Kiedy Harry poznał Sally dziś 08.06 w programie telewizji TVP1
Fot. Materiały prasowe
PRZEWODNIK TELEWIZYJNY VIVY!

Program telewizyjny na dziś: Kiedy Harry poznał Sally, Jak się pozbyć cellulitu i... Co jeszcze zobaczymy w TV?

Sprawdź, co polecamy na poniedziałkowy seans!

Ida Marszałek 8 czerwca 2020 05:59
Kiedy Harry poznał Sally dziś 08.06 w programie telewizji TVP1
Fot. Materiały prasowe

Poniedziałkowy wieczór zaskoczy Was sporą ilością zachęcających filmowych propozycji. Kultowa amerykańska komedia końca lat 80. - Kiedy Harry poznał Sally - opowie przepiękną historię miłości, która potrzebowała aż 15 lat, żeby rozkwitnąć. Komedia w polskim wydaniu - Jak się pozbyć cellulitu - jest nieco mniej romantyczna, ale za to równie zabawna. To nie koniec polskiego kina na dziś. Zobaczymy także doskonały, nagrodzony w Montrealu i Gdyni dramat Macieja Pieprzycy Chce się żyć. Ci, którzy w kinie poszukują zawrotnie szybkiej akcji, mogą dzisiaj wybrać pomiędzy adaptacją słynnego komiksu Marvela - filmem Venom z Tomem Hardy'm, a nieco bardziej "przyziemnym" Rekrutem z Colinem Farrellem i Alem Pacino w rolach głównych. Który kanał warto włączyć dziś wieczorem? Specjalnie dla Was tworzymy listę najciekawszych filmów dzisiejszego programu TV!

"Kiedy Harry poznał Sally" - TVP1, godz. 23:45

O 23:45 w TVP1 zobaczymy film, który uczynił Meg Ryan królową komedii romantycznych. Specjalizująca się w tym gatunku scenarzystka Nora Ephron pod koniec lat 80. stworzyła błyskotliwe, tryskające humorem dialogi, które na stałe zapisały się w historii kina. Kiedy Harry poznał Sally to opowieść o burzliwej znajomości dwójki tytułowych bohaterów. Poznają się jeszcze na studiach, podczas wspólnej podróży samochodem z  Chicago do Nowego Jorku. Dla obojga nie jest to zbyt przyjemne doświadczenie. Młodzi ludzie całą drogę sprzeczają się o swój światopogląd, szczególnie w kwestiach damsko-męskich. Harry i Sally rozstają się z nadzieją, że już nigdy więcej nie przyjdzie im się spotkać. Los jest złośliwy, bo 5 lat później para wpada na siebie w samolocie. Jednak bohaterowie potrzebują jeszcze kolejnych 5, by dostrzec, że w rzeczywistości więcej ich łączy niż dzieli. Czy ich przyjaźń ma szansę powodzenia? Na ekranie oprócz wspomnianej Meg Ryan i Billy'ego Crystala zobaczymy Carrie Fisher w drugoplanowej  roli.

Niedawno Rob Rainer, reżyser filmu zdradził, że początkowo planowano całkiem inne zakończenie, dalekie od happy endu. Sprawdź, jak w pierwotnym założeniu miała wyglądać ostatnia scena kultowej komedii romantycznej!

"Chce się żyć" - TVP2, godz. 23:15

O 23:15 na kanale TVP2 wzruszy nas niesamowity film Macieja Pieprzycy - Chce się żyć. Opowiada historię Mateusza Rosińskiego (Dawid Ogrodnik), niepełnosprawnego mężczyzny przykutego do wózka inwalidzkiego. Wiele osób zakłada, że chłopak jest w stanie wegetatywnym, jednak nie jest to prawda. W rzeczywistości, Mateusz myśli i rozumie tak jak każda zdrowa osoba, jedynie jego ciało nie chce wykonywać wydawanych mu poleceń. Z tego powodu wielu ludzi traktuje mężczyznę jakby również jego umysł był nieobecny. Mocny przekaz filmowy potęguje dodatkowo wybór Mateusza na narratora. Niepełnosprawny mężczyzna samodzielnie wprowadza nas w świat widziany jego oczami. Liczne ograniczenia i brak poszanowania u innych nie przeszkodzą mu jednak w spełnianiu marzeń.

