Natalie Portman, Jacqueline Kennedy, Jackie
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

To może być kolejny Oscar dla Natalie Portman. Świat zachwyca się jej rolą jako Jacqueline Kennedy

Damian Duda 29 listopada 2016 10:15
Natalie Portman, Jacqueline Kennedy, Jackie
Fot. Materiały prasowe

Natalie Portman ma szansę ponownie zdobyć serca milionów widzów na całym świecie. Aktorka zagra w najnowszej produkcji Pablo Larraina, „Jackie’’. Film argentyńskiego reżysera to historia pierwszych czterech dni z jej życia, tuż po tragicznej śmierci jej męża, Johna F. Kennedy'ego. Fabuła filmu obejmuje m.in.: sceny zamachu oraz pogrzeb prezydenta. Ale, jak sam tytuł wskazuje, to nie on będzie głównym bohaterem. 

 

Przeczytaj także: Elektryzująca Natalie Portman została twarzą nowej kampanii Rouge Dior! Jak sprawdziła się w roli seksownej Paryżanki?

Czy Natalie Portman ma szansę na Oscara? 

Wszystko wskazuje na to, że tak. Według zagranicznych mediów aktorka ma gwarantowaną nominację do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii „Najlepsza aktorka’’.  Eksperci filmowi chwalą Portman nie tylko  za szeroko pojęty styl bycia - bardzo podobny do Jacqueline Kennedy - ale również za akcent! 

 

Obok Portman na ekranie zobaczymy m.in.: Caspara Phillipsona w roli Johna F. Kennedy'ego, Petera Sarsgaarda jako Roberta Kennedy'ego, Gretę Gerwig (Pamela Turnure), Maxa Casella (Jack Valenti) oraz Beth Grant (Ladybird Johnson).

Kiedy odbędzie się polska premiera filmu? 

Film po raz pierwszy został zaprezentowany 7 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. 12 stycznia 2017 roku będzie miała miejsce światowa premiera obrazu. Niestety, nadal nie wiemy, kiedy film trafi do polskich kin. Zobaczcie zwiastun jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku! 

Zobacz także: Jackie Kennedy zrobiła wszystko, by chronić pamięć o JFK. Mimo że nie był idealnym mężem...

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.