Film Matrix
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

E=mc2 czy Szeregowiec Ryan? Oto ranking filmów na wtorek

Co warto zobaczyć w TV?

Sabina Zięba 16 czerwca 2020 06:15
Film Matrix
Fot. Materiały prasowe

Choć wydawałoby się, że we wtorkowy wieczór 16 czerwca stacje telewizyjne nie zapewniły nam dużego wyboru, to jednak kilka ich propozycji jest niezwykle przyzwoitych. Na poprawę humoru idealny będzie polski hit Olafa Lubaszenki, czyli E=mc2. Z kolei zwolennicy ambitniejszego kina wybiorą Szeregowca Ryana. Wrogowie publiczni wprowadzą przed snem w gangsterski klimat, a Matrix w świat popkulturowej hybrydy inspirowanej japońskimi anime. Co warto obejrzeć?

miejsce 4: „E=mc2” - TVP2, godzina 20:05

To komedia opowiadająca historię gangstera, Ramzesa (Cezary Pazura), który chce zostać doktorem filozofii. Napisanie pracy doktorskiej zleca pracownikowi akademickiemu, Maxowi (Olaf Lubaszenko), który w taki sposób dorabia sobie do skromnej pensji. Sprawa komplikuje się, gdy wykładowca zakochuje się w Stelli (Agnieszka Włodarczyk), dziewczynie Ramzesa. Ten dowiaduje się o uczuciu Maxa, ale daruje mu życie. Naukowiec musi jednak przygotować gangstera do egzaminu doktoranckiego...

miejsce 3: „Matrix” - TVN7, godzina 22:05

Thomas Anderson (Keanu Reeves) w dzień pracuje jako programista w korporacji, a nocami handluje pirackimi programami komputerowymi. Wśród hakerów znany jest jako Neo. Nie wie jednak, że świat, w którym żyje jest tylko wirtualną iluzją. O istnieniu tego prawdziwego wie tylko grupka buntowników walczących z dyktaturą robotów. Przewodzi im Morfeusz (Laurence Fishburne), który pewnego dnia proponuje Neo przystanie do nich. Wówczas Neo zaczyna dostrzegać, że świat, w którym egzystował to fikcja, a jego życiem cały czas ktoś kierował. Kolejne stopnie wtajemniczenia stawiają przed nim nowe pytania. Czym jest Matrix i komu służy? I jaką rolę w planie Morfeusza ma do spełnienia on sam?

miejsce 2: „Szeregowiec Ryan” - Polsat, godzina 20:05

Czasy II Wojny Światowej. Patrząc na wybrzeże Normandii kapitan John Miller (Tom Hanks) wierzył, że walka, która ich czeka, jest największym wyzwaniem tej wojny. Mimo precyzyjnie zaplanowanych działań, które miały odwrócić uwagę Niemców od tego, co działo się na plaży, Amerykanie i towarzyszący im żołnierze dostali się w strefę artyleryjskiego i maszynowego ostrzału. Nie wiedział, że to co najtrudniejsze, jest jeszcze przed nimi. Dostał rozkaz odszukania Jamesa Ryana (Matt Damon), który jako jedyny przeżył z czterech braci służących w tej operacji. Wraz z kilkoma odważnymi mężczyznami rusza, by wykonać powierzone zadanie. W miarę, jak oddział wchodzi na terytorium wroga, ludzie dowodzeni przez Millera zaczynają podważać sens misji - dlaczego dla jednego człowieka naraża się życie ośmiu... Dlaczego życie tego szeregowca jest więcej warte niż ich wszystkich?

miejsce 1: „Wrogowie publiczni” - TVN, godzina 21:00

John Dillinger wraz ze swoim gangiem rabuje nawet najpilniej strzeżone banki. Budzi tym uznanie zarówno społeczeństwa obwiniającego bankierów o wywołanie Wielkiego Kryzysu, jak i zakochanej w nim Billie Frechette (Marion Cotillard). Nikt nie jest w stanie go powstrzymać. Dyrektor biura śledczego ogłasza Johna Dillingera „wrogiem publicznym nr 1”. Złapanie bandyty staje się głównym celem agenta FBI Melvina Purvisa. Historia najsłynniejszych amerykańskich gangsterów lat 30. z Johnnym Deppem i Christianem Balem w rolach głównych. Czy można popatrzeć na coś lepszego? ;)

A Wy co wybierzecie?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.