Top 10 najlepszych komiksowych filmów 2017 roku!

Polub stronę

1. Logan: Wolverine 2017

Logan

 • Ocena:
Logan: Wolverine

Dawno minęły czasy świetności mutantów. Logan, dumny niegdyś Wolverine (Hugh Jackman), podobnie jak inni pozostali przy życiu podopieczni Profesora X, Charlesa Xaviera (Patrick Stewart), mieszka na odludziu pracując jako kierowca limuzyny. Opiekuje się też sędziwym profesorem, którego niekontrolowane moce są zagrożeniem dla otoczenia. Sytuacja Więcej

Dawno minęły czasy świetności mutantów. Logan, dumny niegdyś Wolverine (Hugh Jackman), podobnie jak inni pozostali przy życiu podopieczni Profesora X, Charlesa Xaviera (Patrick Stewart), mieszka na odludziu pracując jako kierowca limuzyny. Opiekuje się też sędziwym profesorem, którego niekontrolowane moce są zagrożeniem dla otoczenia. Sytuacja zmienia się diametralnie wraz z pojawieniem się młodej Laury (Dafne Keen). Posiadająca podobne moce do Wolverine'a dziewczynka ścigana jest przez bezwzględną agencję rządową przewodzoną przez Pierce'a (Boyd Holbrook). Logan staje w obronie Laury i razem z profesorem oraz przyjacielem Calibanem (Stephen Merchant) rusza w niebezpieczną podróż.

Logan: Wolverine to dziesiąty z filmów, których akcja rozgrywa się w stworzonym przez wydawnictwo Marvel Comics uniwersum X-Menów. Sukcesem – film w reżyserii Jamesa Mangolda to jeden z najbardziej dochodowych filmów 2017 roku – okazało się poważniejsze podejście do komiksowego tematu i zaprezentowanie przygód bohaterów w formie brutalnego i krwawego dramatu, w którym nic, łącznie z happy endem, nie jest pewne. To zarazem ostatni film, w którym Hugh Jackman wcielił się w postać Wolverine'a.

Film powstał na motywach komiksów wydawnictwa Marvel Comics autorstwa Marka Millara i Steve'a McNivena.

Dystrybucja w Polsce: Imperial Cinepix

2. Thor: Ragnarok 2017

Thor: Ragnarok

 • Ocena:
Thor: Ragnarok

Śmierć króla Asgradu Odyna (Anthony Hopkins) sprawia, że z więzienia uwolniona zostaje bogini śmierci Hela (Cate Blanchett). To pałająca żądzą władzy pierworodna córka Odyna. Hela szybko przejmuje władzę w Asgardzie, pozbywając się swoich braci: Thora (Chris Hemsworth) i Lokiego (Tom Hiddleston). Podczas gdy Hela planuje podbój reszty Więcej

Śmierć króla Asgradu Odyna (Anthony Hopkins) sprawia, że z więzienia uwolniona zostaje bogini śmierci Hela (Cate Blanchett). To pałająca żądzą władzy pierworodna córka Odyna. Hela szybko przejmuje władzę w Asgardzie, pozbywając się swoich braci: Thora (Chris Hemsworth) i Lokiego (Tom Hiddleston). Podczas gdy Hela planuje podbój reszty świata, Thor i Loki trafiają na planetę Sakaar, na której rządzi Arcymistrz (Jeff Goldblum). Loki wkrada się w jego łaski, a Thor zostaje zmuszony do wzięcia udziału w organizowanych tu walkach gladiatorów. Obaj muszą połączyć siły, chcąc odzyskać władzę w Asgardzie. Pomogą im w tym Bruce Banner – Hulk (Mark Ruffalo) oraz Walkiria (Tessa Thompson).

Thor: Ragnarok to siedemnasty film z tzw. kinowego uniwersum Marvela, a zarazem trzeci, którego głównym bohaterem jest książę Asgardu Thor. Film nowozelandzkiego reżysera Taikiego Waititiego jest kolorową zabawą komiksową konwencją, zaprezentowaną w stylu przywodzącym na myśl produkcje z lat 80. ubiegłego wieku. Szczególny nacisk na humor sprawił, że film Thor: Ragnarok ogląda się niczym najlepszą komedię. Widzom szczególnie przypadła do gustu postać kamiennego Korga, któremu głosu użyczył sam reżyser.

Film powstał na motywach komiksów wydawnictwa Marvel Comics i postaci Thora stworzonej przez Stana Lee, Larry'ego Liebera i Jacka Kirby'ego.

