Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Premiera filmowa

Miłość, która pokonuje strach. „Lato Sangaile” - piękna historia o związku dwóch młodych dziewczyn

Piotr Wojtasik 27 maja 2016 20:48

Film „Lato Sangaile” przepiękna opowieść o odwadze potrzebnej do realizowania własnych marzeń już w piątek 27 maja w kinach.  Film hipnotyzuje obrazem, a w połączeniu ze ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Jeana-Benoît Dunckela (połowa francuskiego duetu Air), pozwala oderwać się od rzeczywistości. 
- Mówiąc o dojrzewaniu, chciałam stworzyć film pełen muzyki, przemawiającą do zmysłów historię miłosną z silnie emocjonalnym przesłaniem. Zepchnięcie na dalszy plan aspektu płci i podkreślenie symetrii ciał wydawało mi się konieczne, aby była to po prostu opowieść o człowieku i jego rozwoju - wyjaśnia reżyserka Alante Kavaite.
 

Polecamy też: Nowy Allen, Spielberg, przerażający świat mody. Filmy z Cannes, na które czekamy najbardziej.

 

O czym jest „Lato Sangaile”?

Sangaile (Julija Steponaityte) ma 17 lat i spędza wakacje wraz z rodzicami w domu nad jeziorem. Od zawsze fascynuje się samolotami, jednak nigdy nie miała odwagi nawet wejść do kokpitu, ze względu na paniczny lęk wysokości. W czasie letniego pokazu lotnictwa poznaje Auste (Aiste Dirziute) - dziewczynę odważną żyjącą pełnią życia. Sangaile podzieli się z nią swym największym sekretem i dziewczyny szybko połączy silna więź.

Film zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na międzynarodowym konkursie fabularnym Festiwalu Sundance. Prezentowany był też na Berlinale oraz na Warszawskim Festiwalu Filmowym i Festiwalu Camerimage.
 

Polecamy też: Blichtr, seks, skandale i ludzkie dramaty. Film „Modelka” pokazuje kulisy świata wielkiej mody.

 

                            

TAGI #film

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.