Donatella Versace i Penelopa Cruz
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA TELEWIZJI

Znamy szczegóły serialu, który opowie o morderstwie Gianniego Versace. W obsadzie między innymi Penelope Cruz

Weronika Bruździak-Gębura 22 marca 2017 06:30
Donatella Versace i Penelopa Cruz
Fot. Getty Images

W trzecim sezonie serialu „American Crime Story”, który będzie opowiadał o zabójstwie Gianniego Versace, w jego siostrę, Donatellę wcieli się Penelope Cruz. To będzie pierwsza serialowa rola hiszpańskiej aktorki.

Co wiemy o „American Crime Story: Versace”?

Pierwszy sezon „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”, który był emitowany w lutym 2016 roku na stacji FOX, okazał się wielkim hitem. Dlatego Ryan Murphy (reżyser i scenarzysta serialu, a także kilku innych: „American Horror Story”, „Glee” i „Konfliktu”) dostał zielone światło na kolejne serie. Drugi sezon będzie opowiadał o huraganie Katrina, trzeci - o zabójstwie Gianniego Versace. Zdjęcia mają rozpocząć się w kwietniu, a premiera jest zaplanowana na 2018 rok, tuż po zakończeniu 2-go sezonu. W rolę projektanta wcieli się pochodzący z Wenezueli aktor Edgar Ramirez. Mimo plotek, że jego siostrę zagra przyjaciółka Donatelli, Lady Gaga (która grała już w produkcjach Ryana Murphy’ego: „American Horror Story: Hotel” i „American Horror Story: Roanoke”), ostatecznie Włoszkę zagra Penelope Cruz. W mordercę projektanta wcieli się Darren Criss. Serial będzie składał się z 10-ciu odcinków.

Życie Gianniego Versace 

Życie Gianniego Versace to gotowy scenariusz. Od dziecka marzył o projektowaniu. Jako siedemnastolatek sprzedał pierwszą sukienkę. W ciągu kilku kolejnych lat zaczął tworzyć modowe imperium. Premiera pierwszej kolekcji sygnowanej jego nazwiskiem odbyła się w marcu 1978 roku. Od 1982 aż do śmierci był związany z Antonio D’Amico, włoskim modelem.

Włoski projektant zginął 15 lipca 1997 roku w Miami Beach z rąk seryjnego mordercy Andrew Cunanan, który zastrzelił go na progu własnego domu. Versace był jego piątą ofiarą. Sprawca po kilku dniach popełnił samobójstwo.

Wart miliony dolarów dom mody przejęła siostra projektanta, Donatella. Ciężko było jej się pogodzić ze śmiercią brata - uzależniła się od operacji plastycznych i zmagała się z zaburzeniami odżywiania.

Polecamy też: Były futbolista, który stał się przestępcą. Czy O.J. Simpson po wyjściu z więzienia wystąpi w reality show?​

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.