film, Bruce Wszechmogący, Jennifer Aniston, Jim Carrey
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Z jakimi filmami zakończymy ten tydzień? Oto propozycje na niedzielny wieczór

Który kanał telewizyjny warto wybrać?

Sabina Zięba 31 maja 2020 06:00
film, Bruce Wszechmogący, Jennifer Aniston, Jim Carrey
Fot. Materiały prasowe

Choć wizja nadchodzącego wielkimi krokami poniedziałku zapewne nikogo nie napawa optymizmem, stacje telewizyjne postanowiły umilić nam dzisiejszy wieczór emitowanymi produkcjami. Będziemy mieli okazję uczestniczyć w XIX-wiecznym romansie carewicza z Matyldą, być światkiem zamachu bombowego z Ocaloną czy w parze uczestników gry Nevre spełniać Wyzwanie. Posiadacze mocniejszych nerwów Oszukają przeznaczenie, a wielbicielki muzyki będą kibicować Pitch Perfect. To jednak nie wszystko! Co jeszcze nas czeka w niedzielę 31 maja?

„Matylda” - TVP1, godzina 22:30

W tym dramacie historycznym poznajemy przyszłego dziedzica rosyjskiej korony, Mikołaja, który zwraca uwagę na Matyldę, rosyjską tancerkę baletową polskiego pochodzenia. Ich fascynacja szybko przeradza się w płomienny romans, niestety bardzo niepożądany na dworze w XIX wieku. Młodzi prowadzą beztroskie życie, do momentu, w którym ojciec chłopaka, car Aleksander III, podupada na zdrowiu. Wiadomo, że jego dni są policzone i Mikołaj, jako następca tronu, musi go zastąpić. Okazuje się, że śmierć władcy oznacza dla niego koniec osobistej wolności... Czy związek z tancerką to przetrwa?

„Ocalona”- TVP2, godzina 20:00

Przeniesiona do ambasady w Londynie pracownica Departamentu Stanu, Kate Abbott (Milla Jovovich), jest świadkiem zamachu bombowego. Cudem unika śmierci z rąk zabójcy (Pierce Brosnan), jednak zostaje wplątana w intrygę - na miejscu zbrodni policja znajduje bowiem ślady, wskazujące na to, że jest winna. Musi uciekać przed władzami publicznymi, a także prawdziwymi sprawcami zamachu, wiedząc, że tylko ona zna plan terrorystów, którzy zamierzają w sylwestrową noc zaatakować Time Square. Czy ich powstrzyma?

„Wyzwanie” - TVN, godzina 20:00

W tym thrillerze poznajemy Vee (Emma Roberts), która ma dosyć poukładanego świata, a także życia w cieniu popularnej przyjaciółki. Postanawia wyjechać do Nowego Jorku i wziąć udział w Nerve. Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Zaczyna się od prostych zadań - Vee musi pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Kiedy para zyskuje rozgłos, szybko staje się ofiarą manipulacji. Zabawa przeradza się w walkę o życie.

„Oszukać przeznaczenie V” - TVN, godzina 22:05

Kontynuacja popularnej serii horrorów jak zwykle pokazuje, że nieważne dokąd uciekniesz, nieważnie gdzie się schowasz... nie oszukasz śmierci. W tej części pracownicy pewnej niezbyt dobrze prosperującej firmy wybierają się autobusem na wyjazd integracyjny. Podczas postoju w korku na naprawianym moście, jeden z podróżujących ma dziwną, krwawą wizję, w której most się zawala, a on i jego znajomi giną w nagłym wirze wydarzeń. Panikując, ucieka z autobusu, zabierając kilka osób. Wówczas jego wizja staje się rzeczywistością. Teraz ci, którzy przeżyli, będą musieli walczyć, aby nie dosięgła ich ręka śmierci.

„Pitch Perfect 2” - TVN7, godzina 22:20

Żeńska grupa a capella Bellas próbuje zrehabilitować się w oczach świata po porażce i skandalu, jakim był występ przed prezydentem USA. Została im ostatnia szansa, by udowodnić, że zasłużyły na mistrzowski tytuł. Bellas decydują się stanąć w szranki z międzynarodowymi grupami wokalnymi podczas Światowych Mistrzostw A Capella w Kopenhadze. W tej rywalizacji wszystkie chwyty są dozwolone!

„Bruce Wszechmogący” - TV Puls, godzina 20:00

Kultowa produkcja, która bawiąc zwraca uwagę na istotne kwestie w życiu. Reporter lokalnej telewizji w Buffalo, Bruce Nolan (Jim Carrey), narzeka na swoje dotychczasowe życie. Choć cieszy się popularnością i ma uroczą dziewczynę (Jennifer Aniston), nie uważa, że los potraktował go sprawiedliwie. Gdy po kolejnym fatalnym dniu zarzuca Bogu (Morgan Freeman), że zrujnował jego życie i nie potrafi zarządzać wszechświatem, cierpliwość stwórcy się kończy. Postanawia on obdarzyć Bruce'a swą mocą i sprawdzić, jak sobie z nią poradzi. Choć początkowo ten świetnie się bawi, z czasem zaczyna zdawać sobie sprawę, że rola Boga jest trudniejsza niż mogłoby się wydawać...

„Pan i pani Kiler” - TV Puls, godzina 22:00

Seksowna specjalistka z branży komputerowej (Katherine Heigl) poznaje na urlopie wymarzonego mężczyznę (Ashton Kutcher). Ich romans szybko przekształca się w związek. Po trzech latach małżeństwa przeszłość Spencera daje o sobie znać w dniu jego trzydziestych urodzin - okazuje się, że to były płatny zabójca, który postanowił wycofać się z branży. Nie wszyscy mocodawcy zaakceptowali jednak jego decyzję. Teraz zlecenie na jego głowę przyjmuje aż pięciu kilerów, którzy zrobią wszystko, żeby zabić uroczą parę. Jak zakochani sobie z tym poradzą?

Która z propozycji przypadła Wam do gustu?  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.