Contagion – Epidemia strachu dziś 15.05 w programie telewizji TVN
Fot. Materiały prasowe
PRZEWODNIK TELEWIZYJNY VIVY!

Program telewizyjny na dziś: Epidemia strachuWróg u bram i... Co jeszcze zobaczymy w TV?

Piątkowy wieczór będzie pełen emocji!

Ida Marszałek 15 maja 2020 05:59
Contagion – Epidemia strachu dziś 15.05 w programie telewizji TVN
Fot. Materiały prasowe

Jak zwykle, w piątkowy wieczór zapowiadają się spore filmowe emocje! W telewizji pojawi się produkcja, o której było ostatnio głośno w związku z pandemią koronawirusa. Mówiło się o niebywałym podobieństwie  między fabułą Contagion - Epidemia strachu, a naszą obecną sytuacją. Na osoby pragnące oderwać się od tego smutnego tematu również czeka sensacyjna propozycja - Wróg u bram to doskonały film wojenny z gwiazdorską obsadą! Dla tych, którzy w piątkowe wieczory poszukują bardziej romantycznego nastroju popularne stacje również oferują coś ciekawego - melodramat Do szaleństwa to wciągająca historia miłosna przepełniona oczekiwaniem i melancholią. Który film wybrać w piątkowy wieczór? Dzielimy się ciekawostkami z filmowego świata i pomagamy podjąć decyzję!

"Do szaleństwa" - TVP2, godz. 23:00

O 23:00 na kanale TVP2 będziemy świadkami niezwykłej historii miłosnej, zdolnej przetrwać próbę czasu. Do szaleństwa opowiada o Annie (Felicity Jones) - Brytyjce, która przyjeżdża do Los Angeles na wymianę studencką. Na uniwersytecie poznaje Jacoba (Anton Yelchin), z którym zaczyna łączyć ją coś więcej. Po skończonym semestrze dziewczyna nie chce opuszczać kochanka i pomimo przedawnionej wizy decyduje się zostać w Ameryce na wakacje. Wkrótce Anna wraca do domu. Kiedy znów usiłuje odwiedzić ukochanego orientuje się, że za złamanie przepisów nie może ponownie wejść na teren USA. 

Chcesz mieć długie, podkręcone rzęsy? Dzięki tym maskarom uzyskasz zalotne spojrzenie!

Film miał swoją premierę podczas najważniejszego festiwalu kina niezależnego - Festiwalu Filmowego w Sundance, gdzie zdobył aż dwie nagrody. Jedną za nich za najlepszy występ w dramacie otrzymała odtwórczyni głównej roli, Felicity Jones, znana nam z Łotra 1. Gwiezdnych wojen - historii czy Teorii wszystkiego. Na ekranie zobaczymy także sensacje ostatnich lat i laureatkę Oscara Jennifer Lawrence, która w momencie kręcenia Do szaleństwa była dopiero początkującą aktorką. 

"Kochaj albo rzuć" - Polsat, godz. 20:00

O 20:00 w Polsacie trzecia i ostatnia część kultowej serii o rodzinach Pawlaków i Kargulów. W trzeciej odsłonie hitowej komedii z przełomu lat 60. i 70.  - Kochaj albo rzuć - akcja toczy już nie na polskiej wsi, ale w Stanach Zjednoczonych. Niegdyś skłóceni sąsiedzi, których teraz łączą rodzinne więzy wyjeżdżają ze wspólną wnuczką Anią do Chicago, by odwiedzić brata Kazimierza - Johna Pawlaka. Gdy docierają na miejsce, okazuje się jednak, że John zmarł przed kilkoma dniami zostawiając krewnym w spadku sporą sumę, ale również swoje nieślubne dziecko.

Jedną z polskich gwiazd, które zyskały popularność dzięki tej niezwykłej komedii była z pewnością Anna Dymna, która wcielała się od drugiej części we wnuczkę łączącą dwa skłócone rody. Chociaż dziś aktorka ma w Polsce status gwiazdy nie lubi być tak traktowana. Jak powiedziała w wywiadzie dla VIVY!: 

By­cie gwiaz­dą jest strasz­nie nud­ne i głu­pie. To speł­nia­nie wy­obra­żeń tłu­mów. A to mnie zupeł­nie nie in­te­re­su­je. Szko­da mi na to cza­su. Gdy ja­dę na spo­tka­nie z pu­blicz­no­ścią, też sta­ram się ład­nie wy­glą­dać, uśmie­cham się, kła­niam, ale mó­wię: „Kochani, w tym zawodzie trze­ba ostro za­pie­przać i mieć po­ko­rę”.

Zobacz inne fragmenty wywiadu!

