Elżbieta Słoboda nie żyje. Aktorka zmarła na raka
Fot. East News
POŻEGNANIE

Lubiana polska aktorka zmarła po długiej chorobie. Miała tylko 59 lat

O jej odejściu poinformował Zbigniew Hołdys

Konrad Szczęsny 16 kwietnia 2018 15:33
Elżbieta Słoboda nie żyje. Aktorka zmarła na raka
Fot. East News

To duża strata dla świata filmu i telewizji. Aktorka znana z ról w takich produkcjach, jak 07 zgłoś się, I kto tu rządzi oraz Na dobre i na złe miała jedynie 59 lat. Elżbieta Słoboda zmarła po długiej i wyczerpującej chorobie, zaś o jej odejściu poinformował za pośrednictwem Facebooka Zbigniew Hołdys.

Nie żyje Elżbieta Słoboda. Przyczyny śmierci aktorki I kto tu rządzi

W ostatnich latach życia Elżbieta Słoboda była wykładowczynią w Warszawskiej Szkole Filmowej i – jak twierdzi artysta – prowadzone przez nią zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem z uwagi na niekwestionowaną wartość merytoryczną.

„Widziałem z bliska jej zajęcia i ich efekty, widziałem ludzi, co przyszli prosto z ulicy, czyniła wrażliwe, nieprawdopodobnie przejmujące postaci teatralne i filmowe. Jak czyniła ich lepszymi ludźmi, otwierała ich dusze, uczyła grać techniką, jaką posługują się najlepsi - Meryl Streep czy Al Pacino”, wspomina wyraźnie wzruszony muzyk.

Zbigniew Hołdys ujawnił także, że aktorka – mimo diagnozy – nie chciała poddać się operacji. Wybierała alternatywne metody leczenia.

„Była też moją koleżanką, z którą przegadałem wiele godzin. Chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów - wybrała drogę holistyczną, medytacje, diety, modlitwy, metody naturalne. Odeszła dwa tygodnie temu.  ELA SŁOBODA. Salut, Elu!”, zakończył wpis muzyk.

 O tym, że zmaga się z trudną chorobą, wiedzieli tylko jej najbliżsi oraz przyjaciele, w tym Zbigniew Hołdys. Artysta nie ujawnił jednak, co dokładnie dolegało gwieździe.

Elżbieta Słoboda: kariera, pobyt w USA, najważniejsze role

Widzowie zapamiętają ją przede wszystkim z seriali, takich jak Na dobre i na złe oraz I kto tu rządzi

Na szklanym ekranie pojawiła się po raz pierwszyw 1984 r. w serialu 07 zgłoś się, w którym wcieliła się w ofiarę mordercy. Epizodycznie zagrała również w takich produkcjach, jak Klan, Samo życie, Usta usta oraz Szpilki na Giewoncie czy Głęboka woda.

„W latach 90. wyjechała do Stanów Zjednoczonych; w USA zdobyła tytuł magistra w legendarnej szkole Actors Studio, której absolwentami są m.in. Marlon Brando, Al Pacino czy Marilyn Monroe. Szkoła naucza według sławnej metody Konstantina Stanisławskiego, według której aktor musi się całkowicie zanurzyć w postaci, czuć się nią. Po powrocie do Polski grała w różnych produkcjach telewizyjnych i filmowych, m.in. matkę głównej bohaterki w serialu I kto tu rządzi (mama Agaty), występowała też w Na dobre i na złe, gdzie grała profesor Zamenhoff czy w Małej maturze 1943”, podaje serwis Gazeta.pl.

Jej dorobek artystyczny został doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2016 r. z jego rąk otrzymała brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. 

Elżbieta Słoboda nie żyje. Aktorka zmarła na raka
Fot. East News

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.