Jack Strong dziś 18.05 w programie telewizji TVN7
Fot. Materiały prasowe
PRZEWODNIK TELEWIZYJNY VIVY!

Program telewizyjny na dziś: Jack Strong, Rambo III i... Co jeszcze zobaczymy w TV?

Czeka nas wieczór pełen akcji!

Ida Marszałek 18 maja 2020 05:51
Jack Strong dziś 18.05 w programie telewizji TVN7
Fot. Materiały prasowe

Dziś w telewizji dobre polskie kino historyczne. Sensacyjny Jack Strong  z Marcinem Dorocińskim - jednym z najlepszych polskich aktorów - w roli kontrowersyjnego pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Czekają nas również kontynuacje słynnych serii, rozpoczętych na kanałach popularnych stacji telewizyjnych. Przed nami kolejne spotkanie z żywą legendą, Sylvestrem Stallonem, a także z niczym nieograniczoną wyobraźnią reżysera Transformersów, Michaela Baya. To będzie wieczór pełen akcji. Przychodzimy z pomocą niezdecydowanym i pomagamy wybrać film na dzisiejszy wieczór!

"Transformers: Ostatni rycerz" - Polsat, godz. 20:00 

O 20:00 na kanale Polsat zobaczymy piąty i przedostatni już film z serii opowiadającej o konflikcie ludzi z przybyłymi z kosmosu robotami. Transformers: Ostatni rycerz  redefiniuje wszystko w co wierzyli zagorzali fani Autobotów. Ich przywódca, Optimus Prime, odwraca się od mieszkańców Ziemi i postanawia zniszczyć naszą planetę. Bohater znany z poprzedniej części, Cade Yeager (Mark Wahlberg) łączy siły z Bumblebeem, by zapobiec całkowitej zagładzie. Pomoże im w tym pewien brytyjski arystokrata (Anthony Hopkins).

Choć piąta część serii wzbudziła w jej fanach spore emocje, twórcy musieli się zmierzyć z dużo chłodniejszym przyjęciem ze strony krytyków. Zarzucano, że film jest tak przeładowany akcją, że aż histeryczny. Twierdzono również, że reżyserowi zabrakło kreatywnych pomysłów. Istotnie, pierwsze części z udziałem Shia'i LaBeoufa zgrabnie łączyły epicką opowieść o podbojach kosmicznych z historią zwyczajnego, dojrzewającego nastolatka. Być może, pomimo znakomitej nowej obsady, w dalszych częściach Transformersów zabrakło "starej gwardii".

Świetne gadżety dla fanów kultowych serii filmowych!

Dlaczego Shia LaBeouf postanowił zrezygnować z dalszej współpracy? Podjął tą ważną decyzję po tym jak odkrył, że ta historia już go nie porusza. Czuł, że wojny kosmicznych robotów już nikogo tak bardzo nie obchodzą. Pragnął podjąć prawdziwe aktorskie wyzwanie. Niestety, postać, którą odgrywał w Transformersach, rzuciła cień na jego przyszłą karierę. Na początku nikt nie chciał dać mu roli. Ostatnio aktor znów wrócił na właściwe tory i zaczął liczyć się w kręgu filmowców. W 2016 genialnie wcielił się w jedną z głównych ról w American Honey Andrei Arnold. Natomiast rok temu w napisanym przez siebie autobiograficznym Słodziaku udowodnił wszystkim, że jest aktorem najwyższej klasy.

Megan Fox odeszła w mniej pokojowym nastroju. Producent filmu, Steven Spielberg zwolnił ją po wywiadzie jaki udzieliła podczas kręcenia trzeciej części Transformersów. Aktorka obraziła w nim Michaela Bay'a na porównując go do... Hitlera! Podobno reżyser nie przejął się tym zbytnio, jednakże współpracująca z nim ekipa filmowa poczuła się bardzo urażona. Pracownicy planu otwarcie zarzucili Megan Fox gwiazdorzenie i przecenianie swoich zdolności aktorskich. Można przypuszczać, że to był bolesny cios dla młodej gwiazdy. Jej następne role nie były aż tak głośne, nigdy też za swoją grę nie otrzymała żadnej liczącej się nagrody, poza prześmiewczą Złotą Maliną za Wojownicze żółwie ninja. Jej kariera po zakończeniu pracy na planie Transformersów nie robi wrażenia. O aktorce zaczęło być za to głośno w związku z jej życiem prywatnym. Kontrowersje wywołało zarówno podejście aktorki do własnego ciała, jak i sposób w jaki wychowuje swoje dzieci.

"Rambo III" - TVN, godz. 22:30

Polsat kontynuuje Transformersów, a na TVN-ie kolejna część losów słynnego amerykańskiego komandosa! Akcja Rambo III zaczyna się chwilę po tym jak niepokonany amerykański żołnierz uwolnił przetrzymywanych w Wietnamie jeńców wojennych. Po wykonanej misji postanawia zostać w Azji i poszukać ukojenia w murach tajlandzkiego klasztoru. Zamieszkującym go mnichom pomaga jak tylko potrafi. Także biorąc udział w nielegalnych walkach, by zdobyć pieniądze potrzebne na utrzymanie klasztoru. Wkrótce Johna Rambo odwiedza były przełożony - pułkownik Trautman. Prosi go o pomoc w przeprowadzeniu bardzo niebezpiecznej misji na terenie okupowanego przez ZSRR Afganistanu. Były komandos odmawia, jednak wkrótce dochodzi do niego wiadomość, że pułkownik Trautman dostał się do radzieckiej niewoli. Postanawia pomóc dawnemu przyjacielowi.