Dystrybucja w Polsce: Disney

3. Atomic Blonde 2017

Atomic Blonde

 • Ocena:
Atomic Blonde

Zmiany geopolityczne w Europie Środkowej są nieuniknione. Jest rok 1989 i wszystko wskazuje na to, że wkrótce runie ostatni symbol komunizmu: Mur Berliński. Działające na terenie Berlina Wschodniego i Zachodniego agentury obcych wywiadów rozpoczynają niebezpieczną grę o listę wszystkich szpiegów działających na terenie Berlina. Do miasta Więcej

Zmiany geopolityczne w Europie Środkowej są nieuniknione. Jest rok 1989 i wszystko wskazuje na to, że wkrótce runie ostatni symbol komunizmu: Mur Berliński. Działające na terenie Berlina Wschodniego i Zachodniego agentury obcych wywiadów rozpoczynają niebezpieczną grę o listę wszystkich szpiegów działających na terenie Berlina. Do miasta wysłana zostaje agentka MI-6 Lorraine Broughton (Charlize Theron). Jej miejscowym kontaktem jest działający pod przykrywką agent Percival (James McAvoy). Mają oni zdobyć listę, a także zdemaskować groźnego podwójnego agenta. Od lat działa on na niekorzyść brytyjskiego wywiadu, a jego tożsamość pozostaje tajemnicą.

Sukces Deadpoola z 2016 roku dał wyraźny sygnał do tego, że publiczność także i od komiksowego kina oczekuje poważnych produkcji skierowanych do dorosłego widza. Atomic Blonde to drugi po Loganie przykład na to, że brutalne komiksowe produkcje są w stanie skutecznie rywalizować z lekkimi filmami dla młodzieży. Atomic Blonde w reżyserii Davida Leticha nazywany jest "żeńskim Johnem Wickiem", a głównym źródłem sukcesu filmu jest znakomita rola Charlize Theron, która do udziału w filmie przygotowywała się pod okiem najlepszych kaskaderów. Powstał realistyczny film zachwycający choreografią scen akcji. Wystąpili w nim również John Goodman, Eddie Marsan, Toby Jones i Sofia Boutella.

Film powstał na motywach powieści graficznej The Coldest City autorstwa Antony'ego Johnstona.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

4. Spider-Man: Homecoming 2017

Spider-Man: Homecoming

 • Ocena:
Spider-Man: Homecoming

Ukąszony przez pająka Peter Parker (Tom Holland) zyskuje ponadnaturalne moce. Dzięki nim w przebraniu Spider-Mana – Człowieka Pająka walczy z przestępczością. Działając w pojedynkę, marzy o tym, by dołączyć do grupy Avengersów. Działania chłopaka wpadają w oko Tony'ego Starka – Iron Mana (Robert Downey Jr.), ale ten uważa, że chłopak Więcej

Ukąszony przez pająka Peter Parker (Tom Holland) zyskuje ponadnaturalne moce. Dzięki nim w przebraniu Spider-Mana – Człowieka Pająka walczy z przestępczością. Działając w pojedynkę, marzy o tym, by dołączyć do grupy Avengersów. Działania chłopaka wpadają w oko Tony'ego Starka – Iron Mana (Robert Downey Jr.), ale ten uważa, że chłopak jest za młody, by zaprosić go na stałe do swojego teamu superbohaterów. Peter nie zamierza rezygnować z nocnych eskapad. Wkrótce wchodzi w drogę Adriana Toomesa (Michael Keaton), handlarza bronią tworzoną z pozaziemskiej technologii. Znany pod pseudonimem Vulture, Toomes nie zamierza biernie przyglądać się działaniom Spider-Mana, które uderzają w jego biznes.

Spider-Man: Homecoming w reżyserii Jona Wattsa to trzeci w XXI wieku start serii o przygodach Człowieka Pająka. W poprzednich latach kostium Spider-Mana zakładali Tobey Maguire i Andrew Garfield, tym razem przyszedł czas Toma Hollanda. Młody aktor wykorzystał go znakomicie, a kolejne filmy z jego udziałem są już pewne. Nie tylko dlatego, że Spider-Man: Homecoming jest bardzo dobrym filmem udanie łączącym tematykę komiksową z dużą dawką humoru, ale też dlatego, że trzeci powrót Spider-Mana został zaplanowany po to, by superbohater mógł dołączyć do teamu Avengers.

W filmie wystąpili również Marisa Tomei, Jon Favreau, Gwyneth Paltrow i Zendaya.

