Cast Away: Poza światem dziś 02.06 w programie telewizji Polsat
Fot. Materiały prasowe
PRZEWODNIK TELEWIZYJNY VIVY!

Program telewizyjny na dziś: Cast Away: Poza światem, Tłumaczka i... Co jeszcze zobaczymy w TV?

Wtorkowy wieczór zaskoczy sporą dawką emocji!

Ida Marszałek 2 czerwca 2020 05:59
Cast Away: Poza światem dziś 02.06 w programie telewizji Polsat
Fot. Materiały prasowe

Dziś w telewizji czeka nas spora dawka emocji! Na początek sensacyjny Uniwersalny żołnierz - film, który zapoczątkował jeszcze jedną słynną serię filmową. Na ekranie zobaczymy Jean-Claude'a Van Damme'a oraz znanego z roli Ivana Drago w Rocky IV - Dolpha Lundgrena. Przygodowy Cast Away: Poza światem, może jest nieco spokojniejszy, jednak również wymaga stalowych nerwów. W końcu jego bohater spędził na bezludnej wyspie aż 4 lata! Listę dzisiejszych kinowych hitów wieńczy thriller Tłumaczka z Nicole Kidman i Seanem Pennem w rolach głównych. Przy którym filmie zrelaksować się dziś wieczorem? Pomagamy dokonać wyboru!

"Cast Away: Poza światem" - Polsat, godz. 20:05

O 20:05 na kanale Polsat będziemy mogli podziwiać Toma Hanksa w jednej z najlepszych ról w karierze (otrzymał za nią nominację do Oscara). Cast Away: Poza światem opowiada historię Chucka Nolanda, logistyka w firmie FedEx. Specyfika jego zawodu wymaga od niego częstych podróży służbowych. Gdy pewnego dnia wsiada do samolotu, nie podejrzewa jednak, że nie zobaczy swojej rodziny ani cywilizowanego świata przez następne 4 lata. Samolot z transportem przesyłek kurierskich rozbija się nad Oceanem Spokojnym. Jedyną osobą, która cudem uszła z życiem jest Chuck. Jednak to dopiero początek jego walki o przetrwanie. Mężczyzna dopływa do wyspy, którą widzi na horyzoncie. Szybko okazuje się, że jest na niej sam. Osoba, która do tej pory miała obsesję na punkcie czasu, teraz musi nauczyć się go ignorować. Małymi krokami Chuck opanowuje zasady przetrwania, a wyspa z więzienia staje się jego domem. Bohater nie jest jednak w stanie zapomnieć, że za ogromem oceanu czeka na niego całe jego życie. Podejmuje dramatyczną walkę, by wrócić do domu.

Tom Hanks potrafi poświęcić się dla roli, jego przygotowania do Cast Away: Poza światem są tego najlepszym przykładem. Aktor przytył przez rozpoczęciem produkcji aż 23 kilogramy! Dzięki temu jego ekranowa metamorfoza była bardzo dramatyczna. W trakcie kręcenia filmu zrobiono aż rok przerwy, by aktor mógł schudnąć i zapuścić włosy do późniejszych ujęć. Tom Hanks był nie tylko odtwórcą głównej roli, ale także producentem i pomysłodawcą całego konceptu. Ponoć pomysł na film przyszedł mu do głowy gdy czytał artykuł o firmie FedEx.

Współczesny Robinson Crusoe początkowo miał zostać nakręcony na Hawajach, żeby produkcja mogła zostać w całości zrealizowana w USA, jednak reżyser Robert Zemeckis nie był zadowolony z wszechobecnych w tym rejonie zabudowań. Ostatecznie film zrealizowano na wyspie Monuriki, na Fidżi. Po premierze stała się ona ogromną atrakcją turystyczną.

Jedną z głównych ról w filmie - i to nie jest żart - odgrywa piłka do siatkówki. Bohater przerabia ją na "Wilsona" - swojego przyjaciela i towarzysza niedoli. Rozmowy z piłką w dużej mierze pozwalają mu przetrwać i pozostać przy zdrowych zmysłach. Była to niesamowita reklama dla firmy Wilson Sporting Goods, która wyprodukowała nietypowy filmowy rekwizyt. Sportowy koncern, by jeszcze bardziej skorzystać na popularności filmu, stworzył nawet limitowaną serię piłek z charakterystycznym krwawym odciskiem dłoni bohatera. A oryginalna piłka została sprzedana na aukcji za 18 i pół tysiąca dolarów. 

Film okazał się doskonałą (i darmową) promocją dla jeszcze jednej marki. FedEx bardzo zaangażował się w produkcję Cast Away: Poza światem. Początkowo zarząd firmy był przerażony historią, która zakładała, że jeden z ich samolotów miał się rozbić. Jednak później oceniono, że w szerszej perspektywie film ma bardzo pozytywny wydźwięk. FedEx udostępnił filmowcom wiele własnych sprzętów - uniformy, ciężarówki, a nawet samoloty. Na ekranie pojawił się również sam dyrektor generalny, którego rolą w filmie było przywitać Chucka po powrocie do domu. Po premierze firma odnotowała spory wzrost popularności.

"Tłumaczka" - TVN, godz. 21:00

O 21:00 na kanale TVN zobaczymy trzymający w napięciu polityczny thriller Tłumaczka. Główną bohaterką filmu jest Silvia Broome (Nicole Kidman)  pochodząca z Afryki tłumaczka pracująca w ONZ. Kobieta podsłuchuje rozmowę, z której wynika, że planowany jest zamach na prezydenta jednego z afrykańskich państw. Początkowo nikt jej nie wierzy, jednak do ochrony tłumaczki oraz dokładniejszego zbadania sprawy zostaje przydzielony agent Tobin Keller (Sean Penn). Podczas śledztwa wychodzi na jaw niejasna przeszłość kobiety oraz jej dwuznaczne motywacje.

Zobacz wszystkie metamorfozy Nicole Kidman, jednej z najlepszych hollywoodzkich aktorek!

"Uniwersalny żołnierz" - TVN7, godz. 20:00

O 20:00 na kanale TVN7 zobaczymy Uniwersalnego żołnierza. Film Rolanda Emmericha, który zapoczątkował całą serię, opowiada o tajnym wojskowym projekcie. Ciała żołnierzy, którzy polegli na polu bitwy wojny w Wietnamie, zostają kriogenicznie zamrożone. 25 lat później naukowcy "ożywiają" je, by stworzyć tak zwanych "uniwersalnych żołnierzy" - cyborgi ślepo posłuszne amerykańskiej armii. Ten szczególny oddział ma zostać wykorzystany do walki z terrorystami. Na ślad operacji wpada dziennikarka, która chce ujawnić szokujące informacje. Kobiecie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Ratuje ją Luc Devreux (Jean-Claude Van Damme), a właściwie cyborg GR44, który zaczyna przypominać sobie swoje poprzednie życie.

Który film wybierzecie dziś wieczorem? 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.