Winter is not coming
Fot. Greenpeace
Na Dzień Ziemi

Winter is not coming! Niesamowita kampania francuskiego Greenpeace oparta na „Grze o tron”

22 kwietnia 2016 15:13
Winter is not coming
Fot. Greenpeace

W tym roku zimy nie będzie! Czy wyobrażacie sobie świat Westeros z „Gry o tron” bez groźby nadchodzącej zimy? I bez demonicznych Innych zamieszkujących mroźne tereny za Murem? Twórca legendarnej sagi George R.R. Martin takich zmian nie przewiduje. Ale pomyślał o nich francuski Greenpeace, który stworzył kampanię nawiązującą do 6. sezonu „Gry o Tron”.

W spocie „Winter is not coming” dowiadujemy się, jak na wydarzenia z sagi wpłynie ocieplenie klimatu. Widzimy w niej jednego z Innych (White Walkerów), którzy w Westeros żyją za Murem, gdzie wiecznie panuje zima. Te fantastyczne stwory budzą grozę we wszystkich bohaterach sagi, a wiemy, że w najnowszym sezonie nadejdzie ich prawdziwa żądna krwi armia. W spocie Greenpeace’u Inny kroczy po śniegu i przerażająco ryczy. Aż do momentu, w którym zapada się pod nim lód. Stwór tonie w lodowatej wodzie.

 

Polecamy też: Intrygi, seks, kłamstwa i wielkie emocje. Zobaczcie zwiastun 6. sezonu „Gry o tron”!

Jedno z niebezpieczeństw świata Westeros zostało zażegnane. Choć na pewno luka po demonicznych stworach zostanie szybko zagospodarowana choćby przez żądnych krwi i władzy Lannisterów. Ale co z naszym światem? Pod koniec spotu pojawia się napis wyjaśniający sedno problemu: „Kilka stopni więcej zmienia całą historię. Topniejący lód jest tylko jedną z wielu konsekwencji zmian klimatu, które zagrażają naszej planecie”. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

 


Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Zaopiekujmy się naszą planetą! Zachęcamy do wsparcia kampanii „Winter is not coming” (można to zrobić tutaj) i zaangażowania się w działania polskiego oddziału Greenpeace.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.