Postać Rambo, w równym stopniu co Rocky'ego, była dla Sylvestra Stallone'a kluczem do ogromnej sławy. Jednak na początku nikt nie dawał mu szans. Aktor ma wrodzoną wadę wymowy i częściowy paraliż twarzy co bardzo utrudniało mu przebicie się w Hollywood. W końcu role epizodyczne zmęczyły Stallone'a. Postanowił sam napisać dla siebie idealną kreację. Rocky nie był jego pierwszym scenariuszem, jednak to właśnie ta rola przyniosła mu ogromną rozpoznawalność. I pomyśleć, że ta ikoniczna postać mogła zostać odegrana przez kogoś innego. Stallone musiał stoczyć zaciętą walkę z producentami, by dali mu szansę.

Aktor próbował sił jeszcze w innych produkcjach, jednak widzowie zrównali z błotem wszelkie próby odejścia od wizerunku Rocky'ego. Za to produkcje o słynnym bokserze cieszyły się takim powodzeniem, że powstało w sumie 6 filmów opowiadających o jego zmaganiach na ringu i poza nim. Mimo usilnych prób Sylvester Stallone dał się zaszufladkować w roli obrońcy konserwatywnych praw, stojącego na czele wszystkiego co typowo "amerykańskie".

Jego następna przełomowa rola, nie pozbawiła go tego wizerunku, a jedynie go utwierdziła. W 1982 roku na ekranach kin ukazał się film Rambo: Pierwsza krew i ludzie otrzymali kolejny powód, by pokochać Stallone'a. Publika była mu wierna, pomimo silnej krytyki znawców kina. Wprawdzie poszczególne części zostały obsypane Złotymi Malinami, ale cała seria zarobiła na świecie ponad 800 milionów dolarów. Kolejnym sukcesem Stallone'a było aktywne uczestnictwo we współtworzeniu amerykańskiej legendy. Filmy o byłym żołnierzu stanowiły ważną część nurtu filmowego zwanego "raeganomatografią". Nazwa nieprzypadkowo wzięła się od nazwiska wyznającego mocno konserwatywne wartości prezydenta Ronalda Reagana, który oficjalnie chwalił poczynania Sylvestra Stallone'a na ekranie, twierdząc, że to idealny symbol amerykańskiej armii.

"Jack Strong" - TVN7, godz. 20:00  

O 20:00 w TVN7 zobaczymy sensacyjny film z prawdziwego zdarzenia w polskim wydaniu. Jack Strong to historia Ryszarda Kuklińskiego - prawdziwej postaci, która budzi wiele kontrowersji. Oficer zaczyna swoją karierę w Ludowym Wojsku Polskim, ale jego talent szybko zostaje dostrzeżony. Kolejne awanse dają mu coraz większe wpływy i ułatwiają dojście do tajnych informacji. Kukliński orientuje się, że ZSRR planuje atak nuklearny na państwa należące do NATO. By uchronić Polskę, postanawia rozpocząć współpracę z amerykańskim wywiadem. Pod pseudonimem „Jack Strong” ma przekazywać Amerykanom tajne informacje dotyczące wojskowych planów Układu Warszawskiego. Wkrótce jego przełożeni orientują się, że w ich szeregach jest zdrajca. Kukliński podejmuje próbę ucieczki na Zachód.

Ryszard Kukliński to postać wzbudzająca w Polsce skrajne emocje. Ciężko jednoznacznie ocenić postawę żołnierza, ponieważ wymyka się ona klarownemu podziałowi na dobro i zło. Zarzuca się mu zdradę wobec przysięgi wojskowej i działania mogące pogorszyć sytuację Polski w przypadku ewentualnego wybuchu konfliktu zbrojnego. Był także oskarżany o działalność na rzecz wywiadu ZSRR. Znajdujące się w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie popiersie, upamiętniające pułkownika, było wielokrotnie demolowane.

Niestety nigdy nie poznamy prawdziwych motywacji Ryszarda Kuklińskiego. Większość dokumentów rejestrujących działalność służb specjalnych jest ściśle tajna, znawcom historii pozostają więc tylko domniemania. 

Szukasz interesującej lektury? Od tych przejmujących biografii nie będziesz mógł się oderwać!

Chyba tylko Marcin Dorociński był w stanie udźwignąć tak wymagającą rolę. Jack Strong w reżyserii specjalisty od kina akcji - Władysława Pasikowskiego to tylko jedna z licznych, znakomitych produkcji na koncie aktora. A potrafi on zagrać dosłownie wszystko. Świetnie sprawdza się w komedii, co udowodnił chociażby w Moich córkach krowach, a dzięki Obławie pokazał się jako jeden z największych twardzieli polskiej kinematografii. Aktor na Polsce jednak nie poprzestaje. Ma za sobą udział w zagranicznych produkcjach, choćby duńskich Małżeńskich porachunkach czy czeskiej Operacji Anthropoid. Czy aktor marzy, by kiedyś zagrać w Hollywood? Sprawdź co powiedział w wywiadzie dla VIVY!

Który film wybierzecie dziś wieczorem? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.