Salma Hayek, Matthew Perry, Polubić czy poślubić
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Poranek kojota i Więzień labiryntu, czyli ranking najlepszych filmów na dziś

Co warto obejrzeć w TV?

Sabina Zięba 15 czerwca 2020 06:15
Salma Hayek, Matthew Perry, Polubić czy poślubić
Fot. Materiały prasowe

Wizja początku kolejnego tygodnia nie napawa optymizmem, lecz stacje telewizyjne postanowiły umilić nam powszechnie nielubiany poniedziałek i zagwarantować wieczorne emocje. Wielbiciele komedii postawią na Maminsynka, bądź Poranek kojota, z kolei pragnący mocnych wrażeń zdecydowanie wybiorą Więźnia labiryntu. To jednak nie wszystko! Znajdzie się również propozycja dla miłośników filmów akcji, a także dla tych, którzy kochają lata 90. i popularny wówczas serial Friends. Co w takim razie warto zobaczyć? Sprawdźcie nasz ranking.

miejsce 5: „Maminsynek” - TVP2, godzina 20:05

Jeffrey Magnus (Jon Heder) ma 29 lat i jest aroganckim pseudo-intelektualistą. Prowadzi wręcz idylliczne życie z cudowną mamą (Diane Keaton), będąc bezrobotnym i na jej utrzymaniu. Jego leniwa egzystencja zostanie poważnie zakłócona, gdy rodzicielka zakochuje się i postanawia wyjść za mąż za psychoterapeutę, któremu zupełnie nie odpowiada styl życia pociechy swojej wybranki. Niespodziewanym sprzymierzeńcem w realizacji planu, mającego na celu usunięcie Merta w niebyt, staje się początkująca piosenkarka o anarchistycznych poglądach, Nora (Anna Faris). W ferworze walki Jeffrey niespodziewanie odkrywa szokujący fakt, że jest... dorosły.

miejsce 4: „Nocny pościg” - TVN, godzina 22:00

Jimmy Conlon (Liam Neeson) to pochodzący z Bostonu gangster i płatny zabójca, który nigdy nie odrzucił zlecenia. Najlepsze lata ma już za sobą. Obecnie ma 55 lat i jest przyjacielem bossa mafii Shawna Maguire’a (Ed Harris). Prześladują go dawne grzechy, a także zawzięty detektyw, który przez ostatnie 30 lat nieustannie depcze mu po piętach. Szukając pocieszenia, Conlon popada w nałóg alkoholowy. Pragnie odejść na emeryturę, jednak wciąż odczuwa silną więź ze swoim dotychczasowym środowiskiem. Pewnego dnia dowiaduje się, że mafia wydała wyrok na jego syna, Mike'a (Joel Kinnaman). Przed laty został on porzucony przez ojca. Jimmy więc staje przed trudnym wyborem - musi zdecydować, czy stanąć po stronie rodziny, do której dołączył, czy tej prawdziwej, z której zrezygnował.

miejsce 3: „Poranek kojota” - TVN7, godzina 20:00

Nieśmiały rysownik komiksów, Kuba (Maciej Stuhr), zgadza się zastąpić podczas eleganckiego bankietu swojego kolegę - kelnera. Podczas imprezy poznaje atrakcyjną piosenkarkę Noemi, w której zakochuje się z wzajemnością. Nie wie jednak, że chłopak Noemi, niejaki Brylant (Michał Milowicz), nie lubi konkurencji. Co gorsza, Brylant jest winny sporą sumę pieniędzy gangsterowi Dzikiemu (Janusz Józefowicz) i małżeństwo z Noemi poważnie podreperowałoby jego budżet. Także bogatemu ojczymowi dziewczyny niezbyt podoba się fakt, że dziewczyna spotyka się z Kubą. Chłopak wpada wówczas w wielkie tarapaty.

miejsce 2: „Więzień labiryntu” - Polsat, godzina 20:05

Nastoletni Thomas (Dylan O'Brien) budzi się w ciemnej windzie. Nic nie pamięta. Okazuje się, że został przeniesiony do tajemniczego obszaru zamkniętego, w którym grupa 60 chłopców nauczyła się samodzielnego funkcjonowania w trudnych warunkach. Ogromny mur otaczający teren rozchyla się każdego ranka, otwierając przejście do labiryntu. Od ponad dwóch lat próbują oni znaleźć sposób na wydostanie się z labiryntu, jednak na próżno. Nowa nadzieja pojawia się wraz z dziewczyną, Teresą (Kaya Scodelario), która trafia do Strefy w śpiączce, ściskając w dłoni tajemniczą notatkę.

miejsce 1: „Polubić czy poślubić” - TVP1, godzina 23:50

Ambitny projektant z Nowego Jorku, Alex Whitman (Matthew Perry), przybywa do Las Vegas, by nadzorować budowę klubu nocnego. Poznaje fotografkę meksykańskiego pochodzenia, Isabel Fuentes (Salma Hayek), z którą spędza namiętną noc. Po trzech miesiącach zjawia się w mieszkaniu Alexa i oznajmia mu, że jest w ciąży. Zamierza sama wychować dziecko, lecz prosi go, by spotkał się z jej rodziną, która chce zobaczyć ojca dziecka. Żywiołowa rodzina Fuentesów wywiera duże wrażenie na Aleksie, który wychowywał się w zupełnie innym środowisku. Mężczyzna oświadcza się Isabel, mimo że dzieli ich prawie wszystko - temperament, religia, kultura oraz światopogląd...

Który z nich wybierzecie?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.