Zobacz, na co warto pójść do kina w ten weekend!

Weronika Kostyra 10 maja 2019 15:58

Zwycięzca Konkursu Polskich Filmów Fabularnych 12. Mastercard OFF Camera w Krakowie, najnowszy film Jacka Borcucha Słodki koniec dnia już od dzisiaj w kinach. „Elegancki, acz prowokujący”, jak określiło go jury festiwalowe pod przewodnictwem laureatki Oscara Marcii May Harden, zwraca uwagę przede wszystkim kolejną świetną rolą Krystyny Jandy. Co jeszcze w kinowym repertuarze?

Co obejrzeć w kinie w weekend 10.05-12.05.2019 roku?

Rolą seryjnego mordercy w filmie Podły, okrutny, zły Zac Efron udowadnia, że potrafi poradzić sobie z tak skomplikowaną postacią jak Ted Bundy, zabójcą, który na swoim koncie ma ponad trzydzieści ofiar. Ta mrożąca krew w żyłach historia wydarzyła się naprawdę.

Po serii widowiskowych filmów akcji, Charlize Theron postanowiła odpocząć od roli heroin i w filmie Niedobrani wcieliła się w komediową postać ambitnej polityk. Partneruje jej jeden z najbardziej rozpoznawalnych ostatnio komików: Seth Rogen.

Stella i Will chorują na mukowiscydozę. To sprawia, że nie mogą zbliżyć się do siebie odległość większą niż trzy kroki. Czy w takich warunkach miłość ma w ogóle szanse na to, by zaiskrzyć? Film Justina Baldoniego Trzy kroki od siebie w kinach od dziś w kinach.

W kinowym repertuarze pojawiają się także animowany film Kraina cudów, horrory Topielisko. Klątwa La Llorony oraz Hex, a także Dzika grusza nasycony kolorami zmieniających wnikliwy portret wielopokoleniowej rodziny, w którym koszmary senne przeplatają się z filozoficznymi dysputami o Koranie.

Z kin nadal nie znikają filmy Avengers: Koniec gry czy Smętarz dla zwierzaków. Można nadrobić filmowe zaległości! 

1/10
plakat filmu Słodki koniec dnia
Copyright @Next Film/materiały prasowe
1/10

Polska poetka i laureatka Nagrody Nobla Maria od lat żyje na włoskiej prowincji. Na jej relacjach z mężem i córką zaczynają się pojawiać rysy, kiedy angażuje się w związek z młodym imigrantem. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie...

2/10
plakat filmu Podły, okrutny, zły. Zac Efron
Copyright @Best Film/materiały prasowe
2/10

Elizabeth Kloepfer to samotna matka, która w jednym z barów poznaje przystojnego Teda Bundy’ego. Szarmancki mężczyzna wydaje się ideałem. Para zaczyna mieszkać razem i wszystko układa się niczym w bajce. Tymczasem w okolicy grasuje nieuchwytny morderca, którego ofiarami są młode studentki.

3/10
zdjęcie z filmu Niedobrani. Charlize Theron, Seth Rogen
Copyright @Monolith Films/materiały prasowe
3/10

Fred to niepokorny dziennikarz, który dla sprawy gotowy jest poświęcić swoje bezpieczeństwo, który unosi się więc honorem i rzuca pracę. Na imprezie spotyka Charlotte. Kiedyś była jego opiekunką, w której się kochał. Aktualnie Charlotte pełni funkcję sekretarza stanu...

4/10
plakat filmu Trzy kroki od siebie
Copyright @United International Pictures/materiały prasowe
4/10

Miłość Stelli i Willa rodzi się wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Oboje chorują na mukowiscydozę. Stella wytrwale się leczy, wierząc w lepsze jutro, Will ignoruje zasady i nie przykłada się do procedur. Lekarze zalecają im, by trzymali się od siebie na odległość co najmniej trzech kroków, ale czy taka miłość jest w ogóle możliwa?

5/10
plakat filmu Topielisko. Klątwa La Llorony
Copyright @Warner Bros./materiały prasowe
5/10

La Llorona. Płacząca kobieta. Zjawa, skazana na okrutny los, za swoje czyny. Za życia utopiła własne dzieci, po czym rzuciła się do rzeki, płacząc z bólu. Teraz jej łzy są wieczne. Poluje na dzieci, usiłując zastąpić nimi własne. Za każdym razem jej żądza staje się bardziej nienasycona, a jej metody — coraz okrutniejsze.

6/10
Plakat filmu Hex
Copyright @Materiały prasowe
6/10

Wakacyjny romans dwójki młodych turystów zmienia się w koszmar gdy dziewczyna zaczyna cierpieć z powodu dziwnych i przerażających ataków. Desperackie poszukiwania lekarstwa nie przynoszą sukcesu. Ben i Amber stają się nieświadomymi zabawkami mściwej i przerażającej istoty. Horror oparty na ludowej mitologii Kambodży.

7/10
plakat filmu Kraina cudów
Copyright @United International Pictures/materiały prasowe
7/10

June razem z mamą konstruują w wyobraźni wielki park rozrywki, którym zarządza wesoły szympans Fistaszek. Kiedy jednak mama June zaczyna poważnie chorować, dziewczynka porzuca swą krainę cudów. Jak twierdzi, na zawsze. Tyle tylko, że kraina cudów nie porzuca jej…

8/10
plakat filmu Dzika grusza
Copyright @Nowe Horyzonty/materiały prasowe
8/10

Sinan, przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Çan w Turcji. Jako przybysz z większego miasta patrzy z mieszanką niechęci i pobłażania na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty. Stopniowo jednak życie w Çan angażuje go coraz bardziej, a marzenia o sukcesie okazują się trudne do spełnienia.

9/10
Film Avengers: Koniec gry
Copyright @Materiały prasowe
9/10

Połowa życia w kosmosie przestała istnieć i możliwa jest tylko jedna przyszłość... Czy Avengers i stojący u ich boku Superbohaterowie zdołają odwrócić niszczycielską moc Kamieni Nieskończoności?

10/10
Plakat filmu Smętarz dla zwierzaków
Copyright @Materiały prasowe
10/10

Louis Creed wraz z rodziną przeprowadza się z Bostonu do małego miasteczka. Jego żona, Rachel oraz dwoje dzieci: Ellie i Gage są zadowoleni z tego, że będzie miał dla nich więcej czasu. Sąsiad przestrzega Ellie i Rachel, żeby nie chodziły same do lasu, ze względu na niebezpieczeństwo. Tajemnica wychodzi na jaw wraz ze śmiercią kota rodziny...

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.