Seks w Wielkim Mieście
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Nie będzie trzeciej części „Seksu w wielkim mieście”! Dlaczego?

Olga Figaszewska 30 września 2017 09:00
Seks w Wielkim Mieście
Fot. materiały prasowe

Fani kultowego serialu „Seks w wielkim mieście” mogą poczuć się zawiedzeni... Pod koniec ubiegłego roku media obiegła informacja, że na ekrany powróci trzecia filmowa część przygód uwielbianych przez miliony telewidzów na całym świecie przyjaciółekWszystko wskazuje na to, że trzeciej części filmu nie będzie. Dlaczego?

 

Polecamy też: Już 18 lat minęło od premiery pierwszego odcinka serialu „Seks w wielkim mieście”! Sprawdźcie, czego o nim nie wiecie!

 

Fenomen „Seksu w wielkim mieście”

Serial był emitowany w latach 1998-2004 przez stację HBO. Przygody czterech przyjaciółek: Carrie, Samanthy, Charlotte i Mirandy podbiły serca telewidzów. Noszą ubrania nod najlepszych projektantów, potrafią się bawić i nie boją się tematów tabu. O seksie mowią otwarcie i... mają niestandardowe postrzeganie przyjaźni damsko-męskiej. Uczyły nas niezależności, pewności siebie. Były chwile gorące i romantyczne… i te nieco mniej udane. Carrie i spółka doświadczyły problemów zupełnie zwyczajnych i takich, o których wielu z nas pewnie nawet się nie śniło. Ostatnia część hitowej produkcji pojawiła się na dużym ekranie w 2010 roku. Jednak spotkała się z negatywnym odbiorem krytyków i fanów. Ale od tamtej pory wszyscy zadawali sobie pytanie, kiedy poznamy perypetie nieprzewidywalnych przyjaciółek z Nowego Jorku.

 

Seks w wielkim mieście
Fot. Getty Images

 

Zobacz też: „Seks w wielkim mieście” powraca! Na rynku pojawiły się... prezerwatywy inspirowane serią

 

„Seks w wielkim mieście” nie wróci na ekrany

W ubiegłym roku odtwórczyni roli głównej bohaterki, Sarah Jessica Parker w wywiadzie z agencją prasową na pytanie o kontynuację legendarnej serii odpowiedziała enigmatycznie: Nie wydaje mi się, by ktokolwiek z nas powiedział nie. Ale nie wiem, czy chodzi o serial czy o film. Myślę, że to kwestia otwarta do dyskusji. Zawsze istnieje możliwość, stwierdziła. Z kolei Willie Garson (czyli serialowy Stanford) w rozmowie z  „Digital Spy”, zapytany o to, czy zdecydowałby się pojawić w kolejnym filmie, opowiedział: Zrobiłbym ich sto. Nawet ze złamanym biodrem, wspierając się na chodziku.

 

Fot. Pinterest

 

Sugerowano, że scenariusz do trzeciej części jest już gotowy i zaakceptowany przez samą Candace Bushnell, autorkę książki, na podstawie której powstał serial. Zdjęcia miały ruszyć w maju 2017 roku. A teraz okazuje się, że doniesienia okazały się być nieprawdziwe! „To koniec'. Nie nakręcimy tego”, mówi Sahra Jessica Parker, w rozmowie z magazynem "Extra", czym potwierdza, że nie będzie trzeciej części „Seksu w Wielkim Mieście”. Aktorka przyznała, że faktycznie scenariusz został napisany, dlatego tym bardziej żałuje, że nie zostanie zekranizowany. „Jestem zawiedziona. Mieliśmy piękną, zabawną, chwytającą za serce historię”, dodała. 

 

Zastanawiacie się, co odwiodło producentów od pomysłu stworzenia trzeciej części przygód przyjaciółek? Według "Daily Mail", jedynym "powodem" wstrzymania prac nad filmem jest odtwórczyni roli Samanthy Jones. Kim Cattrall miała postawić przed wytórnią Warner Bros zbyt wygórowane żadania. 

 

Medialne doniesienia Cattarall postanowiła zdementować za pomoca social media.

 

 

 

„Jedynym "żądaniem" jakie kiedykolwiek miałam to takie, że nie chce robić trzeciej części filmu.. Tak mówiłam w 2016 roku”, napisała na swoim Twitterze aktorka.

 

A my mamy jednak nadzieję, że w końcu doczekamy się kontynuacji trzeciej części filmu! 

 

Zobacz też: „Seks w wielkim mieście” powraca! Pamiętacie, jak zmieniały się bohaterki kultowego serialu?

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.