Misiek Koterski, Edward Gierek, Małgorzata Kożuchowska, żona Gierka
Fot. Magdalena Zych/Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Metamorfozy roku! Tak Misiek Koterski i Małgorzata Kożuchowska zmienili się dla roli

Aktor przytył aż 17 kilogramów!

Konrad Szczęsny 17 lipca 2020 06:31
Misiek Koterski, Edward Gierek, Małgorzata Kożuchowska, żona Gierka
Fot. Magdalena Zych/Materiały prasowe

Ikona PRL, człowiek, który otworzył Polskę na Zachód i... bardzo kontrowersyjny polityk. Już niebawem ruszą zdjęcia do filmu o Edwardzie Gierku. W główną rolę wcieli się w nim Misiek Koterski, który przytył dla niej aż 17 kilogramów. Jego żonę, miłośniczkę luksusu, bezkompromisową i z silnym charakterem Stanisławę Gierek, zagra Małgorzata Kożuchowska. Zobacz ich zdjęcia!

Metamorfoza Miśka Koterskiego do roli Edwarda Gierka

Rola I sekretarza KC PZPR, który w latach 1970-1980 stał na czele państwa, jest z pewnością wielką szansą dla Miśka Koterskiego. To postać niejednoznaczna i wielowymiarowa. Człowiek, który z jednej strony za wszelką cenę chciał otworzyć Polskę na Zachód (i dokonał tego, wykupując licencję do produkcji papierosów Marlboro oraz Coca-coli), z drugiej zrobił to na kredyt, po czym... odszedł, zostawiając kraj w fatalnej sytuacji gospodarczej, z ogromnymi długami, które przez lata spędzały sen z powiek kolejnym wysoko postawionym politykom. Ostatecznie doprowadziły zaś do upadku komunizmu nad Wisłą.

Także za rządów Edwarda Gierka stłumiono robotnicze protesty w 1976 roku, co poskutkowało powstaniem takich organizacji opozycyjnych, jak Komitet Obrony Robotników czy Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela. One stały się z kolei podstawą i filarem związków zawodowych, tak ważnych przy tworzeniu się Solidarności. 

Przed Miśkiem Koterskim zadanie niełatwe, ale jak udowodnił w filmie „7 uczuć”, doskonale radzi sobie z wymagającymi rolami. Dla tej najnowszej już musiał się poświęcić: wymagała od niego, by przytył aż 17 kilogramów! Partnerować będzie mu Małgorzata Kożuchowska, która wcieli się w spragnioną luksusu, chimeryczną żonę, Stanisławę Gierek.

„Towarzysze !!! To już oficjalnie, w końcu mogę wam zdradzić, do jakiej roli te wszystkie przygotowania i dodatkowe kilogramy (aż 17). Przede mną najtrudniejsze wyzwanie aktorskie w mojej dotychczasowej karierze!!! Przedstawiam wam pierwszego sekretarza KC PZPR towarzysza Edwarda Gierka . Ale to nie koniec niespodzianek moja żonę Stanisławe Gierek zagra jedyna niepowtarzalna Małgorzata Kożuchowska! Na resztę obsady musicie jeszcze chwile poczekać . Za dwa tygodnie ruszają zdjecia , trzymajcie za mnie kciuki! Pomożecie ???”, zapytał podekscytowany na oficjalnym profilu na Instagramie, nawiązując do słynnej kwestii polityka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Towarzysze !!! To już oficjalnie , w końcu mogę wam zdradzić do jakiej roli te wszystkie przygotowania i dodatkowe kilogramy ( aż 17 😬 ) ,przede mną najtrudniejsze wyzwanie aktorskie w mojej dotychczasowej karierze !!! Przedstawiam wam pierwszego sekretarza KC PZPR towarzysza Edwarda Gierka . Ale to nie koniec niespodzianek moja żonę Stanisławe Gierek zagra jedyna niepowtarzalna Małgorzata Kożuchowska 🤩 Na resztę obsady musicie jeszcze chwile poczekać . Za dwa tygodnie ruszają zdjecia , trzymajcie za mnie kciuki 👍🏼 Pomożecie ??? #gierek #nowyprojekt #nowyfilm #prawdziwahistoria #najlepszyfilm #kino #movie #truestory #bestactor #globalstudio #🎥👑🎬 Produkcja : @globalstudio.film Reżyseria i zdjecia : Bracia Węgrzyn Tutaj mozecie dowiedzieć trochę więcej o tej produkcji 👇👇👇 https://kobieta.onet.pl/michal-koterski-w-roli-gierka-mamy-zdjecia-z-planu-filmowego/515cvm8

