Nie tylko Thor. 5 najlepszych filmów z Chrisem Hemsworthem

Polub stronę

1. Wyścig 2013

Rush

  • Ocena:
Wyścig

James Hunt (Chris Hemsworth) i Niki Lauda (Daniel Brühl) to utalentowani kierowcy wyścigowi, których ścieżki kariery po raz pierwszy krzyżują się na torach wyścigowych Formuły 3. Kierowców różni wszystko. Anglik to rozrywkowy sportowiec, który nie stroni od uciech życia, natomiast Austriak to profesjonalny kierowca, który Więcej

James Hunt (Chris Hemsworth) i Niki Lauda (Daniel Brühl) to utalentowani kierowcy wyścigowi, których ścieżki kariery po raz pierwszy krzyżują się na torach wyścigowych Formuły 3. Kierowców różni wszystko. Anglik to rozrywkowy sportowiec, który nie stroni od uciech życia, natomiast Austriak to profesjonalny kierowca, który sport i swoje obowiązki traktuje śmiertelnie poważnie. Wkrótce obaj ściągają się już na torach Formuły 1. Lepiej radzi sobie Lauda, który wygrywa mistrzostwo w 1975 roku. Zmiany szykują się także w ich życiu osobistym, gdy Hunt poślubia supermodelkę Suzy Miller (Olivia Wilde), a Lauda poznaje Marlene Knaus (Alexandra Maria Lara). Wkrótce rozpoczyna się kolejny sezon ścigania w Formule 1, który na zawsze przejdzie do historii sportu.

Wyścig to wyreżyserowany przez Rona Howarda film biograficzny, którego tematem jest rywalizacja pomiędzy dwoma wybitnymi kierowcami Formuły 1: Jamesem Huntem i Nikim Laudą. Film Howarda w szczególności skupia się na mistrzostwach 1976 roku, które przebiegły w dramatycznych okolicznościach. Scenariusz filmu Wyścig napisał Peter Morgan, na którego koncie znajduje się też inny sportowy film: Przeklęta liga, The Damned United. Chris Hemsworth w filmie Wyścig wcielił się w rolę sportowca-playboya: Hunta, znanego nie tylko z umiejętności za kółkiem, ale przede wszystkim z rozrywkowego trybu życia i brawury na torze wyścigowym. Film Howarda był nominowany do Złotego Globu w dwóch kategoriach: najlepszy filmowy dramat oraz najlepszy aktor drugoplanowy (Brühl).

2. Star Trek 2009

Star Trek

  • Ocena:
Star Trek

Wiek XXIII. George Kirk (Chris Hemsworth) to pierwszy oficer na należącym do Federacji statku kosmicznym USS Kelvin. Kiedy Kelvin zostaje zaatakowany przez Romulan, George poświęca życie, by uratować resztę załogi. W tym jego żonę Winonę (Jennifer Morrison) i synka. Siedemnaście lat później, syn George'a, James T. Kirk (Chris Pine) to zdolny, ale Więcej

Wiek XXIII. George Kirk (Chris Hemsworth) to pierwszy oficer na należącym do Federacji statku kosmicznym USS Kelvin. Kiedy Kelvin zostaje zaatakowany przez Romulan, George poświęca życie, by uratować resztę załogi. W tym jego żonę Winonę (Jennifer Morrison) i synka. Siedemnaście lat później, syn George'a, James T. Kirk (Chris Pine) to zdolny, ale łatwo wpadający w kłopoty młody mężczyzna. Trafia na szkolenie do Akademii Gwiezdnej Floty, gdzie znany jest ze swojej niesubordynacji, ale i dużej inteligencji. Kirk często polega na swojej intuicji, ignorując polecenia wykładowców. Wkrótce Gwiezdna Flota znajdzie się w poważnych opałach za sprawą ataku statku Romulan, który przed laty zaatakował USS Kelvin. Cała nadzieja w statku Enterprise, na którego pokład oprócz Kirka trafiają m.in. Spock (Zachary Quinto), McCoy (Karl Urban), Nyota Uhura (Zoe Saldana), Montgomery Scotty (Simon Pegg), Hikaru Sulu (John Cho) i Paweł Czechow (Anton Yelchin).

