Katarzyna Pawlikowska, autorka książki Yestem kobietą
Fot. Przemek Pączkowski
ZE ŚWIATA KULTURY

Katarzyna Pawlikowska odkryła prawdę o kobietach!

O czym jest książka „YEStem kobietą”?

Redakcja VIVA! 12 lipca 2019 14:45
Katarzyna Pawlikowska, autorka książki Yestem kobietą
Fot. Przemek Pączkowski

Katarzyna Pawlikowska, poszukiwaczka prawdy o kobietach, napisała książkę o tym jak idealnie jest nie być kobietą idealną, za to prawdziwą. Autorka jest ekspertką w dziedzinie społecznych i konsumenckich zachowań kobiet. Ma na swoim koncie szereg badań, książek i artykułów opisujących styl życia oraz motywacje współczesnych Polek. Powstanie książki YEStem kobietą było tylko kwestią czasu. Takiej radosnej i pełnej dowcipu, skierowanej do wszystkich przedstawicielek płci pięknej – bez względu na wykształcenie, status społeczny czy materialny. Ważne jest bycie kobietą i odbieranie świata w odmienny, kobiecy właśnie, sposób.

O czym jest książka „YEStem kobietą” Katarzyny Pawlikowskiej

Kolejny manifest feministyczny? Nic z tych rzeczy! To pochwała kobiecości w czystej postaci, afirmacja wszystkich jej aspektów. YEStem kobietą! to książka mądra, zabawna i ważna. Z jednej strony trochę poradnik życiowy, z drugiej trochę książka popularnonaukowa – niewątpliwie mieszanka wybuchowa, dzięki której COŚ sobie uświadomisz i uśmiechniesz się niejeden raz. To jak babskie pogaduchy z przyjaciółką – o wszystkim, co najważniejsze, czyli o życiu. Całość napisana lekkim, przystępnym językiem, bez silenia się na naukową tyradę. Lektura obowiązkowa każdej współczesnej kobiety.

„Obserwuję Polki już od ładnych paru lat, poznaję ich marzenia, chwile szczęścia i doły i co tu dużo mówić – ciągle dowiaduję się czegoś nowego, ale tak naprawdę robię to nie w celach zawodowych, tylko dlatego, żebym sama lepiej mogła zrozumieć rzeczywistość. Zatem: tak, podpatruję cię nie od wczoraj i w trochę zakamuflowany sposób, czyli za pośrednictwem tej książki, próbuję ci pokazać, że wspaniale jest być kobietą, Polką! Tu i teraz”, czytamy.

Autorka w sposób wciągający, niejednokrotnie za pomocą zabawnych przykładów i anegdot, ukazuje, że choć kobiety bywają różnorodne, to wiele je łączy. Mimo różnego bagażu doświadczeń, odmiennych poglądów, cech charakteru, każda jest tak samo wyjątkowa. Katarzyna Pawlikowska powołuje się na wyniki badań naukowych, które dowodzą, że płeć determinuje w dużym stopniu nasze zachowania oraz predyspozycje, a także ustala życiowe priorytety. Kobiety są wolne i szczęśliwe wtedy, gdy świadomie podejmują decyzje

YEStem kobietą to książka o związkach i o realizowaniu się w sferze zawodowej, o byciu matką i seksualności po pięćdziesiątce. O nadal przytłaczającej dyskryminacji – ze względu na płeć czy wiek – i o możliwościach walki z tymi ograniczeniami.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Edipresse Książki. Od końca lipca na audioteka.com, legimi.com i storytel.pl, dostępny będzie także audiobook czytany przez samą autorkę! 

Yestem kobietą, Katarzyna Pawlikowska
Fot. Materiały prasowe

Yestem kobietą, Katarzyna Pawlikowska, audiobook
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?