Premiery filmowe
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Sala Samobójców. Hejter: Premiera nowego filmu Jana Komasy już jutro!

Co jeszcze zobaczymy w ten weekend w kinach?

Ida Marszałek 5 marca 2020 19:55
Premiery filmowe
Fot. Materiały prasowe

Nowa produkcja Jana Komasy, obecnie jednego z najpopularniejszych polskich reżyserów, już jutro pojawi się w kinach! Sala Samobójców. Hejter wzbudza ogromne emocje nie tylko ze względu na swojego słynnego twórcę. Film jest bowiem nieoficjalną kontynuacją szeroko dyskutowanego filmu młodego reżysera z 2011 roku - Sala Samobójców. Atmosferę wokół produkcji podkręca również doborowa obsada filmu, w którym wystąpili najsłynniejsi aktorzy zarówno starszego jak i młodszego pokolenia. Oprócz filmu Jana Komasy szykuje się wiele interesujących premier. Co jeszcze zobaczymy w weekend na ekranach kin?

"Cóż za piękny dzień" reż. Marielle Heller

Premiery filmowe
Fot. Materiały prasowe

Cudownie optymistyczny film Marielle Heller to właśnie to, co potrzebujemy zobaczyć w ten weekend. Nie mówiąc już o - jak zwykle bezbłędnym - Tomie Hanksie. Za rolę słynnego amerykańskiego prezentera telewizyjnego Freda Rogersa, aktor otrzymał zresztą nagrodę do Oscara. Trudno się temu dziwić, metamorfoza Hanksa jest spektakularna, a przyjaźń ponad podziałami to jeden z ulubionych wątków Akademii. A Cóż za piękny dzień opowiada właśnie o tym. Cyniczny dziennikarz Tom Junod dostaje odgórne polecenie zrobienia materiału o znanej osobowości telewizyjnej. Artykuł, który ma do napisania nie napawa go zbytnim entuzjazmem. Jednak Fred Rogers, twórca słynnego programu dla dzieci nie przestaje go zaskakiwać. Tom powoli odrzuca sceptycyzm i pozwala by rozmówca zaraził go dobrą energią.

"Prawda" reż. Hirokazu Koreeda

Premiery filmowe
Fot. Materiały prasowe

Słynny japoński reżyser powraca po spektakularnym sukcesie Złodziejaszków (Złota Palma w Cannes) i prezentuje swój pierwszy film z hollywoodzką obsadą. Hirokazu Koreeda, mistrz kina chwytającego za serce, łączy swoje siły z Catherine Deneuve, Juliette Binoche i Ethanem Hawke. Jak zwykle opowiada kameralną historię zamkniętą w czterech ścianach domu. Fabienne Dangeville - światowej sławy aktorka - mieszka sama w ogromnej paryskiej posiadłości. Pewnego dnia odwiedza ją córka, która przyjeżdża z Nowego Jorku wraz z mężem i dzieckiem. Okazuje się, że jej wizyta nie jest przypadkowa. Fabienne wydała niedawno swoją biografię, jednak córka zauważyła, że przeinaczono w niej wiele istotnych faktów, tak by przedstawić gwiazdę w jak najlepszym świetle. Kobieta postanawia skonfrontować się ze swoją matką i jej kłamstwami. Podczas seansu powoli odkrywamy wszelkie zawiłości relacji jaka łączy bohaterki oraz bolesną przeszłość, która zaważyła na całym ich życiu.

"Sala Samobójców. Hejter" reż. Jan Komasa

Premiery filmowe
Fot. Materiały prasowe

Jedna z najbardziej oczekiwanych polskich premier tego roku. Tym razem Jan Komasa prowadzi historię z perspektywy pochodzącego ze wsi ubogiego chłopaka, próbującego wkupić się w łaski warszawskich elit. Kiedy ponosi porażkę i zostaje upokorzony, jego dotychczasowi darczyńcy odmawiają mu pomocy finansowej. Sprytny bohater postanawia zemścić się na nich wykorzystując słynną grę komputerową oraz wpływy, jakie daje mu praca w agencji reklamowej. Hejter zbiera bardzo dobre recenzje. Czy oznacza to kolejny triumf oscarowego reżysera? 

"Biały, biały dzień" reż. Hlynur Pálmason

Premiery filmowe
Fot. Materiały prasowe

Trzeci film islandzkiego reżysera olśniewa i zabiera nas w miejsce gdzie niebo zbiega się z ziemią. Rzeczywistość jednak w niczym nie przypomina raju. Główny bohater, oficer policji, przeżywa żałobę po śmierci ukochanej żony. Przytłoczony nagłą samotnością, próbuje zbudować swoje życie od nowa ratując się prostymi czynnościami i rutyną. Jasnym punktem jego szarej codzienności jest ukochana wnuczka, którą często się zajmuje. Pewnego dnia, niespodziewane odkrycie sprawi, że to co tyle czasu pieczołowicie budował runie z ogromną siłą. Niesamowita historia o miłości i przebaczeniu w samym środku islandzkiej pustki. W ramach ciekawostki: w roli wnuczki wystąpiła młodziutka córka samego reżysera - Ída Mekkín Hlynsdóttir.

"Niewidzialny człowiek" reż. Leigh Whannell

Premiery filmowe
Fot. Materiały prasowe

Intrygująca Elisabeth Moss znana z seriali Mad Men czy Opowieść podręcznej wcieliła się tym razem w maltretowaną przez męża Cecilię Kass. Pewnej nocy kobieta decyduje się na ucieczkę i ukrywa się w domu swojej siostry. Mąż Cecilii jest cenionym naukowcem, któremu udało się zgromadzić ogromną fortunę. Kiedy więc nagle popełnia samobójstwo, bohaterka nie może wyzbyć się dręczących ją podejrzeń. Zwłaszcza, że zapisał jej w spadku całość majątku. W tym samym czasie Cecilii i jej bliskim zaczyna zagrażać niewidzialny napastnik. Kobieta nie jest w stanie wytłumaczyć rozgrywających się wokół niej wydarzeń i powoli zaczyna popadać w obłęd. Ten seans z pewnością podniesie nam ciśnienie!

Wszystkie wymienione filmy od jutra w kinach! 

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.