Cannes 2018: Tomasz Kot
Fot. Instagram @agnikot
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Kot pojawi się u boku zdobywczyni Oscara w najnowszym serialu BBC!

Jego kariera nabiera rozpędu?

Sabina Zięba 3 sierpnia 2019 08:56
Cannes 2018: Tomasz Kot
Fot. Instagram @agnikot

Od lat Tomasz Kot należy do plejady najbardziej lubianych rodzimych aktorów. Po sukcesie Zimnej Wojny wróżono mu międzynarodową karierę. Teraz okazuje się, że zagra w najnowszym serialu BBC. I to w towarzystwie innych polskich gwiazd!

Serial World on Fire BBC

Najnowszy serial BBC pt. World on Fire będzie opowiadał o początkach II wojny światowej, widzianych oczami zwykłych ludzi. To historia wojny, poczynając od inwazji Niemiec na Polskę, a kończąc na Bitwie o Anglię.

Pierwszy sezon będzie się składał z siedmiu godzinnych odcinków i oprócz Tomasza Kota zobaczymy w nim wiele znanych twarzy - m. in. Helen Hunt (zdobywczynię Oscara), Lesley Manville, Jonaha Hauer-Kinga, Julię Brown, Briana J. Smitha, Parkera Sawyersa, Bruno Alexandra, Johannesa Zeilera oraz Eugénie Derouand, a także polskich aktorów - Zofię Wichłacz, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Radosława Kaima i Tomasza Ziętka.

Karin Heijink, wiceprezes ds. kanałów i produktów Viasat World Limited, powiedziała o serialu: „Ta, opowiedziana z pasją, historia zwykłych ludzi, ma w sobie wszystkie niezbędne elementy dobrego serialu: szlachetność i przemoc, odwagę i strach, miłość i stratę, nadzieję i marzenia. Dodatkowym atutem są lokalne wątki i międzynarodowa obsada. (...) Jesteśmy przekonani, że widzowie pokochają bohaterów World on Fire i z zapałem będą śledzić ich losy”.

Zdjęcia do produkcji powstawały m. in. w Polsce, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, a jej premiera ma się odbyć jesienią tego roku. Myślicie, że będzie hitem?  

Tomasz Kot podczas gali Oscary 2019

Tomasz Kot, Oscary 2019
Fot. Instagram @opusfilm

Tomasz Kot, Joanna Kulig i Borys Szyc

Borys Szyc, Tomasz Kot, Joanna Kulig
Fot. Instagram @borys.szyc

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?