Top 5 najlepszych komiksowych filmów 2016 roku!

Polub stronę

1. Deadpool 2016

Deadpool

  • Ocena:
Deadpool

Wade Wilson (Ryan Reynolds) to drobny rzezimieszek i były komandos, który wiedzie szczęśliwy żywot u boku ukochanej Vanessy (Morena Baccarin). Kiedy dowiaduje się, że jest chory na raka, postanawia poddać się eksperymentalnemu leczeniu. W efekcie zyskuje zdolność szybkiej regeneracji, ale efektem ubocznym jest całkowite oszpecenie ciała. Wade postanawia Więcej

Wade Wilson (Ryan Reynolds) to drobny rzezimieszek i były komandos, który wiedzie szczęśliwy żywot u boku ukochanej Vanessy (Morena Baccarin). Kiedy dowiaduje się, że jest chory na raka, postanawia poddać się eksperymentalnemu leczeniu. W efekcie zyskuje zdolność szybkiej regeneracji, ale efektem ubocznym jest całkowite oszpecenie ciała. Wade postanawia wytropić odpowiedzialnego za to Francisa Freemana (Ed Skrein), który zostawił go na pewną śmierć. W przebraniu Deadpoola Wilson rozpoczyna krwawe polowanie na przeciwnika.

Zwariowany, krwawy i dowcipny Deadpool całkowicie odmienił sposób myślenia o filmowych ekranizacjach komiksów. Ogromnym sukcesem kasowym – Deadpool został najbardziej kasowym filmem dla dorosłych widzów w historii – udowodnił, że publiczność kinowa spragniona jest odważniejszych widowisk niż te przeznaczone dla nastoletniego widza. Deadpool oferuje atrakcyjną wizualnie i brutalną akcję oraz humor z najwyższej półki. Wszystko za sprawą obdarzonego ironicznym poczuciem humoru głównego bohatera. Film w reżyserii Tima Millera to świetna rozrywka, która wkrótce doczeka się kontynuacji. Deadpool 2 trafi do kin 18 maja 2018 roku.

2. Doktor Strange 2016

Doctor Strange

  • Ocena:
Doktor Strange

Ceniony i bogaty neurochirurg Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) w wyniku wypadku samochodowego poważnie rani dłoń. Uniemożliwia to jego powrót do zawodu. Mimo to Strange gotów jest poświęcić cały majątek, by tylko jego dłoń odzyskała pełną sprawność. Tak trafia do tajemniczego klasztoru Kamar-Taj. Czarodziejka Starożytna (Tilda Swinton) Więcej

Ceniony i bogaty neurochirurg Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) w wyniku wypadku samochodowego poważnie rani dłoń. Uniemożliwia to jego powrót do zawodu. Mimo to Strange gotów jest poświęcić cały majątek, by tylko jego dłoń odzyskała pełną sprawność. Tak trafia do tajemniczego klasztoru Kamar-Taj. Czarodziejka Starożytna (Tilda Swinton) wprowadza go tam w świat, o którego istnieniu nie miał pojęcia. Strange poznaje umiejętność zaginania czasu, a wkrótce będzie zmuszony ratować świat przed zagrożeniem ze strony byłego ucznia Starożytnej (Mads Mikkelsen).

Czternasty film z tzw. kinowego uniwersum Marvela wprowadził do niego kolejnego bohatera. W rolę doktora Strange'a wcielił się uwielbiany brytyjski gwiazdor Benedict Cumberbatch. Aktor, któremu sławę przyniosła rola Sherlocka Holmesa w popularnym serialu, założył gustowną pelerynę i ruszył ratować świat. Powstał widowiskowy film, który prezentuje kilka zapierających dech w piersiach rozwiązań... architektonicznych, przypominających kultową Incepcję Nolana. Całość dopełnił towarzyszący całej produkcji humor, dzięki któremu Doktor Strange nie jest kolejnym mrocznym, komiksowym widowiskiem. Postać doktora Strange'a powróciła potem w kolejnych filmach uniwersum: Thor: Ragnarok i Avengers: Wojna bez granic.

3. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów 2016

Captain America: Civil War

  • Ocena:
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

W wyniku akcji przeprowadzonej przez Avengersów ginie kilku pochodzących z afrykańskiej Wakandy cywili. ONZ postanawia wprowadzić nadzór nad zrzeszającą superbohaterów organizacją. Nie wszystkim się to podoba. Przeciwny takiemu rozwiązaniu jest m.in. Kapitan Ameryka (Chris Evans). Po drugiej stronie barykady stoi Iron Man (Robert Downey Jr.), Więcej

W wyniku akcji przeprowadzonej przez Avengersów ginie kilku pochodzących z afrykańskiej Wakandy cywili. ONZ postanawia wprowadzić nadzór nad zrzeszającą superbohaterów organizacją. Nie wszystkim się to podoba. Przeciwny takiemu rozwiązaniu jest m.in. Kapitan Ameryka (Chris Evans). Po drugiej stronie barykady stoi Iron Man (Robert Downey Jr.), którego dręczą wydarzenia z przeszłości. Konflikt się zaognia, gdy w zamachu bombowym ginie król Wakandy. Podejrzanym jest przyjaciel Kapitana Ameryki, Zimowy Żołnierz (Sebastian Stan). Kapitan wierzy w jego niewinność i jest gotów walczyć z Avengersami, by go chronić.