Wyreżyserowany przez J. J. Abramsa Star Trek to jedenasty z serii filmów pełnometrażowych opowiadających o przygodach załogi jednego z najsłynniejszych statków kosmicznych w historii kina i telewizji: USS Enterprise. Zarazem reboot historii, w którym powracają bohaterowie oryginalnej telewizyjnej serii. Dzięki wprowadzeniu do fabuły wątków alternatywnej rzeczywistości i podróży w czasie udało się połączyć klasycznego Star Treka z nową odsłoną, zapewniając możliwość kontynuowania serii właściwie od początku. W latach kolejnych powstały kolejne części filmu Star Trek: W ciemność. Star Trek (2013) i Star Trek: W nieznane (2016). Jedną z kolejnych części serii Star Trek ma wyreżyserować Quentin Tarantino. Chris Hemsworth w filmie Abramsa pojawił się w małej, ale znaczącej roli bohaterskiego ojca głównego bohatera.

3. Dom w głębi lasu 2012

The Cabin in the Woods

  • Ocena:
Dom w głębi lasu

Pięcioro studentów koledżu wybiera się na weekend do położonej w leśnym odludziu drewnianej chatki należącej do kuzyna jednego z nich. Nie wiedzą, że wszystko obserwowane jest przez pracowników podziemnego laboratorium, którzy są w trakcie tajnej operacji. Od jej powodzenia zależeć mogą losy całego świata. Tymczasem studenci odkrywają Więcej

Pięcioro studentów koledżu wybiera się na weekend do położonej w leśnym odludziu drewnianej chatki należącej do kuzyna jednego z nich. Nie wiedzą, że wszystko obserwowane jest przez pracowników podziemnego laboratorium, którzy są w trakcie tajnej operacji. Od jej powodzenia zależeć mogą losy całego świata. Tymczasem studenci odkrywają w piwnicy chatki wiele dziwnych przedmiotów, wśród których jest też pamiętnik dawnej mieszkanki chaty. Patience Buckner zdradza w nim, że była molestowana przez członków swojej sadystycznej rodziny. Niebawem okazuje się, że Bucknerowie jako zombie dalej sieją spustoszenie w okolicy chaty. Wkrótce ginie pierwsza ofiara, a jej przyjaciele chcąc uciec jak najdalej stąd orientują się, że nie jest to możliwe.

Dom w głębi lasu to reżyserski debiut Drewa Goddarda, autora scenariuszy do takich filmów jak m.in. Marsjanin, Projekt: Monster czy World War Z oraz seriali Zagubieni i Daredevil. Goddard napisał scenariusz do filmu Dom w głębi lasu wspólnie z Jossem Whedonem (reżyser dwóch pierwszych części serii Avengers). Pomysłowy komediowy horror, który pełnymi garściami czerpie z filmowego slashera, spotkał się z przychylnymi recenzjami, w których krytycy podkreślali próbę ożywienia zakurzonego gatunku filmowego. Chwalono świeże spojrzenie na slasher, charakteryzujący film humor oraz odwagę w realizacji krwawych scen, jakich tu pełno. Chris Hemsworh wystąpił tu w roli Curta Vaughana, jednego z pechowych wycieczkowiczów, którzy znaleźli się w samym środku masakry.

