Roman Kłosowski, aktor trafił do domu opieki
Fot. East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Roman Kłosowski był zmuszony zamieszkać w domu opieki!

Aktor od lat zmaga się z poważną chorobą. Co mu dolega?

Olga Figaszewska 24 kwietnia 2018 17:35
Roman Kłosowski, aktor trafił do domu opieki
Fot. East News

Roman Kłosowski od lat zmaga się z groźną chorobą. Aktor znany z roli Maliniaka w Czterdziestolatku traci wzrok. Mężczyzna do niedawna musiał liczyć na wsparcie najbliższych, głównie żony. Teraz był zmuszony opuścić mieszkanie, w którym spędził najpiękniejsze lata i zamieszkał w domu opieki. Jaki jest stan jego zdrowia?

Roman Kłosowski trafił do domu opieki

Wzrok aktora poprawił się po operacji przeprowadzonej przez jedną z klinik okulistycznych. Jednak choroba postępowała na tyle szybko, że efekt okazał się krótkotrwały. Teraz już nic nie widzi. Pięć lat temu, po śmierci ukochanej żony, aktor nie radził sobie z załatwianiem codziennych spraw, samodzielnym wykonywaniem podstawowych czynności. Roman Kłosowski trafił pod opiekę sąsiadki. Kobieta codziennie go odwiedzała, pomagała w domu. Niestety niedawno sama zachorowała i zmarła. „Sąsiadka, która się mną opiekowała, umarła. Ciężko mi było samemu i podjęliśmy decyzję o przeniesieniu do domu opieki”, wyznał 89-letni aktor w wywiadzie dla Super Expressu.

Na początku miał zamieszkać w podwarszawskim Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Jednak za namową rodziny zgodził się na przeprowadzkę do domu opieki położonego na obrzeżach Łodzi. To tam mieszka jego syn z żoną i dziećmi. „Mogłem iść do Skolimowa, gdzie mam wielu kolegów, ale tutaj mam bliżej do dzieci, bo to niedaleko Łodzi, gdzie mieszkają. Teraz częściej mnie odwiedzają. Jest mi tu bardzo dobrze, dbają o mnie, mam rehabilitację. Bardzo mi się tu podoba. Wszyscy są bardzo serdeczni”, dodał Roman Kłosowski.

Zdarza się, że doskwiera mu samotność. Jednak stale odwiedzają go najbliżsi, wspólnie spędzili ostatnie święta wielkanocne. Jak odnajduje się w nowym miejscu?„Mam własny pokój z łazienką. Codziennie rehabilitację. Wszyscy są tu dla mnie bardzo mili. Jestem zadowolony, tylko z siebie nie jestem zadowolony. Dlaczego? Bo mam już 89 lat i różne problemy zdrowotne”, zdradził Dobremu Tygodniowi. 

Roman Kłosowski walczy o życie
Fot. ONS

Roman Kłosowski, aktor trafił do domu opieki, kadr z filmu Czterdziestolatek
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.