Poprzedzający Doktora Strange'a pod względem kolejności wydarzeń film Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów to bezpośrednie preludium do trzeciej części Avengers, która do kin trafi 26 kwietnia. Choć to trzeci solowy film Kapitana Ameryki (Chris Evans), to obok niego na ekranie przewinęli się wszyscy bohaterowie poprzednich filmów Marvela, łącznie z dwoma nowymi: Spider-Manem (Tom Holland) i Czarną Panterą (Chadwick Boseman). Ich kilkuminutowe starcie na płycie niemieckiego lotniska często wspominane jest jako jedna z najlepszych scen, jakie kiedykolwiek pojawiły się w filmowych ekranizacjach komiksów.

4. Batman v Superman: Świt sprawiedliwości 2016

Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Ocena:
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Zniszczenie przez Supermana (Henry Cavill) znacznej części Metropolis sprawiło, że na nowo rozgorzała dyskusja na jego temat. Zdaniem miliardera Bruce'a Wayne'a (Ben Affleck), który walczy z przestępczością jako Batman, pochodzący z kosmosu Superman jest zagrożeniem dla społeczeństwa. Aby go pokonać zamierza wykraść z siedziby bogatego przedsiębiorcy Więcej

Zniszczenie przez Supermana (Henry Cavill) znacznej części Metropolis sprawiło, że na nowo rozgorzała dyskusja na jego temat. Zdaniem miliardera Bruce'a Wayne'a (Ben Affleck), który walczy z przestępczością jako Batman, pochodzący z kosmosu Superman jest zagrożeniem dla społeczeństwa. Aby go pokonać zamierza wykraść z siedziby bogatego przedsiębiorcy Lexa Luthora (Jesse Eisenberg) składowany tam krypton. Przebiegły Luthor chce wykorzystać niechęć Batmana i Supermana do swoich celów. W rodzącym się konflikcie znaczącą rolę odegra też Diana Prince: Wonder Woman (Gal Gadot).

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości w reżyserii Zacka Snydera to pierwszy film oparty na komiksach DC Comics, w którym w postać Batmana wcielił się Ben Affleck. Jego występ nie wszystkim przypadł do gustu, a starcie z Supermanem spotkała spora doza krytyki. Świt sprawiedliwości to preludium do odpowiedzi DC Comics na „marvelowych” Avengersów, jaką jest późniejsza Liga Sprawiedliwości zrzeszająca największych superbohaterów w historii tego wydawnictwa. Założeniem tej serii, tzw. DCEU, jest wprowadzenie większej dawki humoru w opozycji do mrocznych i poważnych wcześniejszych produkcji. Kilka miesięcy po premierze filmu na DVD trafiła trwająca niewiele ponad trzy godziny reżyserska wersja Świtu sprawiedliwości.

Dystrybucja na DVD: Galapagos Films

5. X-Men: Apocalypse 2016

X-Men: Apocalypse

  • Ocena:
X-Men: Apocalypse

Zdradzony przez swoich wyznawców faraon En Sabah Nur (Oscar Isaac) na tysiące lat zostaje zasypany pod gruzami piramidy. Uwolniony zostaje dopiero w 1983 roku i natychmiast rozpoczyna realizację planu zniszczenia Ziemi i odbudowania jej od podstaw. Szybko wychodzi na jaw, że En Sabah Nur to prawdopodobnie pierwszy mutant na Ziemi, potężny Apocalypse. Jego działaniami Więcej

Zdradzony przez swoich wyznawców faraon En Sabah Nur (Oscar Isaac) na tysiące lat zostaje zasypany pod gruzami piramidy. Uwolniony zostaje dopiero w 1983 roku i natychmiast rozpoczyna realizację planu zniszczenia Ziemi i odbudowania jej od podstaw. Szybko wychodzi na jaw, że En Sabah Nur to prawdopodobnie pierwszy mutant na Ziemi, potężny Apocalypse. Jego działaniami zainteresowany jest profesor Xavier (James McAvoy), dyrektor szkoły dla mutantów. Gdy do Apocalypse'a dołącza Magneto (Michael Fassbender), przed uczniami Xaviera ciężkie zadanie ochrony świata przez apokalipsą.

X-Men Apocalypse to już ósmy film rozgrywający się w stworzonym przez wydawnictwo Marvel Comics uniwersum X-Men. Co ciekawe, część jego akcji odbywa się w komunistycznej Polsce, w której ukrywa się bohater grany przez Michaela Fassbendera. Jego starcie z uzbrojonymi w drewniane łuki milicjantami, to z pewnością najciekawsze z punktu widzenia polskiego widza, co ma do zaprezentowania film X-Men: Apocalypse. A ma standardową komiksową historię, jakich wiele, stąd film w reżyserii Bryana Singera nie spotkał się z przesadnie pozytywną reakcją ze strony fanów.

Podobne rankingi

Top 10 najlepszych komiksowych filmów 2017 roku!

zdjęcie z filmu Logan. Imperial Cinepix plakat filmu Thor: Ragnarok. Disney plakat filmu Atomic Blonde. Monolith Films plakat filmu Spider-Man Homecoming. United International Pictures, TylkoHity.pl plakat filmu Wonder Woman. Galapagos Films
cały ranking