"Wróg u bram" - Polsat, godz. 22:35

Dalej w Polsacie będzie już intensywnie. O 22:35 zobaczymy trzymający w napięciu film wojenny - Wróg u bram. Akcja toczy się w trakcie II wojny światowej w Stalingradzie. Pod miastem wojsko rosyjskie walczy z niemiecką armią, jednak zapierający dech w piersiach pojedynek rozegra się między dwoma żołnierzami. Słynny rosyjski snajper, Wasilij Zajcew (Jude Law) jest bardzo skuteczny na polu bitwy, jednak jego dokonania nie uchodzą uwadze przeciwników. Niemcy wysyłają swojego najlepszego strzelca - majora Königa (Ed Harris), by się z nim rozprawił.

Film został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce nad brzegiem Wołgi. Za reżyserię tego iście hollywoodzkiego filmu odpowiadał o dziwo francuz, Jean-Jacques Annaud, twórca słynnego Imienia róży. Na ekranie oprócz Jude'a Lawa, Eda Harrisa zobaczymy także Rachel Weisz i Josepha Fiennesa.

"Lucy" - TVN, godz. 20:00

W TVN wieczór rozpocznie się równie mocno. O 20:00 obejrzymy Lucy - sci-fi z udziałem świetnej Scarlett Johansson w reżyserii słynnego Luca Bessona, twórcy Leona zawodowca. Tytułowa Lucy to studentka mieszkająca na Tajwanie, której życie pewnego dnia legnie w gruzach. Zostaje porwana przez mafię i zmuszona do przemytu narkotyków wewnątrz swojego ciała. Tajemnicza substancja wydostaje się jednak z opakowania i przedostaje do organizmu dziewczyny. Lucy jednak nie umiera, a zyskuje niesamowite zdolności. Jej mózg, wolny od dotychczasowych ograniczeń, osiąga możliwości niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Postanawia wykorzystać swoje moce i powstrzymać tajwańskich gangsterów. 

Nikt nie mógł wcielić się w rolę nieokiełznanej i nieustannie zmieniającej postać mścicielki lepiej niż kobieta "o tysiącu twarzy" - Scarlett Johansson. Aktorka nieraz udowodniła, że wejście w rolę prawdziwej twardzielki nie przysparza jej najmniejszego kłopotu. Zobacz wszystkie metamorfozy gwiazdy!

"Contagion - Epidemia strachu" - TVN, godz. 21:55

Dziś o 21:55 na kanale TVN zobaczymy Epidemię strachu będącą świetnym podsumowaniem sytuacji, w której obecnie znalazł się cały świat. Film opowiada o tajemniczym wirusie, który w zastraszającym tempie rozprzestrzenia się na kolejnych obszarach. Przenosi się drogą powietrzną i zabija zarażone osoby w ciągu kilku dni. Cały świat mobilizuje się, by stworzyć lekarstwo nim będzie za późno. Jednak paniki, która wybucha nie da się kontrolować.

W ostatnim czasie oglądalność filmów o tej tematyce znacznie wzrosła. Można to przypisywać potrzebie oswojenia lęku, który odczuwamy w tych trudnych czasach. Jak twierdzi psycholog Marta Gostkowska, filmy pozwalają nam spojrzeć na tę kwestię z dystansem. To co oglądamy da się kontrolować za pomocą pilota, seans daje nam więc poczucie kontroli.

Filmów podejmujących temat pandemii jest bardzo wiele, jednak żaden nie oddaje sytuacji zagrożenia tak realistycznie jak film Stevena Soderbergha Epidemia strachu. W jaki sposób ekranowe wydarzenia przypominają nasze realia? Sprawdź w naszym artykule!

"Oczy węża" - TVN7, godz. 21:30

Na TVN7 zobaczymy natomiast thriller w reżyserii Briana De Palmy. O 21:30 stacja wyemituje Oczy węża . Ta sensacyjna fabuła skupia się na detektywie wydziału zabójstw w Atlantic City - Ricku Santoro (Nicolas Cage). Policjant pewnego wieczoru zasiada jako widz w hali sportowej Atlantic City Arena, by obejrzeć przebieg walki bokserskiej, w której uczestniczy jego kolega. Okazuje się, że na trybunach siedzi sekretarz obrony USA, który również przyjechał zobaczyć walkę. W kluczowym momencie pojedynku na ringu nagle rozlegają się strzały, a sekretarz pada martwy. Za jego ochronę odpowiedzialny był przyjaciel Ricka - Kevin Dunne - ale w momencie gdy dokonano morderstwa nie było go na hali, za co mogą mu grozić poważne konsekwencje. Rick postanawia uratować przyjaciela i bierze śledztwo na siebie.

Który film wybierzecie dziś wieczorem? 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.