Elżbieta Słoboda nie żyje. Aktorka zmarła na raka
Fot. East News
POŻEGNANIE

Lubiana polska aktorka zmarła po długiej chorobie. Miała tylko 59 lat

O jej odejściu poinformował Zbigniew Hołdys

Konrad Szczęsny 16 kwietnia 2018 15:33
Elżbieta Słoboda nie żyje. Aktorka zmarła na raka
Fot. East News

To duża strata dla świata filmu i telewizji. Aktorka znana z ról w takich produkcjach, jak 07 zgłoś się, I kto tu rządzi oraz Na dobre i na złe miała jedynie 59 lat. Elżbieta Słoboda zmarła po długiej i wyczerpującej chorobie, zaś o jej odejściu poinformował za pośrednictwem Facebooka Zbigniew Hołdys.

Nie żyje Elżbieta Słoboda. Przyczyny śmierci aktorki I kto tu rządzi

W ostatnich latach życia Elżbieta Słoboda była wykładowczynią w Warszawskiej Szkole Filmowej i – jak twierdzi artysta – prowadzone przez nią zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem z uwagi na niekwestionowaną wartość merytoryczną.

„Widziałem z bliska jej zajęcia i ich efekty, widziałem ludzi, co przyszli prosto z ulicy, czyniła wrażliwe, nieprawdopodobnie przejmujące postaci teatralne i filmowe. Jak czyniła ich lepszymi ludźmi, otwierała ich dusze, uczyła grać techniką, jaką posługują się najlepsi - Meryl Streep czy Al Pacino”, wspomina wyraźnie wzruszony muzyk.

Zbigniew Hołdys ujawnił także, że aktorka – mimo diagnozy – nie chciała poddać się operacji. Wybierała alternatywne metody leczenia.

„Była też moją koleżanką, z którą przegadałem wiele godzin. Chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów - wybrała drogę holistyczną, medytacje, diety, modlitwy, metody naturalne. Odeszła dwa tygodnie temu.  ELA SŁOBODA. Salut, Elu!”, zakończył wpis muzyk.

 O tym, że zmaga się z trudną chorobą, wiedzieli tylko jej najbliżsi oraz przyjaciele, w tym Zbigniew Hołdys. Artysta nie ujawnił jednak, co dokładnie dolegało gwieździe.

Elżbieta Słoboda: kariera, pobyt w USA, najważniejsze role

Widzowie zapamiętają ją przede wszystkim z seriali, takich jak Na dobre i na złe oraz I kto tu rządzi

Na szklanym ekranie pojawiła się po raz pierwszyw 1984 r. w serialu 07 zgłoś się, w którym wcieliła się w ofiarę mordercy. Epizodycznie zagrała również w takich produkcjach, jak Klan, Samo życie, Usta usta oraz Szpilki na Giewoncie czy Głęboka woda.

„W latach 90. wyjechała do Stanów Zjednoczonych; w USA zdobyła tytuł magistra w legendarnej szkole Actors Studio, której absolwentami są m.in. Marlon Brando, Al Pacino czy Marilyn Monroe. Szkoła naucza według sławnej metody Konstantina Stanisławskiego, według której aktor musi się całkowicie zanurzyć w postaci, czuć się nią. Po powrocie do Polski grała w różnych produkcjach telewizyjnych i filmowych, m.in. matkę głównej bohaterki w serialu I kto tu rządzi (mama Agaty), występowała też w Na dobre i na złe, gdzie grała profesor Zamenhoff czy w Małej maturze 1943”, podaje serwis Gazeta.pl.

Jej dorobek artystyczny został doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2016 r. z jego rąk otrzymała brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. 

Elżbieta Słoboda nie żyje. Aktorka zmarła na raka
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…