Angelina Jolie, Lara Croft: Tomb Raider
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Wkręceni i Lara Croft, czyli RANKING najlepszych filmów na piątkowy wieczór

Co dziś w TV?

Sabina Zięba 12 czerwca 2020 06:15
Angelina Jolie, Lara Croft: Tomb Raider
Fot. Materiały prasowe

Po ostatnich dwóch naprawdę udanych wieczorach pod względem produkcji wyświetlanych w telewizji, nadszedł piątek, w który pewnie chętniej włączylibyśmy coś na Netflixie, bądź, po raz setny, kolejny odcinek Przyjaciół. Jednak, choć wybór w TV na dziś jest dosyć ograniczony, znajdziemy kilka interesujących propozycji. Należą do nich Wkręceni, Lara Croft: Tomb Raider oraz Jeden dzień. O czym opowiadają i który z tych filmów jest najciekawszy? Oto nasz ranking!

miejsce 5. „72 godziny” - TVP1, godzina 21:40

Agent CIA Ethan Runner (Kevin Costner) dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Postanawia wykorzystać ostatnie miesiące życia i odbudować zaniedbane relacje z żoną (Connie Nielsen) i córką (Hailee Steinfeld). Jednak przedwczesna emerytura nie jest mu pisana. Z Ethanem, specem od zwalczania terroryzmu, kontaktuje się agentka CIA (Amber Heard), która proponuje mu układ - jeśli w ciągu 72 godzin namierzy i zlikwiduje niebezpiecznego przestępcę o pseudonimie „Wilk”, dostanie eksperymentalne lekarstwo, które ocali mu życie. Renner zgadza się na te warunki. Musi pogodzić niebezpieczną misję w Paryżu z opieką nad krnąbrną córką, która pod kilkudniową nieobecność matki zamierza zaznać wolności. Weterana agencji wywiadowczej czeka najważniejsza misja w życiu, która sprawdzi zarówno jego umiejętności zawodowe, jak i rodzicielskie.

miejsce 4. „Doskonały świat” - TVN, godzina 22:20

Butch Haynes (Kevin Costner) wraz ze współwięźniem ucieka z zakładu karnego. Podczas przypadkowego spotkania z przerażoną rodziną porywają siedmioletniego Phillipa Perry'ego (T.J. Lowther). Haynes razem z chłopcem ucieka w kierunku granicy. W czasie podróży nawiązuje się między nimi nić niezwykłej przyjaźni i wzajemnej fascynacji. Butch zastępuje Phillipowi ojca, którego chłopiec nigdy nie miał. Ich śladem rusza grupa stróżów prawa z Redem Garnettem (Clint Eastwood) na czele. Policjanci chcą zatrzymać zbiega za wszelką cenę. 

miejsce 3. „Wkręceni” - Polsat, godzina 20:05

Franczesko (Piotr Adamczyk), Fikoł (Bartosz Opania) i Szyja (Paweł Domagała) znają się od lat, razem pracują i wspólnie spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy - podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza - trzech kumpli zostaje omyłkowo wziętych za niemieckich inwestorów.  Mieszkańcy są przekonani, że przyjezdni mogą zmienić losy całej okolicy. O ich względy zabiegają więc m. in. ekscentryczny prezydent miasta i jego atrakcyjna córka.

miejsce 2. „Lara Croft: Tomb Raider” - Polsat, godzina 22:15

Młoda, piękna i bogata pani archeolog (Angelina Jolie) fascynuje się antykami, a swą pracę traktuje jak dodatkową przyjemność. Pewnego dnia, kiedy trzy planety ustawiają się w jednej linii, Lara Croft odkrywa tajemniczy zegar, który jest kluczem umożliwiającym odnalezienie tajemniczego trójkąta, gwarantującego jego posiadaczowi władzę nad czasem i przestrzenią. Wkrótce okazuje się, że na zegar poluje wielu kolekcjonerów starożytnych przedmiotów, a żaden z nich nie przebiera w środkach, by osiągnąć swój cel. Ojciec Lary przewidział, że gdy nadejdzie czas całkowitego zaćmienia Słońca, a zarazem niespotykanej, pełnej koniunkcji planet, ludzie z tajemniczego bractwa iluminatów będą usiłowali zdobyć zegar oraz starożytny trójkąt i sięgnąć po władzę nad światem. Lara ma 48 godzin do czasu, kiedy wszystkie planety staną w jednej linii i dojdzie do całkowitego zaćmienia. Jeśli jej misja się nie powiedzie następna taka sytuacja nastąpi za 5000 lat...

miejsce 1. „Jeden dzień” - TVP2, godzina 21:40

Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) poznają się w noc ukończenia szkoły - 15 lipca 1988 roku. Ona jest dziewczyną z klasy robotniczej, ma ambicje, marzy o uczynieniu świata lepszym. On jest bogatym uwodzicielem, który pragnie, by świat układał się tak, jak on tego pragnie. Ona szuka miłości, on seksu. W dniu rozdania dyplomów spędzają ze sobą noc, która okazuje się naprawdę inna niż wszystkie. Od tamtej pory przez najbliższe 20 lat widują się zawsze 15 lipca, by rozmawiać o swoich związkach, sukcesach, niespełnionych marzeniach i rozczarowaniach. Spotykają się w różnych momentach życia, by uświadomić sobie, że to czego tak rozpaczliwie szukają może być bliżej niż myśleli...

Zgadzacie się z tą opinią?  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.