3 / 7
Copyright @ONS

Dziś Daniel Radcliffe ma 29 lat i odnosi umiarkowane sukcesy, jednak 10 lat temu był u szczytu sławy. Wszystko za sprawą roli Harry'ego Pottera w ekranizacji powieści Joanne Rowling. Jednak to, że na plan pierwszej części wszedł, gdy miał zaledwie 11 lat, miało tragiczne skutki. W 2010 roku głośno zrobiło się o jego problemach z alkoholem (jednak, jak stwierdził później, wtedy przestał już pić). Temat powrócił dwa lata później (wówczas znajomi aktora podkreślali, że sięga także po narkotyki), gdy w wywiadzie udzielonym magazynowi Heat, wyznał, że... przychodził pijany na plan zdjęciowy sagi o nastoletnim czarodzieju.

„Mam typową osobowość osoby, która natychmiast się uzależnia. To duży problem. Ludzie, którzy borykają się z takimi problemami, doskonale potrafią to ukrywać. Często brani są za wyjątkowo silne osobowości. Ze mną była bardzo źle. Nie będę wchodził w szczegóły, ale piłem codziennie. Całymi nocami chlałem, a potem przychodziłem pijany do pracy.

Nigdy nie piłem na planie. Po prostu przychodziłem już wstawiony. Przyznam ze smutkiem, że byłem pijany, grając w wielu scenach w Harrym Potterze. Gdy oglądam film, widzę, kiedy byłem pod wpływem alkoholu”, stwierdził.

Dodał, że zaczął pić z powodu presji, oczekiwań i życia w błysku fleszy. Nie chciał jednak zdradzić, w jakim wieku po raz pierwszy sięgnął po alkohol.

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?