Patryk Vega
Fot. Aldona Karczmarczyk/ Van Dorsen Artists
ZE ŚWIATA FILMU

Oto oficjalny zwiastun najnowszego filmu Patryka Vegi, Polityka

Widzowie nie pozostawili na nim suchej nitki...

Sabina Zięba 9 sierpnia 2019 09:00
Patryk Vega
Fot. Aldona Karczmarczyk/ Van Dorsen Artists

O najnowszym filmie Patryka Vegi głośno jest już od kilku miesięcy. Produkcja ta ma przybliżyć naturę rodzimych polityków, szczególnie tych z partii rządzącej, ale również z opozycji. Choć dzieło zapowiadane było jako przełomowe i mające być „bombą” wpływającą na wynik wyborów, teraz po ujawnieniu oficjalnego trailera zostało skrytykowane. Dlaczego?

Krytyka zwiastuna „Polityki”

Wszystkie postaci zaprezentowane w filmie, inspirowane są tymi, które mamy lub mieliśmy okazję oglądać na polskiej scenie politycznej. I tak w filmie pojawili się: Andrzej Grabowski jako Jarosław Kaczyński, Iwona Bielska jako Krystyna Pawłowicz, Zbigniew Zamachowski jako Tadeusz Rydzyk, Ewa Kasprzyk jako Beata Szydło, Marcin Bosak jako Mateusz Morawiecki, Janusz Chabior jako były szef MON Antoni Macierewicz, Antoni Królikowski jako były rzecznik tego resortu Bartłomiej Misiewicz czy Zbigniew Suszyński jako Grzegorz Schetyna.

Produkcja ma pokazać Polakom, co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski oraz jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu.

Premiera Polityki zaplanowana jest na 4 września. Już wcześniej Patryk Vega dzielił się z fanami jej fragmentami, lecz dopiero teraz zamieścił na swoim kanale na YouTube cały zwiastun filmu. 

Wywołał on już wiele komentarzy i... niepochlebne opinie. Dlaczego? Widzowie twierdzą m. in. „Ależ to jest straszny paździerz. I całkiem głupkowaty, a nie śmieszny”, „Vega zrobił film-bombę, która ma wysadzić PiS a potem sam ją rozbroił w pierwszych 20 sekundach trailera. No geniusz” czy „Przypomina on niestety bardziej Kabaret Skeczów Męczących niż (nawet) kino klasy B. Szkoda”.

Zobaczcie go poniżej i oceńcie sami! Również tak uważacie?  

Zwiastun filmu „Polityka”

Plakat najnowszego filmu Patryka Vegi

plakat Polityka, film, Patryk Vega
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.