Cannes 2018: Tomasz Kot
Fot. Instagram @agnikot
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Kot pojawi się u boku zdobywczyni Oscara w najnowszym serialu BBC!

Jego kariera nabiera rozpędu?

Sabina Zięba 3 sierpnia 2019 08:56
Cannes 2018: Tomasz Kot
Fot. Instagram @agnikot

Od lat Tomasz Kot należy do plejady najbardziej lubianych rodzimych aktorów. Po sukcesie Zimnej Wojny wróżono mu międzynarodową karierę. Teraz okazuje się, że zagra w najnowszym serialu BBC. I to w towarzystwie innych polskich gwiazd!

Serial World on Fire BBC

Najnowszy serial BBC pt. World on Fire będzie opowiadał o początkach II wojny światowej, widzianych oczami zwykłych ludzi. To historia wojny, poczynając od inwazji Niemiec na Polskę, a kończąc na Bitwie o Anglię.

Pierwszy sezon będzie się składał z siedmiu godzinnych odcinków i oprócz Tomasza Kota zobaczymy w nim wiele znanych twarzy - m. in. Helen Hunt (zdobywczynię Oscara), Lesley Manville, Jonaha Hauer-Kinga, Julię Brown, Briana J. Smitha, Parkera Sawyersa, Bruno Alexandra, Johannesa Zeilera oraz Eugénie Derouand, a także polskich aktorów - Zofię Wichłacz, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Radosława Kaima i Tomasza Ziętka.

Karin Heijink, wiceprezes ds. kanałów i produktów Viasat World Limited, powiedziała o serialu: „Ta, opowiedziana z pasją, historia zwykłych ludzi, ma w sobie wszystkie niezbędne elementy dobrego serialu: szlachetność i przemoc, odwagę i strach, miłość i stratę, nadzieję i marzenia. Dodatkowym atutem są lokalne wątki i międzynarodowa obsada. (...) Jesteśmy przekonani, że widzowie pokochają bohaterów World on Fire i z zapałem będą śledzić ich losy”.

Zdjęcia do produkcji powstawały m. in. w Polsce, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, a jej premiera ma się odbyć jesienią tego roku. Myślicie, że będzie hitem?  

Tomasz Kot podczas gali Oscary 2019

Tomasz Kot, Oscary 2019
Fot. Instagram @opusfilm

Tomasz Kot, Joanna Kulig i Borys Szyc

Borys Szyc, Tomasz Kot, Joanna Kulig
Fot. Instagram @borys.szyc

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.