PREMIERA FILMOWA

Sukces, miłość i samobójstwo. Film o życiu Dalidy już w kinach!

Dlaczego życie stało się dla niej nie do zniesienia? Zobaczcie zwiastun filmu "Dalida. Skazana na miłość"

Sabina Zięba 31 marca 2017 10:15

"Dalida. Skazana na miłość" to film biograficzny opowiadający o życiu Iolandy Cristiny Gigliotti, czyli Dalidy - twórczyni takich hitów, jak ''Paroles paroles'' czy "Besame Mucho". Ta urodzona w 1933 roku w Egipcie francuska piosenkarka nie miała łatwego życia, a swoją pozycję osiągnęła dzięki ciężkiej pracy przez lata.

 

O czym opowiada „Dalida. Skazana na miłość”?

Dalida to córka skrzypka operowego - muzyka od dziecka była obecna w jej życiu. Po zdobyciu tytułu Miss Egiptu w 1954 roku na stałe wyjeżdża do Paryża. Tam bez powodzenia zaczyna chodzić na castingi, żywiąc się jedynie herbatnikami i jajkami na twardo z powodu braku środków do życia. Pragnąc zrobić wielką karierę, początkowo śpiewa w kabaretach i bierze udział w konkursach wokalnych dla amatorów. Wreszcie na jednym z przesłuchań Dalida zachwyca m. in. właściciela wytwórni, który wydaje jej kolejne single. Drugim z nich ("Bambino") zdobywa międzynarodową sławę.

 

Polecamy też: TYLKO U NAS premierowy zwiastun! Czy też zwariujesz ze szczęścia?

 

Artystka przez lata boryka się z wieloma problemami. Przez uraz z dzieciństwa boi się ciemności i sypia przy włączonym świetle. Nie ma również szczęścia w miłości - trzech z jej wieloletnich partnerów na różnych etapach jej życia popełnia samobójstwo. Sama w 1987 roku w nocy z 2 na 3 maja zostawia list, w którym pisze „Życie stało się dla mnie nie do zniesienia... Wybaczcie mi”. To była jej druga próba samobójcza i tym razem po połknięciu 120 tabletek nasennych, popitych whisky, nie udaje się jej uratować.

 

Fot. East News

Iolanda Cristina Gigliotti na planie filmu "L'Inconnue de Hong-Kong" w 1963 roku

 

Dalida w trakcie swojego życia nagrała 500 piosenek po francusku, z których 200 zostało przetłumaczonych na włoski, a pozostałe na m. in. hiszpański, flamandzki czy arabski. W sumie sprzedała ponad 170 milionów nagrań i zdobyła 70 złotych płyt. Jako pierwsza wylansowała, także we Francji, styl disco. W 1974 roku dostała Oscara za Światowy Sukces Piosenkarski.

 

Polecamy też: Donald Trump wyśmiany podczas gali wręczania Oscarów. Dlaczego?

 

Mimo tak spektakularnych sukcesów, piosenkarka nie była szczęśliwa. Uwielbiana przez miliony, niezrozumiana przez nikogo. Dlaczego? Całą historię jej życia możemy zobaczyć w polskich kinach już od 31 marca 2017 roku.

TAGI #film #Francja

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.