Poznaj szczegóły filmu "Judy"
Fot. Kadr z filmu "Judy"
ZE ŚWIATA FILMU

Renée Zellweger nominowana do Złotych Globów za rolę Judy Garland!

Poznaj szczegóły filmu „Judy”!

Ida Marszałek 12 grudnia 2019 13:00
Poznaj szczegóły filmu "Judy"
Fot. Kadr z filmu "Judy"

Renée Zellweger ma już na swoim koncie Oscara i trzy Złote Globy. W przyszłym roku, za sprawą tytułowej roli w filmie Judy, znowu stanie w szranki o te najważniejsze filmowe wyróżnienia i jak twierdzą krytycy, ma duże szanse je zdobyć. Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy najnowsza rola aktorki zasługuje na laury, zapewne rozwiało je ogłoszenie nominacji do Złotych Globów, które miało miejsce w poniedziałek. Zellweger została nominowana w kategorii: Najlepsza aktorka w dramacie.

Fabuła filmu „Judy”

Film Ruperta Goolda opowiada o późniejszym etapie kariery Judy Garland, kiedy czas największej popularności aktorki już przeminął. Od premiery Czarnoksiężnika z Oz, w którym zagrała główną rolę, minęło prawie 30 lat. Garland jest zmuszona przyjmować coraz gorsze kontrakty, nie jest też w stanie zaznać szczęśliwej miłości. Gwiazda powoli godzi się ze swoim losem. Jedynym jej zmartwieniem są dzieci, którym pragnie zapewnić lepszy byt. Niespodziewanie Garland otrzymuje korzystną propozycję z Londynu, gdzie jej popularność nie zmalała. Jest to dla aktorki niezwykła szansa, jednak musiałaby porzucić swoich bliskich i samotnie udać się w nieznane. Decyzja nie jest więc taka prosta. 

Fot. Kadr z filmu "Judy"

Film został zainspirowany sztuką Petera Quiltera End of the Rainbow i skupi się na ostatniej trasie koncertowej Judy Garland, która miała miejsce w 1968 roku, na rok przed jej śmiercią. W 1969 roku aktorka przedawkowała barbiturany, od których była uzależniona. Od tragicznej śmierci Judy Garland minęło w tym roku 50 lat, jest to więc odpowiedni moment, by uczcić jej pamięć i opowiedzieć tę mniej chwalebną, za to zmuszającą do refleksji historię gwiazdy.

Wielki powrót Renée Zellweger

Premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i wszyscy zgodnie przyznali, że jego najmocniejszą stroną jest rola Renée Zellweger. O amerykance było ostatnio głośno bardziej ze względu na jej urodowe zabiegi niż popisy aktorskie. Rola Judy zapewniła jej więc powrót w szeregi największych hollywoodzkich nazwisk. Wszystko wskazuje na to, że może na stałe zapisać się w historii, jako zdobywczyni drugiego już Oscara (pierwszy otrzymała za Wzgórze nadziei). Nikomu nie trzeba przypominać fantastycznego występu aktorki w filmie Chicago, którym udowodniła, że ma wielki talent wokalny oraz taneczny. Ponad to, jak możemy zobaczyć w zwiastunie, zarówno charakteryzacja Zellweger jak i maniera, z którą mówi , sprawiły, że jest łudząco podobna do Judy Garland.

Zwiastun filmu „Judy”

Film pojawi się w polskich kinach już 3 stycznia. 

Plakat filmu „Judy”:

Poznaj szczegóły filmu
Fot. Materiały prasowe

Poznaj szczegóły filmu
Fot. Kadr z filmu "Judy"

Poznaj szczegóły filmu
Fot. Kadr z filmu "Judy"

Poznaj szczegóły filmu
Fot. Kadr z filmu "Judy"

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.