Dystrybucja w Polsce: Forum Film Poland

4. W samym sercu morza 2015

In the Heart of the Sea

  • Ocena:
W samym sercu morza

Połowa XIX wieku. Pisarz Herman Melville (Ben Whishaw) odwiedza właściciela zajazdu Toma Nickersona (Brendan Gleeson) oferując mu solidną sumkę w zamian za prawa do jego historii. Nickerson to ostatni ocalały z katastrofy wielorybniczego statku Essex, który zatonął przed trzydziestu laty. Tom wraca pamięcią do tragicznych wydarzeń, kiedy to jako 14-letni Więcej

Połowa XIX wieku. Pisarz Herman Melville (Ben Whishaw) odwiedza właściciela zajazdu Toma Nickersona (Brendan Gleeson) oferując mu solidną sumkę w zamian za prawa do jego historii. Nickerson to ostatni ocalały z katastrofy wielorybniczego statku Essex, który zatonął przed trzydziestu laty. Tom wraca pamięcią do tragicznych wydarzeń, kiedy to jako 14-letni chłopiec zaciągnął się na pokład Essex. Kapitanem na statku jest niedoświadczony George Pollard (Benjamin Walker), a pierwszym oficerem popularny łowca wielorybów Owen Chase (Chris Hemsworth). Wkrótce Essex wyrusza w morze, ale przez kilka pierwszych miesięcy rejsu załodze nie udaje się złowić żadnego wieloryba. Wtedy do ich uszu dociera historia o ogromnym kaszalocie, który zatopił jeden z ścigających go okrętów. Pollard i Chase postanawiają na niego zapolować.

Kolejna współpraca pomiędzy Ronem Howardem i Chrisem Hemsworthem nie przyniosła już tak dużego sukcesu, jakim był wcześniejszy Wyścig. Efektowna morska opowieść z kaszalotem w roli głównej została oparta na motywach powieści pod tym samym tytułem autorstwa Nathaniela Philbricka. Philbrick w swojej książce opowiedział historię feralnego rejsu statku wielorybniczego, która zainspirowała Hermana Melville'a do napisania „Moby Dicka”. Przygotowując się do roli cierpiących na głód marynarzy, Hemsworth oraz pozostali członkowie obsady przeszli na drakońską dietę, w efekcie której schudli po kilka kilogramów. Film Howarda okazał się finansowa klapą.

Dystrybucja na DVD: Galapagos Films

5. Królewna Śnieżka i Łowca 2012

Snow White and the Huntsman

  • Ocena:
Królewna Śnieżka i Łowca

Wkrótce po urodzeniu Królewny Śnieżki umiera jej matka, królowa Eleanor (Liberty Ross). Jakiś czas potem ojciec Śnieżki, król Magnus (Noah Huntley) zakochuje się w pięknej Ravennie (Charlize Theron). Poślubia ją nie zdając sobie sprawy, że Ravenna to w rzeczywistości zła czarownica, która rzuciła na niego urok. Prawdziwą Więcej

Wkrótce po urodzeniu Królewny Śnieżki umiera jej matka, królowa Eleanor (Liberty Ross). Jakiś czas potem ojciec Śnieżki, król Magnus (Noah Huntley) zakochuje się w pięknej Ravennie (Charlize Theron). Poślubia ją nie zdając sobie sprawy, że Ravenna to w rzeczywistości zła czarownica, która rzuciła na niego urok. Prawdziwą obsesją Ravenny jest uroda. Zrobi wszystko, by być najpiękniejszą kobietą na świecie. Kiedy jej panowaniu zaczyna zagrażać Śnieżka (Kristen Stewart), postanawia ją zabić. Zadania tego podejmuje się bezwzględny Łowca Eryk (Chris Hemsworth). Niespodziewanie Eryk zostaje jednak sprzymierzeńcem Śnieżki na drodze do zemsty na złej Ravennie.

Film Królewna Śnieżka i Łowca w reżyserii Ruperta Sandersa został oparty na motywach baśni braci Grimm. Tym, co wyróżnia film Sandersa od innych ekranizacji tej klasycznej baśni jest fakt, że został on przeznaczony dla dorosłego widza. Królewna Śnieżka i Łowca zwraca uwagę efektowną realizacją, a filmowe kostiumy oraz efekty specjalne zostały wyróżnione nominacjami do Oscara. Pomimo mieszanych recenzji, Królewna Śnieżka i Łowca okazała się finansowym sukcesem przynosząc dochód bliski 400 milionów dolarów. Chris Hemsworth w roli Łowcy oraz Charlize Theron w roli złej Ravenny powrócili w prequelu filmu. Łowca i Królowa Lodu trafił na ekrany kin w 2016 roku.

