NASZ RANKING: Top 20 najlepszych komedii 2017 roku!

Polub stronę

6. Paddington 2 2017

Paddington 2

 • Ocena:
Paddington 2

Posiadający skłonności do wpadania w kłopoty sympatyczny miś Paddington (głos Bena Whishawa; w polskiej wersji językowej Artur Żmijewski) chce kupić w prezencie dla swojej cioci wartościową książkę. Kiedy ta zostaje skradziona, Paddington zostaje głównym podejrzanym i trafia do więzienia. Wkrótce ucieka z niego, by z pomocą rodziny Brownów Więcej

Posiadający skłonności do wpadania w kłopoty sympatyczny miś Paddington (głos Bena Whishawa; w polskiej wersji językowej Artur Żmijewski) chce kupić w prezencie dla swojej cioci wartościową książkę. Kiedy ta zostaje skradziona, Paddington zostaje głównym podejrzanym i trafia do więzienia. Wkrótce ucieka z niego, by z pomocą rodziny Brownów (Hugh Bonneville, Sally Hawkins), z którą mieszka, zdemaskować prawdziwego sprawcę. Jest nim aktor Phoenix Buchanan (Hugh Grant), którego sława dawno przeminęła. Phoenix uważa, że w książce zawarte zostały wskazówki do odnalezienia ukrytego w Londynie skarbu.

Paddington 2 to przezabawna komedia familijna, która rozbawi każdego, niezależnie od wieku. Zapewnia to pełen humoru scenariusz, sympatyczne postaci, których nie sposób nie polubić, znany na całym świecie miś Paddington oraz gwiazdorska obsada, w której znaleźli się jeszcze m.in. Brendan Gleeson, Julie Walters, Peter Capaldi i Jim Broadbent. W polskiej wersji językowej można tu usłyszeć Rafała Królikowskiego, Jolantę Fraszyńską i Adama Ferencego.

Kontynuacja hitu Paddington z 2014 roku często uznawana jest za lepszą niż pierwsza część filmu, co zdarza się wyjątkowo rzadko.

Dystrybutor w Polsce: Monolith Films

7. Jumanji: Przygoda w dżungli 2017

Jumanji: Welcome to the Jungle

 • Ocena:
Jumanji: Przygoda w dżungli

Czworo młodych ludzi zostaje za karę po lekcjach, by posprzątać szkolne archiwum. Za sprawą znalezionej tam gry wideo Jumanji przenoszą się do jej świata. Aby wrócić, będą musieli przejść grę do końca. Nie będzie to proste, szczególnie w sytuacji, gdy każde z nich ma zaledwie trzy życia, a strata wszystkich będzie równoznaczna z Więcej

Czworo młodych ludzi zostaje za karę po lekcjach, by posprzątać szkolne archiwum. Za sprawą znalezionej tam gry wideo Jumanji przenoszą się do jej świata. Aby wrócić, będą musieli przejść grę do końca. Nie będzie to proste, szczególnie w sytuacji, gdy każde z nich ma zaledwie trzy życia, a strata wszystkich będzie równoznaczna z prawdziwą śmiercią. Wkrótce, wcielając się w bohaterów gry, staną do walki z diabolicznym Russelem van Peltem, który panuje nad wszystkimi stworzeniami w Jumanji.

Kontynuacja hitowego filmu Jumanji z 1995 roku, w którym w głównej roli wystąpił Robin Williams, to świetna rozrywka dla całej rodziny. Jumanji: Przygoda w dżungli zapewnia dużo humoru, który jest głównym motorem napędowym tego przygodowego filmu przenoszącego na ekran mechanizmy gier wideo. W obsadzie znalazło się dwóch popularnych komików: Kevin Hart i Jacka Black, a o odpowiednią dawkę adrenaliny zadbał etatowy ekranowy mięśniak: Dwayne Johnson. Dla miłośników kobiecych wdzięków jest tu zaś Karen Gillan, która do perfekcji opanowała widowiskowe... taneczne sztuki walki.

Dystrybucja w Polsce: United International Pictures

8. Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta 2017

A Bad Moms Christmas

 • Ocena:
Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta

Trzy przyjaciółki: Amy (Mila Kunis), Kiki (Kristen Bell) oraz Carla (Kathryn Hahn) z przerażeniem myślą o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Święta kojarzą im się ze zmęczeniem, ślęczeniem w kuchni oraz dbaniem o to, żeby wszyscy dobrze się bawili. W końcu jednak postanawiają spędzić je po swojemu tak, żeby i one mogły wypocząć. Będzie to Więcej

Trzy przyjaciółki: Amy (Mila Kunis), Kiki (Kristen Bell) oraz Carla (Kathryn Hahn) z przerażeniem myślą o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Święta kojarzą im się ze zmęczeniem, ślęczeniem w kuchni oraz dbaniem o to, żeby wszyscy dobrze się bawili. W końcu jednak postanawiają spędzić je po swojemu tak, żeby i one mogły wypocząć. Będzie to jednak trudne. Wszystko z powodu wizyt ich matek, z którymi związane są różne problemy. Matka Amy, Ruth (Christine Baranski) to tradycjonalistka, której obsesją jest urządzenie idealnych świąt. Sandy (Cheryl Hines), mama Kiki, to zakochana w córce kobieta, która swoją nadopiekuńczością coraz bardziej irytuje Kiki. Z kolei Isis (Susan Sarandon) od lat nie widziała Carli, która podejrzewa, że za wizytą matki kryje się jakieś drugie dno.

Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta to kontynuacja popularnej komedii Złe mamuśki z 2016 roku. Do obsady filmu dołączyły matki głównych bohaterek, co oznacza dwa razy więcej zabawy i mniej lub bardziej zabawnych perypetii. Dla wielu sequel okazał się lepszym filmem od oryginału i jako lekka bożonarodzeniowa komedia dla dorosłych sprawdza się całkiem dobrze.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

9. Carrie Pilby 2016

Carrie Pilby

 • Ocena:
Carrie Pilby

Carrie Pilby (Bel Powley) to dziewiętnastoletnia samotniczka z wysokim ilorazem inteligencji, która ukończyła studia na Harvardzie. Nie potrafi jednak cieszyć się życiem, a o innych ludziach nie ma najlepszego zdania. Pod wpływem terapeuty (Nathan Lane) powstaje lista rzeczy, które Carrie powinna zrobić do końca roku. Dzięki temu wkrótce Więcej

Carrie Pilby (Bel Powley) to dziewiętnastoletnia samotniczka z wysokim ilorazem inteligencji, która ukończyła studia na Harvardzie. Nie potrafi jednak cieszyć się życiem, a o innych ludziach nie ma najlepszego zdania. Pod wpływem terapeuty (Nathan Lane) powstaje lista rzeczy, które Carrie powinna zrobić do końca roku. Dzięki temu wkrótce pozna dwóch interesujących facetów (William Moseley, Jason Ritter).

Cały ciężar odpowiedzialności za powodzenie filmu Carrie Pilby spoczął na barkach występującej w roli tytułowej Bel Powley. Aktorka znakomicie poradziła sobie z zadaniem i to głównie dzięki niej film Carrie Pilby w reżyserii Susan Johnson jest sympatycznym komediodramatem o szukaniu radości życia. Film został oparty na motywach bestsellerowej powieści autorstwa Caren Lissner. Wystąpili w nim również Gabriel Byrne, Vanessa Bater i Colin O’Donoghue.

Dystrybucja w Polsce: Mayfly

10. Bodyguard Zawodowiec 2017

The Hitman's Bodyguard

 • Ocena:
Bodyguard Zawodowiec

Michael Bryce (Ryan Reynolds) był kiedyś jednym z najlepszych ochroniarzy w Europie. Dawne lata chwały ma już jednak dawno za sobą. Szansa na powrót do elity nadarza się wraz z procesem podejrzanego o ludobójstwo dyktatora Białorusi (Gary Oldman). Zeznający w nim płatny zabójca Darius Kinkaid (Samuel L. Jackson) ma zostać przetransportowany Więcej

Michael Bryce (Ryan Reynolds) był kiedyś jednym z najlepszych ochroniarzy w Europie. Dawne lata chwały ma już jednak dawno za sobą. Szansa na powrót do elity nadarza się wraz z procesem podejrzanego o ludobójstwo dyktatora Białorusi (Gary Oldman). Zeznający w nim płatny zabójca Darius Kinkaid (Samuel L. Jackson) ma zostać przetransportowany do Hagi. Zadania, na prośbę byłej narzeczonej (Elodie Yung), podejmuje się Bryce.

Kto nie zna i nie kocha takich filmów jak Zabójcza broń czy Ostatni skaut? Podobnie jak i Bodyguard Zawodowiec są one przykładami tzw. buddy-movie. To pełne akcji komedie sensacyjne, w których dwie całkowicie odmienne osobowości starają się pracować razem, by pokonać wspólnego wroga. W filmie Patricka Hughesa ochroniarz łączy siły z płatnym zabójcą, by pokonać dyktatora. Jest emocjonująco i zabawnie.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Podobne rankingi

NASZ RANKING: Top 30 najlepszych filmów 2017 roku!

plakat filmu La La Land. Monolith Films plakat filmu Manchester by the Sea. United International Pictures, TylkoHity.pl MOONLIGHT plakat filmu The Florida Project. M2 Films PL_Pub_Plakat_One_sheet_DUNKIRK Film Name: DUNKIERKA Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data
cały ranking

Top 15 najlepszych horrorów 2017 roku! NASZ RANKING

PL_Pub_Plakat_One_sheet_IT Film Name: TO Copyright: No Data Photo Credit: No Data Caption: No Data plakat z filmu Uciekaj! United International Pictures, TylkoHity.pl plakat filmu Autopsja Jane Doe. Monolith Films plakat filmu Obcy Przymierze. Imperial Cinepix plakat filmu Mięso. United International Pictures, TylkoHity.pl
cały ranking

NASZ RANKING: Top 20 najlepszych filmów o miłości 2017 roku!

plakat filmu La La Land. Monolith Films MOONLIGHT plakat filmu A Ghost Story. United International Pictures, TylkoHity.pl plakat filmu Piękna i Bestia 2017. Galapagos Films plakat filmu Maudie. Hagi Films
cały ranking

Najlepsze komedie 2015 roku. Top 10

plakat filmu Co robimy w ukryciu plakat filmu Dzikie historie plakat filmu To właśnie seks zdjęcie z filmu Agentka plakat filmu Kryptonim U.N.C.L.E.
cały ranking