Oscary 2020
Fot. Getty Images
OSCARY 2020

Oscary 2020: Akademia przez pomyłkę ujawniła zwycięzców! Czy jest wśród nich Boże Ciało?

Opublikowano pełną listę typowanych zwycięzców...

Gabriela Czernecka 5 lutego 2020 16:18
Oscary 2020
Fot. Getty Images

Kto ma szansę na Oscara 2020? Akademia Filmowa opublikowała prognozowaną listę zwycięzców 92. ceremonii Oscarów. Niestety, zrobiono to przez... pomyłkę. Jeden tweet, a tyle zamieszania! Kogo uwzględniono na tej liście? Zobaczcie sami. 

Oscary 2020: kto ma szansę na statuetkę?

Rozdanie Oscarów 2020 to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w Hollywood. Nagrody co roku przyznawane są przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. W tym roku uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego (z niedzieli na poniedziałek) w Dolby Theatre w Hollywood. Już pod koniec grudnia Boże Ciało Jana Komasy znalazło się na krótkiej liście (tzw. shortlist) w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Chwilę później okazało się, że polska produkcja otrzymała oficjalną nominację do Oscara 2020. 

W tej samej kategorii nominowane zostały także takie filmy, jak: Nędznicy, Kraina miodu, Parasite oraz Ból i blask. Bukmacherzy już przyjmują zakłady na to, czy Boże Ciało Komasy ma szanse na Oscara, a tymczasem Akademia Filmowa postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości fanów i już dziś opublikować prognozowaną listę zwycięzców 92. ceremonii Oscarów. Szybko narodziły się pytania - czy faktycznie Oscar 2020 trafi do Joaquin Phoenix za rolę w Jockerze, Brad Pitt zostanie najlepszym aktorem drugoplanowym, a Renée Zellweger najlepszą aktorką

Kto otrzyma statuetkę?
Fot. Kadr z filmu "Judy"

Taka informacja została umiszczona na oficjalnym Twitterze Akademii Filmowej, którą opatrzono  nagłówkiem Prognozy Oscarów. Szybko okazało się, że publikacja jest wynikiem... błędu. Została wygenerowana przez narzędzie Oscars Prediction Experience. Tweet pojawił się tylko na krótką chwilę, ale zdążył wywołać w sieci prawdziwą burzę. Zaznaczmy, że zawierał także informację, że Oscara 2020 w kategorii najlepszy reżyser miałby otrzymać Sam Mendez, a Oscar 2020 za scenariusz zaadaptowany miałby trafić do twórców filmu Jojo Rabbit.

Czy Scarlett Johansson ma szansę na Oscara?

Według tych przewidywań Oscara 2020 za najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oryginalny trafi do twórców filmu Parasite. Czy faktycznie Boże Ciało nie dostanie Oscara? Akademia niemal natychmiast oświadczenie, że post nie był ich autorstwa, a wszystkiemu winne są... problemy techniczne Twittera, ale internauci już zdążyli zrobić screeny.

 W poście wyjaśniającym wpadkę z listą prognozowanych zwycięzców napisano, że oficjalna lista prognozowanych, przewidywanych filmów do Oscara 2020 pojawi się w niedzielę. Polska produkcja nadal ma więc szansę na statuetkę. 

Ogromnie trzymamy kciuki za fim Jana Komasy. A jeśli chcecie przeczytać więcej o Oscarach 2020 zapraszamy tutaj>> Bądźcie także z nami w oscarową noc! Na viva.pl będziemy prowadzić dla Was Oscary 2020 relację na żywo!   

Nominacje w kategorii Najlepszy film
Fot. Materiały prasowe

Boże Ciało
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.