Florence Pugh
Fot. GettY IMAGES
OSCARY 2020

Od mało znanej aktorki do wschodzącej gwiazdy Hollywood. Kim jest Florence Pugh? 

24-letnia aktorka ma szansę na Oscara 2020!

Gabriela Czernecka 8 lutego 2020 15:45
Florence Pugh
Fot. GettY IMAGES

Oscary 2020 już za chwilę. Florence Pugh zdecydowanie ma się w tym roku czym pochwalić. Wschodząca gwiazda kina, bo tak dziś mówi się o niej w Hollywood jest nominowana do Oscara 2020 w kategorii najlepsza aktorka. Jest w tym roku najmłodszą spośród nominowanych w swojej kategorii. Zagrana przez nią rola Amy March w Małych kobietkach, miała z pewnością jeden z największych potencjałów dramatycznych w całym filmie. Czy to wystarczy by zdobyć Oscara? Florence Pugh idzie po sukces i nie zamierza zbaczać z obranego kursu!

Oscary 2020: Florence Pugh nominowana w kategorii najlepsza aktorka 

Zagraniczne media piszą wprost, że 24-letnia aktorka to istny kameleon, który sprawia, że „uwierzysz, że wszystko jest możliwe”. W Małych kobietkach miała okazję zagrać u boku największych gwiazd ostatnich lat – Saoirse Ronan, Timothee Chalamet oraz… z samą Meryl Streep (prywatnie idolka Florence). W tym czasie pracowała już na planie dramatu Midsommar. W biały dzień, ale z przyjęciem propozycji do kolejnej produkcji nie wahała się ani chwili. Podobno o to, by to właśnie ona zagrała w Małych kobietkach starała się sama reżyserka, Greta Gerwig.

The New York Times  o Florence Pugh pisze wprost: „Wystarczyły jej trzy role – w Małych kobietkach, Midsommar i Fighting with my family, by zostać gwiazdą wielkiego formatu”. Faktycznie, trudno się z tym nie zgodzić. Florence szybko zyskała miano jednej z najbardziej uznanych aktorek swojego pokolenia. Ale mimo pochwał i zasłużonych tytułów, ona nie zwalnia tempa. Już w maju zagra w najnowszej produkcji Marvela u boku Scarlett Johansson i Rachel Weisz w filmie Czarna Wdowa.

Florence Pugh
Fot. GettY IMAGES

Choć przed laty mówi się, że usłyszała, że jej uroda jest zbyt pospolita, a ona sama powinna schudnąć parę kilogramów, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że jej twarz jest magnetyzująca, a ona przed kamerą daje z siebie wszystko „Wydaje się być zdolna do nieskończonej modulacji, przesuwając się po szerokim spektrum ludzkich emocji, tak płynnie, jak obracanie tarczy”, pisze The New York Times.

Z kolei Ari Aster, reżyser Middsomar w jednym z wywiadów powiedział, że we Florence Pugh zaskoczyła go jej wszechstronność: „Dla kogoś, kto nie jest klasycznie przeszkolony, ma budzące grozę instynkty. Myślę, że może grać wszystko”, wyznał. I wygląda na to, że Florence próbuje tego dowieść.

W Małych kobietkach Florence to najmłodsza i najbardziej egocentryczna z sióstr, zawsze w cieniu przebojowej i zbuntowanej Jo, nieustannie zaniepokojona swoim wyglądem. I od najmłodszych lat nieszczęśliwie zakochana w potencjalnym przyszłym narzeczonym starszej siostry. Pugh nie można odmówić talentu, choć twórcy filmu wiele zaryzykowali zatrudniając bardzo dojrzale wyglądającą aktorkę do roli dziewczynki o delikatnej urodzie jaką była książkowa Amy. Czy było to dobre posunięcie? Na to wygląda, bowiem Florence Pugh otrzymała nominację do Oscara 2020 w kategorii najlepsza aktorka. Ale czy jej aktorska kreacja zapewni jej statuetkę? 

Florence Pugh
Fot. Mat. prasowe

To się okaże już 10 lutego. Florence ma bowiem sporą konkurencję - o Oscara 2020 powalczy z Laurą Dern (Historia małżeńska), Margot Robbie (Gorący temat), Kathy Bates (Richard Jewell) oraz Scarlett Johansson (Jojo Rabbit). 

Sama Florence zdaje się być zachwycona samą nominacją. W końcu to nie lada wyróżnienie dla tak młodej aktorki. Poza tym jak sama mówi: „ Jestem wdzięczna za wszystkie nagrody. Każda z nich, nieważne, czy mała czy duża, jest szalenie miłym gestem, bo oznacza, że ludziom podoba się moja praca i uważają, że warta jest takiego wyróżnienia. To niezwykłe. Na co dzień nie zawracam sobie jednak tym głowy, nie martwię się, bo nie gram dla nagród. Gram, bo chcę spotykać wspaniałych ludzi i pracować z nimi nad ciekawymi pomysłami”.  

recenzja filmu Grety Gerwig
Fot. Kadr z filmu "Małe kobietki"

Florence Pugh
Fot. GettY IMAGES

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.