Małgorzata Lewińska, Michał Milowicz, Serial Sąsiedzi, jak wygląda życie aktorki?
Fot. Mirecki/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Była gwiazdą „Sąsiadów”. Później zniknęła. Co dziś robi Małgorzata Lewińska?

„Nie do końca odnajduję się w rzeczywistości, w której dominuje siła przebicia i autopromocja”

Olga Figaszewska 29 lipca 2022 18:48
Małgorzata Lewińska, Michał Milowicz, Serial Sąsiedzi, jak wygląda życie aktorki?
Fot. Mirecki/AKPA

Do dziś dla wielu pozostaje przebojową Patrycją Cwał-Wiśniewską z serialu Lokatorzy, którego spin-offem byli Sąsiedzi. Małgorzata Lewińska zdobyła serca widzów, zyskała popularność i w pewnym momencie zniknęła z show-biznesu. Jak wygląda jej życie prywatne? 

Małgorzata Lewińska – kariera

Piękna, utalentowana, wrażliwa artystka... Małgorzata Lewińska związała swoje życie zawodowe ze sceną. Widzom jest znana przede wszystkim z roli w serialach Lokatorzy i Sąsiedzi. Te formaty przyniosły jej ogromną popularność i sympatię publiczności.

W 1996 roku Małgorzata Lewińska ukończyła PWST w Warszawie. Szybko doceniono jej talent i warsztat aktorski. Na scenie debiutowała w spektaklu Cygaro w Teatrze Komedia. Na ekranie  po raz pierwszy zachwycała w produkcji Dzień i ryby. Potem przyszły kolejne angaże w Przedwiośniu, Plebanii, Kasi i Tomku, Na Wspólnej, Kryminalnych, O mnie się nie martw, Futro z misia, Klubie szalonych dziewic czy Parku tysiąca westchnień.

Czytaj też: Michał Lesień podbił serca telewidzów w serialu „Lokatorzy". Jak dzisiaj wygląda jego życie? 

Julian Kamecki, Małgorzata Lewińska, Michał Milowicz, nagranie 100. odcinka serialu
Fot. Niemiec/AKPA

Julian Kamecki, Małgorzata Lewińska, Michał Milowicz, nagranie 100. odcinka serialu "Lokatorzy, 2002

Małgorzata Lewińska, Ewa Szykulska
Fot. Mirecki/AKPA

Małgorzata Lewińska, Ewa Szykulska, serial Sąsiedzi, 2003 rok

Małgorzata Lewińska podbiła serca fanów rolą Patrycji Cwał-Wiśniewskiej z kultowych produkcji – Lokatorzy i Sąsiedzi. Trzeba przyznać, że nie ma osoby, która nie kojarzyłaby tej kreacji aktorskiej. Serialowa Patrycja, w przeciwieństwie do swojego męża Cezarego (w tej roli Michał Milowicz) przepadała za sąsiadami i wspólnie z Heleną Bogacką (Ewa Szykulska) realizowała swoje niezwykłe pomysły. Widzowie z zapartym tchem śledzili perypetie dwóch rodzin. Po latach Małgorzata Lewińska przyznała, że ma ogromny sentyment do tych produkcji i ciepło wspomina czas pracy na planie serialu.

„Sąsiedzi" był formatem "I Love Lucy", pierwszego sitcomu, który zrobił oszałamiającą karierę w Stanach Zjednoczonych. […] Zagrałam główną i bardzo wszechstronną rolę w produkcji, która miała oglądalność na poziomie 5,6 milionów widzów i cieszyła się ogromną sympatią telewidzów. Zresztą cały czas jej doświadczam i dla wielu ludzi nadal jestem Patrycją Cwał-Wiśniewską. Nie inaczej jest, kiedy spotykam się na planie z młodymi kolegami, czy moimi uczniami, którzy przyznają, że wychowali się na tych serialach. Mam ogromny sentyment do tej produkcji i fantastycznych ludzi, z którymi pracowałam”, wyjaśniała w rozmowie z Interia Film.

Po zakończeniu serialu nie pojawiała się tak często na szklanym ekranie. Dlaczego? Małgorzata Lewińska nie zna odpowiedzi na to pytanie. „Rozumiem, że grając w danym serialu i będąc utożsamianym z konkretną postacią, nie jest się zapraszanym do innych produkcji. […] Przyznam jednak, że wówczas, po zakończonej emisji "Sąsiadów", zdziwiło mnie, że nikomu nie zależało na wykorzystaniu tego potencjału popularności i sympatii telewidzów. […] Z pewnością była to lekcja pokory: nic nie jest na zawsze i nic nie jest oczywiste. Taka branża”, mówiła w tym samym wywiadzie.

