Winter is not coming
Fot. Greenpeace
Na Dzień Ziemi

Winter is not coming! Niesamowita kampania francuskiego Greenpeace oparta na „Grze o tron”

22 kwietnia 2016 15:13
Winter is not coming
Fot. Greenpeace

W tym roku zimy nie będzie! Czy wyobrażacie sobie świat Westeros z „Gry o tron” bez groźby nadchodzącej zimy? I bez demonicznych Innych zamieszkujących mroźne tereny za Murem? Twórca legendarnej sagi George R.R. Martin takich zmian nie przewiduje. Ale pomyślał o nich francuski Greenpeace, który stworzył kampanię nawiązującą do 6. sezonu „Gry o Tron”.

W spocie „Winter is not coming” dowiadujemy się, jak na wydarzenia z sagi wpłynie ocieplenie klimatu. Widzimy w niej jednego z Innych (White Walkerów), którzy w Westeros żyją za Murem, gdzie wiecznie panuje zima. Te fantastyczne stwory budzą grozę we wszystkich bohaterach sagi, a wiemy, że w najnowszym sezonie nadejdzie ich prawdziwa żądna krwi armia. W spocie Greenpeace’u Inny kroczy po śniegu i przerażająco ryczy. Aż do momentu, w którym zapada się pod nim lód. Stwór tonie w lodowatej wodzie.

 

Polecamy też: Intrygi, seks, kłamstwa i wielkie emocje. Zobaczcie zwiastun 6. sezonu „Gry o tron”!

Jedno z niebezpieczeństw świata Westeros zostało zażegnane. Choć na pewno luka po demonicznych stworach zostanie szybko zagospodarowana choćby przez żądnych krwi i władzy Lannisterów. Ale co z naszym światem? Pod koniec spotu pojawia się napis wyjaśniający sedno problemu: „Kilka stopni więcej zmienia całą historię. Topniejący lód jest tylko jedną z wielu konsekwencji zmian klimatu, które zagrażają naszej planecie”. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

 


Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Zaopiekujmy się naszą planetą! Zachęcamy do wsparcia kampanii „Winter is not coming” (można to zrobić tutaj) i zaangażowania się w działania polskiego oddziału Greenpeace.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.