM, FUTURE SPACE

Dystrybucja w Polsce: NEXT FILM

Zdjęcia z planu możesz zobaczyć w galerii.  

1/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
1/6

„365 dni” będzie miało swoją premierę 7 lutego 2020 roku.

2/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
2/6

W rolę Massimo wcieli się włoski przystojniak Michele Morrone.

3/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
3/6

Z kolei w Laurę debiutująca na dużym ekranie Anna Maria Sieklucka.

4/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
4/6

Sceny w filmie „365 dni” mają być przesycone erotyzmem i namiętnością.

5/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
5/6

To będzie prawdziwa gratka dla fanów serii bestsellerowych książek Blanki Lipińskiej.

6/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
6/6

4 grudnia w Warszawie ujawniono obsadę filmu „365 dni”.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.