Podobne rankingi

Nie tylko Tony Stark. 5 najlepszych filmów z Robertem Downeyem Juniorem

plakat filmu Chaplin. Robert Downey Jr. plakat filmu Zodiak. David Fincher, Robert Downey Jr., Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo plakat filmu Urodzeni mordercy. Oliver Stone plakat filmu Sherlock Holmes/Galapagos Films plakat filmu Jaja w tropikach
cały ranking

Nie tylko Kapitan Ameryka. 5 najlepszych filmów z Chrisem Evansem

plakat filmu Obdarowani. Imperial Cinepix plakat filmu Snowpiercer: Arka przyszłości, Chris Evans zdjęcie z filmu W stronę słońca. Danny Boyle plakat filmu Komórka, Chris Evans zdjęcie z filmu To nie jest kolejna komedia dla kretynów
cały ranking

Nie tylko Niesamowity Hulk. 5 najlepszych filmów z Markiem Ruffalo

Michael Keaton i Mark Ruffalo plakat filmu Wyspa tajemnic. Leonardo Di Caprio plakat filmu Zodiak. David Fincher, Robert Downey Jr., Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo plakat filmu Zakochany bez pamięci, Eternal Sunshine of Spotless Mind plakat filmu Iluzja/Monolith Video
cały ranking

Nie tylko Loki. 5 najlepszych filmów z Tomem Hiddlestonem

plakat filmu O północy w Paryżu. Woody Allen plakat z filmu Tylko kochankowie przeżyją. Tom Hiddleston, Tilda Swinton zdjęcie z filmu Czas wojny. Steven Spielberg plakat filmu Kong. Wyspa Czaszki, reż. Jordan Vogt-Roberts plakat filmu Crimson Peak. Wzgórze krwi. Guillermo del Toro
cały ranking

Nie tylko Doktor Strange i Sherlock Holmes. 5 najlepszych filmów z Benedictem Cumberbatchem

plakat filmu Zniewolony. 12 Years a Slave. Steve McQueen plakat filmu Sierpień w hrabstwie Osage plakat filmu Pokuta, Joe Wright zdjęcie z filmu Gra tajemnic. Benedict Cumberbatch zdjęcie z filmu Czas wojny. Steven Spielberg
cały ranking

Nie tylko Star-Lord. 5 najlepszych filmów z Chrisem Prattem

plakat filmu Jurassic World plakat filmu Ona, Spike Jonze plakat filmu Wróg numer jeden, Zero Dark Thirty plakat filmu Moneyball, Brad Pitt zdjęcie z filmu Siedmiu wspaniałych, Denzel Washington
cały ranking

Nie tylko Gamora. 5 najlepszych filmów z Zoe Saldaną

plakat filmu Avatar. Imperial Cinepix plakat filmu Star Trek (2009), J.J. Abrams plakat filmu Terminal, Steven Spielberg plakat filmu Nina, Zoe Saldana plakat filmu Dobosz, Drumline
cały ranking

Nie tylko Heimdall. 5 najlepszych filmów z Idrisem Elbą

plakat filmu Beasts of No Nation, Netflix, Idris Elba plakat filmu Mandela: Droga do wolności, Idris Elba plakat filmu American Gangster. Ridley Scott, Denzel Washington plakat filmu Pacific Rim
cały ranking

Nie tylko Thanos. 7 najlepszych filmów z Joshem Brolinem

plakat filmu Goonies. Richard Donner plakat filmu To nie jest kraj dla starych ludzi, bracia Coen plakat filmu Sicario plakat filmu Obywatel Milk. Sean Penn plakat filmu American Gangster. Ridley Scott, Denzel Washington
cały ranking