PREMIERA FILMOWA

Film „Moonlight” dostępny z najnowszym numerem magazynu VIVA!

Piotr Wojtasik 15 czerwca 2017 17:30

 

Oscary 2017 zostały rozdane! Nagrodę w najważniejszej kategorii, "Najlepszy film" otrzymał „Moonlight”. Do Oscarów był nominowany w najważniejszych kategoriach, aż ośmiu. Ten film to największa sensacja kina amerykańskiego ostatnich lat Zdobył już ponad 100 nagród, w tym 4 złote globy m.in. za najlepszy dramat.


Polecamy też: Oscary 2017. Poznaj zwycięzców i przegranych

 

Czym jest „Moonlight”?

 

W skrócie to kronika życia młodego Afroamerykanina od dzieciństwa do dorosłości. To taka ponadczasowa opowieść o poszukiwaniu swego miejsca w świecie.

 

Akcja filmu, bazującego na autentycznych wydarzeniach, rozgrywa się na przestrzeni dwóch dekad w dzielnicy nędzy w Miami. Bohatera w ciągu trzech faz życia odgrywa tercet utalentowanych aktorów – Alex Hibbert, Ashton Sanders oraz Trevante Rhodes. Chirona poznajemy jako zagubionego chłopca, którego z opresji ratuje lokalny diler. Następnie obserwujemy prześladowanego przez rówieśników nastolatka, zmagającego się z własną seksualnością, i wreszcie dorosłego czarnoskórego mężczyznę.

Niezwykle empatyczna wizja Barry’ego Jenkinsa dotyka uniwersalnych prawd i momentów, które kształtują nasze życie i czynią nas tym, kim jesteśmy.

 

Polecamy też: Oscary 2017: Donald Trump wyśmiany podczas gali wręczania Oscarów. Dlaczego?

 

Co o „Moonlight” pisze zagraniczna prasa?

 

„Doskonały film, który pokazuje nie tylko formalne i estetyczne możliwości swojego medium, ale także jego zdolność do empatii i współczucia.”
Ann Hornaday, Washington Post

 

„Po prostu arcydzieło. Wychodzimy z kina odmienieni.”
Peter Travers, Rolling Stone

 

„Arcydzieło to nadużywane słowo, ale w tym wypadku w pełni uzasadnione.”

John Anderson, Wall Stree Journal

 

„Najlepszy film ostatnich lat.”
A.O. Scott, New York Times

 

Kim jest reżyser Barry Jenkins?

Barry Jenkins urodził się i wychował w Miami. Ukończył literaturę i filmoznawstwo na Uniwersytecie Stanowym na Florydzie, po czym przeniósł się do Los Angeles. Karierę w Hollywood rozpoczął jako asystent reżyserki Darnell Martin. Jego własny debiut pełnometrażowy, niezależny dramat „Medicine for Melancholy” (2008), został wysoko oceniony przez krytyków. „Moonlight” jest jego drugim filmem – najczęściej nagradzanym filmem roku w skali globalnej.

 

Film jest dostępny z najnowszym wydaniem magazynu VIVA! 

 

Joanna Krupa, Viva! czerwiec 2017
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

 

Polecamy też: Oscary 2017. Zobacz gwiazdy na czerwonym dywanie! Kto zachwycił stylizacją, a kto zaliczył wpadkę?

 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.