Sprawdź też: Olga Borys skradła serca telewidzów w serialu „Lokatorzy", ale nagle zniknęła z ekranów. Jak dzisiaj wygląda jej życie?

Małgorzata Lewińska, jak wygląda życie aktorki?
Fot. Prończyk/AKPA

Dlaczego Małgorzata Lewińska unika show-biznesu?

Małgorzata Lewińska na swoim koncie ma udział w programach Jak oni śpiewają czy Szymon Majewski Show. W ostatnim czasie aktorkę mogliśmy podziwiać w serialu M jak miłość, gdzie wcielała się w postać Olgi Jaszewskiej. Aktorkę cały czas możemy podziwiać na scenie. Małgorzata Lewińska spełnia się też w roli pedagoga. Dzieli się doświadczeniem i pasją, prowadząc warsztaty aktorskie, nagrywa audiobooki, współpracuje ze Studiem Piosenki Metro. Od kilku lat jest związana z fundacją Agnieszki Sikory Po Drugie. „Zrobiłyśmy wspólnie kilka projektów z osobami wykluczonymi - z chłopakami z poprawczaka, głuchą młodzieżą, seniorkami, bezdomnymi i zagrożonymi bezdomnością: dorosłymi, młodzieżą i dziećmi”, opowiadała Oli Siudowskiej.

Artystkę możemy podziwiać w sztukach Babski przekręt, Winda do nieba, Romeo i Julia czy Cudowna terapia. Małgorzata Lewińska unika show-biznesu, a praca jest jej pasją. Dlaczego unika pojawiania się na czerwonym dywanie? „Nie do końca odnajduję się w rzeczywistości, w której dominuje siła przebicia i autopromocja. Jako aktorka chcę coś ludziom przekazać, swoje uczucia i doświadczenie, dobrą energię. Poprzez postaci, które gram, nie tylko ukazać wielkie bogactwo ludzkiej egzystencji, ale też choć trochę ubarwić czy wzbogacić życie widzów. Postrzegam swój zawód w kategoriach misyjnych i nie bawi mnie sprowadzanie go do frajdy z bywania na komercyjnych imprezach czy okładkach”, zwierzała się w Zwierciadle.

Małgorzata Lewińska nie ukrywa, że kiedy pojawia się możliwość wykorzystania swojej rozpoznawalności w słusznym celu, wtedy czuje się szczęśliwa. „Chcę nieść pomoc, gdzie tylko mogę i gdzie jestem zapraszana.[…] Przede wszystkim jednak staram się tak angażować w działalność społeczną, aby wykorzystać swój potencjał zawodowy”, dodawała Mai Jaszewskiej.

Czytaj też: Po długiej przerwie wrócił do aktorstwa. W przeszłości Paweł Wilczak zmagał się z wieloma problemami

Małgorzata Lewińska, 2011 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Małgorzata Lewińska, 2011 rok

Małgorzata Lewińska – życie prywatne

Ulubienica widzów  spełnia się przede wszystkim w życiu prywatnym. Jest dumną mamą czwórki pociech. „Weszłam w zawód już z rodziną. Pierwszą córkę urodziłam na drugim roku studiów. Tak naprawdę nie wiem jak to jest być aktorką i nie mieć dzieci”, mówiła Małgorzata Lewińska w rozmowie z Dzień Dobry TVN w 2021 roku.

Małgorzata Lewińska wspólnie z pierwszym mężem doczekała się córki, Anastazji. Związek aktorki nie przetrwał próby czasu. Gwiazda serialu Sąsiedzi znalazła miłość u boku fotografa Bartosza Mireckiego, z którym doczekała się córki Heleny i bliźniaków: Antoniego i Franciszka.

Aktorka jest dumna ze swoich pociech, które rozwijają swoje pasje. Młodsza córka Małgorzaty Lewińskiej związała swoją drogę z muzyką – pisze teksty i śpiewa.   

Małgorzacie Lewińskiej życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Sprawdź też: Był gwiazdą „Na dobre i na złe", potem rzucił aktorstwo. Co dziś robi i jak wygląda Jan Prosiński?

Źródło: Dzień Dobry TVN, Zwierciadło, Interia Film  

Małgorzata Lewińska z córką Anastazją Feusette i synkami, Gala Dobrego Stylu, 2016 rok
Fot. Podlewski/AKPA

Małgorzata Lewińska z córką Anastazją Feusette i synkami, Gala Dobrego Stylu, 2016 rok

Małgorzata Lewińska, Bartosz Mirecki, 2008 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Małgorzata Lewińska z ukochanym Bartoszem Mireckim, 2008 rok

Małgorzata Lewińska, Pokaz kolekcji Anny Cichosz, 2021 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Małgorzata Lewińska, Pokaz kolekcji Anny Cichosz, 2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.