Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

To, co zobaczą widzowie ‚365 dni”, przyprawi ich o szybsze bicie serca

Konrad Szczęsny 5 grudnia 2019 15:31

Tysiące fanów w całej Polsce czekają na premierę „365 dni” - ekranizacji bestsellerowej książki Blanki Lipińskiej. Na konferencji prasowej 4 grudnia ujawniono jego obsadę oraz potwierdzono, że produkcja wejdzie na ekrany kin 7 lutego 2020 roku. W główną rolę kobiecą, Laury Biel, wcieli się Anna Maria Sieklucka (to jej debiut na dyżym ekranie), zaś w seksownego Massima Torricellego włoski przystojniak, Michele Morrone.

Film Blanki Lipińskiej „365 dni”: aktorzy o pracy na planie

Na uroczystej konferencji prasowej w Warszawie zjawiła się plejada gwiazd, zaś najjaśniej błyszczała Blanka Lipińska, autorka erotyku, na podstawie którego nakręcono „365 dni”. W rozmowach z dziennikarzami pisarka nie ukrywała, że praca na planie była dla niej wielkim wyzwaniem, ale dostarczała również ogromnej przyjemności. O współpracy wypowiedzieli się także aktorzy wcielający się w główne role.

„Geniusz Blanki Lipińskiej i Tomka Mandesa polega na tym, że udało im się przenieść na ekran wszystko to, co zawiera książka, czyli cały ten erotyzm i namiętność między Laurą i Massimo”, komplementował Michele Morrone, filmowy Massimo.

„Największym zaskoczeniem przy pracy nad tym filmem były emocje, które musiałam z siebie wydobyć. Jednym z najtrudniejszych przeżyć było przełamanie wstydu i pokazanie nagości, którą będziemy mogli oglądać na ekranach kin”, zwierzyła się Anna Maria Sieklucka, odtwórczyni roli Laury Biel. 

„365 dni”: obsada filmu Blanki Lipińskiej, fabuła

Na konferencji prasowej pojawili się również aktorzy, którzy wcielili się w inne postaci, znane z trylogii Blanki Lipińskiej. I tak wiadomo, że Tomasz Stockinger zagra ojca Laury, Magdalena Lamparska Olgę, Natasza Urbańska Annę, Natalia Janoszek Karolinę, zaś Otar Saralidze  – Domenico. 

Jak przekonują producenci, „365 dni” to pierwszy polski film erotyczny, opowieść o pożądaniu i pragnieniach. Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go. 

„365 dni”: szczegóły, data premiery, produkcja

Premiera „365 DNI”: 7 lutego 2020.

Obsada: Michele Morrone, Anna-Maria Sieklucka, Mateusz Łasowski, Magdalena Lamparska, Natasza Urbańska, Otar Saralidze, Bronisław Wrocławski, Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger, Przemysław Sadowski, Michał Mikołajczak.

Reżyseria: Barbara Białowąs

Producent kreatywny: Tomasz Mandes

Scenariusz: Tomasz Klimala, Tomasz Mandes, Barbara Białowąs

Zdjęcia: Bartek Cierlica

Scenografia: Agnieszka Bartold

Kostiumy: Małgorzata Skorupa, Magdalena Sekrecka

Charakteryzacja: Grzegorz Szczuka

Dźwięk: Marcin Matlak

Montaż: Marcin Drewnowski

Kierownik produkcji: Iwona Polak

Producenci: Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes - EKIPA

Koprodukcja: TVN S.A., NEXT FILM, FUTURE SPACE

Dystrybucja w Polsce: NEXT FILM

Zdjęcia z planu możesz zobaczyć w galerii.  

1/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
1/6

„365 dni” będzie miało swoją premierę 7 lutego 2020 roku.

2/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
2/6

W rolę Massimo wcieli się włoski przystojniak Michele Morrone.

3/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
3/6

Z kolei w Laurę debiutująca na dużym ekranie Anna Maria Sieklucka.

4/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
4/6

Sceny w filmie „365 dni” mają być przesycone erotyzmem i namiętnością.

5/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
5/6

To będzie prawdziwa gratka dla fanów serii bestsellerowych książek Blanki Lipińskiej.

6/6
365 dni, film, Blanka Lipińska
Copyright @Materiały prasowe
6/6

4 grudnia w Warszawie ujawniono obsadę filmu „365 dni”.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.