„Ida’’, jamnik
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Kolejny sukces „Idy” Pawlikowskiego! Została wybrana filmem 30-lecia Europejskiej Akademii Filmowej!

Damian Duda 5 września 2017 16:30
„Ida’’, jamnik
Fot. Materiały prasowe

 

Film Pawła Pawlikowskiego Ida’’ doceniła międzynarodowa publiczność. Tym razem został wyróżniony przez Europejską Akademię Filmową, która od blisko 30 lat przyznaje europejskie Oscary’’.

 

Przeczytaj też: Wpadki, żarty i komiczne wypadki, czyli „Gra o tron” pełna niespodzianek. Zobaczcie, jak powstawał serial!

Ida’’ nagrodzona przez Europejską Akademię Filmową

W tym roku Europejska Akademia Filmowa obchodzi 30-lecie. Z tej okazji został zorganizowany plebiscyt, w którym internauci wybrali najlepsze dzieło europejskiej kinematografii — spośród filmów, które w przeszłości zostały laureatami Europejskiej Nagrody Filmowej. Ankieta została udostępniona na Facebooku. Tym razem ta prestiżowa nagroda trafi do twórców „Idy’’. Polska produkcja zdobyła aż 29 procent głosów!

 

Wśród pozostałych kandydatów byli m.in. ostatni laureat, Toni Erdmann’’ oraz „Ukryte”, „Biała wstążka” i „Miłość” Hanekego, „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią” Almodóvara czy też „Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach” i „Melancholia” von Triera.

Kiedy 22 lutego 2015 r. film Pawła Pawlikowskiego otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej, nikt nie mógł uwierzyć, że polska produkcja odniosła światowy sukces. Ida’’ spotkała się w Polsce nie tylko z zachwytem ze strony widzów, ale również z krytyką.

 

„Ida’’, plakat
Fot. Materiały prasowe

 

Zobacz też: Colin Farrell i Nicole Kidman zachwycają w najnowszym filmie Sofii Coppoli! Zobacz „Na pokuszenie”

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.