Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

ZE ŚWIATA FILMU

Seks, nagość i... Mamy pierwsze zdjęcia z planu filmu Blanki Lipińskiej!

To, co zobaczą widzowie ‚365 dni”, przyprawi ich o szybsze bicie serca

Konrad Szczęsny 5 grudnia 2019 15:31

Tysiące fanów w całej Polsce czekają na premierę „365 dni” - ekranizacji bestsellerowej książki Blanki Lipińskiej. Na konferencji prasowej 4 grudnia ujawniono jego obsadę oraz potwierdzono, że produkcja wejdzie na ekrany kin 7 lutego 2020 roku. W główną rolę kobiecą, Laury Biel, wcieli się Anna Maria Sieklucka (to jej debiut na dyżym ekranie), zaś w seksownego Massima Torricellego włoski przystojniak, Michele Morrone.

Film Blanki Lipińskiej „365 dni”: aktorzy o pracy na planie

Na uroczystej konferencji prasowej w Warszawie zjawiła się plejada gwiazd, zaś najjaśniej błyszczała Blanka Lipińska, autorka erotyku, na podstawie którego nakręcono „365 dni”. W rozmowach z dziennikarzami pisarka nie ukrywała, że praca na planie była dla niej wielkim wyzwaniem, ale dostarczała również ogromnej przyjemności. O współpracy wypowiedzieli się także aktorzy wcielający się w główne role.

„Geniusz Blanki Lipińskiej i Tomka Mandesa polega na tym, że udało im się przenieść na ekran wszystko to, co zawiera książka, czyli cały ten erotyzm i namiętność między Laurą i Massimo”, komplementował Michele Morrone, filmowy Massimo.

„Największym zaskoczeniem przy pracy nad tym filmem były emocje, które musiałam z siebie wydobyć. Jednym z najtrudniejszych przeżyć było przełamanie wstydu i pokazanie nagości, którą będziemy mogli oglądać na ekranach kin”, zwierzyła się Anna Maria Sieklucka, odtwórczyni roli Laury Biel. 

„365 dni”: obsada filmu Blanki Lipińskiej, fabuła

Na konferencji prasowej pojawili się również aktorzy, którzy wcielili się w inne postaci, znane z trylogii Blanki Lipińskiej. I tak wiadomo, że Tomasz Stockinger zagra ojca Laury, Magdalena Lamparska Olgę, Natasza Urbańska Annę, Natalia Janoszek Karolinę, zaś Otar Saralidze  – Domenico. 

Jak przekonują producenci, „365 dni” to pierwszy polski film erotyczny, opowieść o pożądaniu i pragnieniach. Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go. 

„365 dni”: szczegóły, data premiery, produkcja

Premiera „365 DNI”: 7 lutego 2020.

Obsada: Michele Morrone, Anna-Maria Sieklucka, Mateusz Łasowski, Magdalena Lamparska, Natasza Urbańska, Otar Saralidze, Bronisław Wrocławski, Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger, Przemysław Sadowski, Michał Mikołajczak.

Reżyseria: Barbara Białowąs

Producent kreatywny: Tomasz Mandes

Scenariusz: Tomasz Klimala, Tomasz Mandes, Barbara Białowąs

Zdjęcia: Bartek Cierlica

Scenografia: Agnieszka Bartold

Kostiumy: Małgorzata Skorupa, Magdalena Sekrecka

Charakteryzacja: Grzegorz Szczuka

Dźwięk: Marcin Matlak

Montaż: Marcin Drewnowski

Kierownik produkcji: Iwona Polak

Producenci: Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes - EKIPA

Koprodukcja: TVN S.A., NEXT FILM, FUTURE SPACE

Dystrybucja w Polsce: NEXT FILM

Zdjęcia z planu możesz zobaczyć w galerii.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.