Dawid Ogrodnik to jeden z najlepszych polskich aktorów młodszego pokolenia. Słynie z niesamowitych ekranowych metamorfoz. Rola dziennikarza muzycznego Tomasza Beksińskiego, pianisty jazzowego Mietka Kosza czy właśnie niepełnosprawnego Mateusza, to tylko niektóre pozycje z jego imponującego emploi. Aż ciężko uwierzyć, że jego debiut na dużym ekranie w filmie Jesteś Bogiem (za który zresztą otrzymał nominacje do Orła) miał miejsce zaledwie 8 lat temu! Teraz utalentowany artysta ma przed sobą kolejne wyzwanie - wcieli się w ks. Jana Kaczkowskiego w filmie Na pełnej petardzie. Choć produkcję zobaczymy dopiero w 2021 roku, ujawnione zdjęcia z planu wskazują na to, że to kolejna imponująca metamorfoza młodego aktora.  Zobacz, co Dawid Ogrodnik wyjawił magazynowi VIVA!

"Venom" - Polsat, godz. 20:05

o 20:05 stacja Polsat pokaże Venom - adaptacje komiksu otwierającą kolejną franczyzę Marvela: Sony’s Marvel Universe. Tom Hardy wciela się tutaj w postać dziennikarza śledczego Eddiego Brocka, który przez lata usiłował dowieść licznych przestępstw popełnianych przez firmę Life Foundation, własność naukowca i milionera Carltona Drake’a (Riz Ahmed). Śledztwo zamieniło się w obsesję i zatruło związek Brocka z Anne (Michelle Williams), a także zrujnowało jego karierę. W końcu liczne poświęcenia opłacają się i dziennikarz dociera do tajnego laboratorium Drake'a. Tam jednak zostaje niespodziewanie zaatakowany przez pozaziemską istotę, która zmienia mężczyznę w potwora. Od tej pory "Venom" zaczyna sprawować kontrolę nad życiem Eddiego. Jednak bohater nie poddaje się bez walki. Problem w tym, że nowe, potężne moce okazują się bardzo kuszące. Czy Brockowi uda się zwalczyć drzemiące w nim zło?

"Rekrut" - Polsat, godz. 22:35

A nieco później, o 22:35, na Polsacie zobaczymy Rekruta - kolejny film w dzisiejszym programie popularnej stacji, który mocno przyśpieszy nam tętno. James Clayton (Colin Farrell) zostaje zwerbowany do pracy w CIA. Agent Walter Burke (Al Pacino) wybiera mężczyznę ze względu na jego niezwykłą inteligencję. Początkowo James traktuje tę nietypową ofertę jako przygodę. Jednak mordercze szkolenie, które musi przejść, szybko uświadamia mu, co tak naprawdę oznaczy praca w Agencji. Niespodziewanie młody stażem agent otrzymuje bardzo trudne zadanie - ma wykryć agenta pracującego w CIA pod przykrywką i przekazującego tajne informacje przeciwnikom Agencji. James zaczyna podejrzewać, że jest nim Layla (Bridget Moynahan), kandydatka na agenta, w której zakochał się podczas szkolenia.

"Jak się pozbyć cellulitu" - TVN7, godz. 20:00

A o 20:00 w TVN7 rozśmieszy nas polska komedia Jak się pozbyć cellulitu. Film twórcy Testosteronu i Lejdis, Andrzeja Saramonowicza, to historia dwóch przyjaciółek, kobiet nowoczesnych i niezależnych - Ewy (Dominika Kluźniak) i Mai (Maja Hirsch). Podczas pobytu w SPA poznają Kornelię (Magdalena Boczarska) - masażystkę, specjalizującą się w niebezpiecznych chemicznych mieszankach. Kobieta wpędzi bohaterki w niezłe tarapaty. Szybko okaże się, że cellulit to niejedyne czego kobiety będą chciały się trwale pozbyć.

Który film wybierzecie dziś wieczorem? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.