Timothee Chalamet
Fot. Instagram @tchalament
O TYM SIĘ MÓWI!

Oto wschodząca gwiazda Hollywood. Ten rok będzie należał do niego. Kim jest Timothee Chalamet?

Gabriela Czernecka 12 lutego 2018 07:30
Timothee Chalamet
Fot. Instagram @tchalament

 

Kim jest Timothee Chalamet? Tamte dni, tamte noce to najnowszy film  z jego udziałem, po którym nigdy więcej nie zadasz tego pytania. Nowa twarz w świecie kina ma zaledwie 23 lata. Sprawia wrażenie nieśmiałego i wycofanego, ale drzemie w nim ogromny talent aktorski. Przystojny, inteligentny, piekielnie zdolny. Już ma na koncie udany debiut ekranowy i...nominację do Oscara. Kim jest nowa twarz Hollywood, Timothee Chalamet?

 

Polecamy: Największy skandal w historii łyżwiarstwa figurowego, czyli film „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Poznajcie historię i zobaczcie zwiastun! VIDEO

 

Tamte dni, tamte noce: piękna baśń bez happy endu


W filmie Tamte dnia, tamte noce (Call me by your name), Elio Perlmana (w tej roli Timothee Chalamet, nominowany do Oscara 2018) wciela się w nastolatka, który poszukuje własnej tożsamości. W sześć tygodni przechodzi spektakularną metamorfozę w świadomego swoich uczuć i emocji młodzieńca. To właśnie pod słońcem Lombardii siedemnastolatek uczy się czym jest namiętność, pożądanie, a nawet miłość. Wakacje w towarzystwie przystojnego studenta, który przyjechał do jego ojca, zmieniają jego pogląd na życie. Film Tamte dnia, tamte noce to tak naprawdę niezwykła opowieść o dojrzewaniu pełna pasji, namiętności, ukrytych pragnień. W złożoną i trudną postać Elio Perlmana wcielił się nowy idol nastolatek i wschodząca gwiazda Hollywood. Młody wiek Timothee Chalameta (ma 23 lata) w niczym mu nie przeszkodził, a wręcz odwrotnie, działa na jego korzyść. Zagraniczne serwisy piszą o nim „zwykły chłopak, któremu przydarzają się rzeczy zupełnie niezwykłe”. Coś w tym jest. Filmy z jego udziałem odnoszą spektakularne sukcesy! 

 

Zobacz: Oscary 2018: „Lady Bird” nominowany w pięciu kategoriach. Zdobędzie statuetkę? Zobacz zwiastun! VIDEO

 

Kim jest Timothee Chalamet: wiek, filmowe role 

Timothee zadebiutował na wielkim ekranie jako młody Tom Cooper w filmie Interstellar, który otrzymał Oscara oraz nagrodę BAFTA za najlepsze efekty specjalne. Talent Timothee Chalameta znów został dostrzeżony i już rok później mieliśmy okazję podziwiać go w filmie Jeden, dwa, a w 2016 roku wcielił się w Billy’ego Mitmana w filmie Miss Stevens. Rok 2017 był dla niego jednak prawdziwym wyzwaniem. W 2017 roku pojawiły się aż trzy produkcje z jego udziałem - Tamte dni, tamte noce, Hot Summer Night oraz Lady Bird (również nominowany w tym roku do Oscara). Mimo tego, że w ubiegłym roku nastąpił przełom w jego karierze, on mocno stąpa po ziemi. Podobno ma indywidualny tok studiów na Uniwersytecie Nowojorskim i wciąż mieszka ze współlokatorami. Jego genialne wcielenie aktorskie w filmie Tamte dni, tamte noce zostało docenione przez Amerykańską Akademię Filmową. Timothee Chalamet został nominowany do Oscara 2018 za najlepszą rolę męską. Czy zdobędzie statuetkę? 

 

W pełni na to zasłużył, choć jak powtarza w wywiadach już sama nominacja jest dla niego ogromnym wyróżnieniem. Nie ma się temu jednak co dziwić, bo nawet jeśli Oscara nie dostanie, reżyserowie już wiedzą, gdzie zgłaszać się po prawdziwy talent, który dla filmu poświęci i zrobi wszystko: „Żeby przygotować się do filmu, nauczyłem się trochę grać na pianinie i gitarze, podłapałem też trochę włoskiego. Przez bite trzy miesiące we Włoszech miałem dwie lekcje dziennie z surową nauczycielką, w pokoju bez okien! Nie mogłem się nie nauczyć”, mówi Timothee Chalamet w rozmowie z Magdaleną Maksimiuk. 

 

Zobacz: Oscary 2018: „Kształt wody”, „Trzy billboardy...”, „Dunkierka” i polski film „Twój Vincent”! Oto wszystkie nominacje. Kto zdobył najwięcej? EKSKLUZYWNE VIDEO

oraz: Kto dostał najwięcej Oscarów, kto otrzymał najwięcej nominacji, kto był najstarszy, a kto najmłodszy, czyli Oscary w liczbach! EKSKLUZYWNE VIDEO

Oto najgorsze kreacje z gali Złote Globy 2018! Kto w tym roku zaliczył modową wpadkę?

oraz: Upsss…! Zobaczcie największe modowe wpadki z tegorocznych Oscarów!

a także: Oscary 2017 już jutro! Kto wystąpi podczas gali i gdzie oglądać transmisję? Wszystko, co musisz wiedzieć o imprezie!

oraz: Oskarżenia polskiej operatorki mogą pogrzebać szansę Caseya Afflecka na Oscara. Sprawa dotyczy molestowania

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.