Post udostępniony przez Michał Koterski (@misiekkoterski)


Film o Edwardzie Gierku - szczegóły, intymne sceny

Ujawniono pierwsze szczegóły, dotyczące produkcji. I tak za kamerą staną bracia Michał i Wojciech Węgrzynowie, z kolei skonstruowanie scenariusza powierzono Michałowi Kalickiemu (główny scenarzysta) oraz Krzysztofowi Tyszowieckiemu i publicyście ekonomicznemu Rafałowi Wosiowi, w ostatnim czasie pracującemu w „Tygodniku Powszechnym”.

Zdjęcia pierwotnie miały być realizowane wiosną tego roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa plany uległy zmianie. Wiadomo, że ostatecznie ruszą w lipcu. Premierę filmu zaplanowano na przyszły rok. Nie bez powodu! To właśnie w 2021 przypadać będzie 20. rocznica śmierci Edwarda Gierka.

Wiadomo również, że na ekranie zabraknie sceny intymnych, o czym Misiek Koterski pisał już w maju tego roku.

„Będziemy bardzo blisko”, pisał podekscytowany, nawiązując do gorących i intymnych epizodów z filmową żoną, Małgorzatą Kożuchowską...

Karolina Korwin-Piotrowska o filmie o Edwardzie Gierku

Swojej ekscytacji powstającą produkcją nie ukrywa dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. Tak opisała to na swoim profilu na Instagramie...

„Edward Gierek z żoną, Stanisławą. Plotkowano o niej, ze do fryzjera lata do Paryża, a po dodatki do Wiednia, wydaje fortunę na garsonki, które sama sobie wymyślała, nie zawsze trafnie- wzrost 160, rozmiar 46. Kochała futra i drogie dodatki, a natapirowany kok miał jej dodawać wzrostu. Modnisia, kapłanka domowego ogniska, gospodyni, która potrafiła mocno ryknąć. A on- postawny, silny facet, twardy jak skala, symbol bajecznego luksusu made in Poland, ale na kredyt, z lat 70., uosobienie pozornego otwarcia Polski i Polaków na świat i spełnienia marzeń o światowym życiu. Do czasu”, czytamy.

„Niedługo film. Czekam. To może być ciekawa opowieść. BRAWO!!! Niech ktoś zrobi mocny i uczciwy film o tych barwnych, trudnych, naiwnych i napędzanych zagranicznymi pożyczkami i marzeniami o innym świecie czasach. Jakże podobnych do dzisiejszych. Potrzebujemy tej historii, bo opowiada o naszym charakterze jak w soczewce. Zastaw się a postaw się, resztę zrobimy jakoś jutro, liczy się tylko dzisiaj, a dzisiaj ma być na bogato”, podkreśla z mocą.

I trudno się z nią nie zgodzić!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Edward Gierek z żoną, Stanisławą Plotkowano o niej, ze do fryzjera lata do Paryża, a po dodatki do Wiednia, wydaje fortunę na garsonki, które sama sobie wymyślała, nie zawsze trafnie- wzrost 160, rozmiar 46. Kochała futra i drogie dodatki, a natapirowany kok miał jej dodawać wzrostu. Modnisia, kapłanka domowego ogniska, gospodyni, która potrafiła mocno ryknąć. A on- postawny, silny facet, twardy jak skala, symbol bajecznego luksusu made in Poland, ale na kredyt, z lat 70., uosobienie pozornego otwarcia Polski i Polaków na świat i spełnienia marzeń o światowym życiu. Do czasu. Niedługo film. Czekam. To może być ciekawa opowieść. @wgrzyn @misiekkoterski @malgorzatakozuchowska_ BRAWO!!! Niech ktoś zrobi mocny i uczciwy film o tych barwnych, trudnych, naiwnych i napędzanych zagranicznymi pożyczkami i marzeniami o innym świecie czasach. Jakże podobnych do dzisiejszych. Potrzebujemy tej historii, bo opowiada o naszym charakterze jak w soczewce. Zastaw się a postaw się, resztę zrobimy jakoś jutro, liczy się tylko dzisiaj, a dzisiaj ma być na bogato.

Post udostępniony przez Karolina Korwin Piotrowska (@karolinakp)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.