Film powstał na motywach komiksów wydawnictwa Marvel Comics i postaci Spider-Mana stworzonej przez Stana Lee i Steve'a Ditkę.

Dystrybucja w Polsce: United International Pictures

5. Wonder Woman 2017

Wonder Woman

 • Ocena:
Wonder Woman

Wbrew woli swojej matki, królowej Amazonek Hippolity (Connie Nielsen), Diana (Gal Gadot) od dzieciństwa doskonaliła się w sztuce walki. Mieszkające na ukrytej przed światem zewnętrznym wyspie Themiscyra, kobiety od stuleci przygotowują się do ostatecznej konfrontacji z bogiem wojny Aresem. Pojawienie się na wyspie lotnika Steve'a Trevora (Chris Pine) Więcej

Wbrew woli swojej matki, królowej Amazonek Hippolity (Connie Nielsen), Diana (Gal Gadot) od dzieciństwa doskonaliła się w sztuce walki. Mieszkające na ukrytej przed światem zewnętrznym wyspie Themiscyra, kobiety od stuleci przygotowują się do ostatecznej konfrontacji z bogiem wojny Aresem. Pojawienie się na wyspie lotnika Steve'a Trevora (Chris Pine) uświadamia Amazonki, że świat jest ogarnięty I wojną światową. Diana jest przekonana, że odpowiedzialny za nią jest właśnie Ares. Zgadza się wrócić do Londynu razem z Trevorem, który jak się okazuje jest brytyjskim szpiegiem.

Najbardziej kasowy film w historii kina wyreżyserowany przez kobietę (Patty Jenkins), to również jeden z niewielu komiksowych filmów, których główną bohaterką jest postać kobieca. W Dianie kreowanej przez Gal Gadot zakochali się wszyscy już od jej pierwszego pojawienia się w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, a Wonder Woman tylko ugruntował jej mocną pozycję na szczycie ulubionych filmowych bohaterów komiksowych. Wiadomo już, że druga część filmu Wonder Woman trafi do kin 31 grudnia 2019 roku i jest to bardzo dobra wiadomość.

Film powstał na motywach komiksów wydawnictwa DC Comics i postaci Wonder Woman stworzonej przez Williama Moultona Marstona oraz Harry'ego G. Petera.

Dystrybucja na DVD: Galapagos Films

Podobne rankingi

NASZ RANKING: Top 30 najlepszych filmów 2017 roku!

plakat filmu La La Land. Monolith Films plakat filmu Manchester by the Sea. United International Pictures, TylkoHity.pl MOONLIGHT plakat filmu The Florida Project. M2 Films PL_Pub_Plakat_One_sheet_DUNKIRK Film Name: DUNKIERKA Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data
cały ranking

Top 15 najlepszych horrorów 2017 roku! NASZ RANKING

PL_Pub_Plakat_One_sheet_IT Film Name: TO Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data plakat z filmu Uciekaj! United International Pictures, TylkoHity.pl plakat filmu Autopsja Jane Doe. Monolith Films plakat filmu Obcy Przymierze. Imperial Cinepix plakat filmu Mięso. United International Pictures, TylkoHity.pl
cały ranking

NASZ RANKING: Top 20 najlepszych komedii 2017 roku!

plakat z filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Aurora Films plakat filmu Toni Erdmann. Gutek Film plakat filmu Alibi.com. Monolith Films plakat filmu Thor: Ragnarok. Disney plakat filmu The Square. Gutek Film
cały ranking

NASZ RANKING: Top 20 najlepszych filmów o miłości 2017 roku!

plakat filmu La La Land. Monolith Films MOONLIGHT plakat filmu A Ghost Story. United International Pictures, TylkoHity.pl plakat filmu Piękna i Bestia 2017. Galapagos Films plakat filmu Maudie. Hagi Films
cały ranking

Top 20 najlepszych polskich filmów 2017 roku. NASZ RANKING

plakat filmu Cicha noc Magdalena Boczarska, Sztuka Kochania, Box Office Polska plakat filmu Najlepszy plakat filmu Twój Vincent. Next Film plakat filmu Agnieszki Holland Pokot. Next Film
cały ranking

Top 5 najlepszych komiksowych filmów 2016 roku!

plakat filmu Deadpool. Ryan Reynolds plakat filmu Doktor Strange, Benedict Cumberbatch Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów plakat filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości zdjęcie z filmu X-Men: Apocalypse
cały ranking