Patryk Vega
Fot. Aldona Karczmarczyk/ Van Dorsen Artists
ZE ŚWIATA FILMU

Oto oficjalny zwiastun najnowszego filmu Patryka Vegi, Polityka

Widzowie nie pozostawili na nim suchej nitki...

Sabina Zięba 9 sierpnia 2019 09:00
Patryk Vega
Fot. Aldona Karczmarczyk/ Van Dorsen Artists

O najnowszym filmie Patryka Vegi głośno jest już od kilku miesięcy. Produkcja ta ma przybliżyć naturę rodzimych polityków, szczególnie tych z partii rządzącej, ale również z opozycji. Choć dzieło zapowiadane było jako przełomowe i mające być „bombą” wpływającą na wynik wyborów, teraz po ujawnieniu oficjalnego trailera zostało skrytykowane. Dlaczego?

Krytyka zwiastuna „Polityki”

Wszystkie postaci zaprezentowane w filmie, inspirowane są tymi, które mamy lub mieliśmy okazję oglądać na polskiej scenie politycznej. I tak w filmie pojawili się: Andrzej Grabowski jako Jarosław Kaczyński, Iwona Bielska jako Krystyna Pawłowicz, Zbigniew Zamachowski jako Tadeusz Rydzyk, Ewa Kasprzyk jako Beata Szydło, Marcin Bosak jako Mateusz Morawiecki, Janusz Chabior jako były szef MON Antoni Macierewicz, Antoni Królikowski jako były rzecznik tego resortu Bartłomiej Misiewicz czy Zbigniew Suszyński jako Grzegorz Schetyna.

Produkcja ma pokazać Polakom, co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski oraz jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu.

Premiera Polityki zaplanowana jest na 4 września. Już wcześniej Patryk Vega dzielił się z fanami jej fragmentami, lecz dopiero teraz zamieścił na swoim kanale na YouTube cały zwiastun filmu. 

Wywołał on już wiele komentarzy i... niepochlebne opinie. Dlaczego? Widzowie twierdzą m. in. „Ależ to jest straszny paździerz. I całkiem głupkowaty, a nie śmieszny”, „Vega zrobił film-bombę, która ma wysadzić PiS a potem sam ją rozbroił w pierwszych 20 sekundach trailera. No geniusz” czy „Przypomina on niestety bardziej Kabaret Skeczów Męczących niż (nawet) kino klasy B. Szkoda”.

Zobaczcie go poniżej i oceńcie sami! Również tak uważacie?  

Zwiastun filmu „Polityka”

Plakat najnowszego filmu Patryka Vegi

plakat Polityka, film, Patryk Vega
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?