„Ida’’, jamnik
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Kolejny sukces „Idy” Pawlikowskiego! Została wybrana filmem 30-lecia Europejskiej Akademii Filmowej!

Damian Duda 5 września 2017 16:30
„Ida’’, jamnik
Fot. Materiały prasowe

 

Film Pawła Pawlikowskiego Ida’’ doceniła międzynarodowa publiczność. Tym razem został wyróżniony przez Europejską Akademię Filmową, która od blisko 30 lat przyznaje europejskie Oscary’’.

 

Przeczytaj też: Wpadki, żarty i komiczne wypadki, czyli „Gra o tron” pełna niespodzianek. Zobaczcie, jak powstawał serial!

Ida’’ nagrodzona przez Europejską Akademię Filmową

W tym roku Europejska Akademia Filmowa obchodzi 30-lecie. Z tej okazji został zorganizowany plebiscyt, w którym internauci wybrali najlepsze dzieło europejskiej kinematografii — spośród filmów, które w przeszłości zostały laureatami Europejskiej Nagrody Filmowej. Ankieta została udostępniona na Facebooku. Tym razem ta prestiżowa nagroda trafi do twórców „Idy’’. Polska produkcja zdobyła aż 29 procent głosów!

 

Wśród pozostałych kandydatów byli m.in. ostatni laureat, Toni Erdmann’’ oraz „Ukryte”, „Biała wstążka” i „Miłość” Hanekego, „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią” Almodóvara czy też „Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach” i „Melancholia” von Triera.

Kiedy 22 lutego 2015 r. film Pawła Pawlikowskiego otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej, nikt nie mógł uwierzyć, że polska produkcja odniosła światowy sukces. Ida’’ spotkała się w Polsce nie tylko z zachwytem ze strony widzów, ale również z krytyką.

 

„Ida’’, plakat
Fot. Materiały prasowe

 

Zobacz też: Colin Farrell i Nicole Kidman zachwycają w najnowszym filmie Sofii Coppoli! Zobacz „Na pokuszenie”

 

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.