Harrison Ford, Calista Flockhart, Cannes, Francja, 18.05.2008 rok
Fot. Toni Anne Barson/WireImage/Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Harrison Ford i Calista Flockhart: mówił, że już nigdy się nie ożeni, ale dla niej zrobił wyjątek

Zanim poznał Calistę, znany aktor był dwukrotnie żonaty

Sylwia Arlak 11 kwietnia 2022 11:46
Harrison Ford, Calista Flockhart, Cannes, Francja, 18.05.2008 rok
Fot. Toni Anne Barson/WireImage/Getty Images

W jednym zwywiadów Harrison Ford zdradził swój przepis na udany związek. „Nie mów, zamiast tego przytakuj” – żartował na łamach „Parade”, udzielając jeszcze jednej rady: zawsze pilnuj swoich domowych obowiązków. Aktor uwielbia latać, spacerować po lesie, jeździć rowerem i spędzać leniwie czas na swoim ranczu w stanie Wyoming, ale robi to dopiero, gdy nie ma nic pilniejszego. Dba o dom, majsterkuje w swoim warsztacie stolarskim. Kiedyś pomagał nawet ekipie remontowej naprawić dach. Prosto z planu filmowego wraca do domu do swojej żony, Calisty Flockhart. Świetnie się ze sobą bawią. „Harrison i ja dużo się śmiejemy. Poczucie humoru jest dla mnie wszystkim”, mówiła aktorka w rozmowie z „Closer Weekly”.

Harrison Ford i Calista Flockhart: poprzednie związki

Zanim poznał Calistę, Harrison Ford był dwukrotnie żonaty. Małżeństwo z Mary Marquardt (z którą ma dwóch synów, Bena i Willarda) przetrwało 15 lat. Carrie Fisher w opublikowanych w 2017 roku wspomnieniach przyznała, że ona i Harrison Ford mieli romans na planie „Gwiezdnych wojen” w 1977 roku. W 1983 roku aktor powiedział „tak” scenarzystce Melissie Mathison (doczekali się dwójki dzieci, syna Malcolma i córki o imieniu Georgia). Choć próbowali ratować swój związek, w 2001 roku Melissa Mathison złożyła pozew o rozwód.

Calista Flokhart miała na koncie kilka głośnych romansów. Spotykała się z twórcą „Ally McBeal” (serialu, w którym grała główną rolę, prawniczki) Davidem E. Kelleyem, reżyserem Samem Mendesem i aktorem Robertem Downeyem Jr. Żaden związek nie przetrwał dłużej niż dwa lata.

Z Harrisonem Fordem spotkała się po raz pierwszy podczas rozdania Złotych Globów w 2002 roku. Przez lata plotkowano, że aktorka specjalnie wylała na niego wino, żeby mieć pretekst do rozmowy. Stanowczo zaprzeczyli temu w wywiadzie dla magazynu „Hello!”. „Z pewnością nie zrobiła tego celowo”, mówił Harrison Ford, a Calista Flockhart dodała: „rozmawialiśmy jakieś 20 minut, zanim to się stało. Prawda jest taka, że to Harrison rozlał wino!”.

Czytaj też: Jacek Rozenek nie ukrywa już nowej miłości! Partnerka aktora jest niewiele starsza od jego syna

Harrison Ford, Calista Flockhart, Hollywood, 09.06.2005 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Harrison Ford, Calista Flockhart, Hollywood, 09.06.2005 rok

Harrison Ford i Calista Flockhart: historia miłości

Od razu między nimi zaiskrzyło. On zaprosił ją na kolację. Zgodziła się, ale pod warunkiem, że będzie mogła zabrać ze sobą kolegę z planu „Ally McBeal”, Jamesa Marsdena. Gdy przybyli na miejsce okazało się, że aktorowi towarzyszy grupka przyjaciół. „Atmosfera nie była intymna, a tego się obawiałem. I tak szybko odkryłem, że jestem »skrzydłowym« Calisty. Od początku wieczoru było jasne, kto przyciąga najwięcej uwagi Harrisona”, wspominał James Marsden w rozmowie z „Playboyem”. Po kolacji Harrison Ford zaprosił gości do siebie. Podobno kiedy robił kolejnego drinka, spojrzał znacząco na „skrzydłowego”. Dał mu do zrozumienia, że nie musi dłużej opiekować się Calistą. Od tamtego wieczoru para była nierozłączna.

Długo nie mówili publicznie o swojej relacji. Nie chcieli wzbudzać zainteresowania, zwłaszcza że Harrison Ford wciąż był prawnie związany z Melissą Mathison. W 2003 roku w końcu zdecydowali się publicznie opowiedzieć o swoich uczuciach. „Jestem zakochany. Miłość romantyczna jest jednym z najbardziej ekscytujących i satysfakcjonujących rodzajów miłości. Można zakochać się w każdym wieku. Nie byłem zaskoczony, że mi się to przytrafiło”, mówił aktor w magazynie „Hello”.

Calista Flockhart pytana o różnicę wieku (jest młodsza od Forda o 22 lata) odpowiada, że ciągle o niej zapomina. Podkreśla, że w ogóle nie ma ona wpływu na ich związek. W wywiadzie z „Hello” mówiła, że lubi patrzeć na swojego ukochanego z samego rana, bo wygląda „słodko, jak mały chłopiec”.

Para spotykała się przez kilka lat, aż w końcu Harrison Ford się oświadczył. Choć zarzekał się, że po dwóch nieudanych małżeństwach nie zamierza więcej stawać przed ołtarzem, dla Calisty Flockhart zupełnie stracił głowę.

Czytaj też: Po rozstaniu z Martyną Wojciechowską zniknął. Dziś Przemek Kossakowski niesie pomoc innym

Harrison Ford, Calista Flockhart, Cannes, Francja, 18.05.2008 rok
Fot. Toni Anne Barson/WireImage/Getty Images

Harrison Ford, Calista Flockhart, Cannes, Francja, 18.05.2008 rok

Harrison Ford i Calista Flockhart: ślub i dzieci

Pobrali się w 2010 roku. Skromna uroczystość odbyła się w Santa Fe (gdzie gwiazdor pracował na planie produkcji „Kowboje i obcy”), w rezydencji gubernatora Nowego Meksyku Billa Richardsona, który przewodniczył ceremonii. Pan młody miał tego dnia na sobie dżinsy, a panna młoda zdecydowała się na prostą białą sukienkę. Harrison Ford nie tylko znowu został mężem, ale też po raz piąty ojcem. W 2001 roku – rok przed tym, jak poznała przyszłego męża – Calista Flockhart adoptowała noworodka. Po ślubie Harrison Ford dał dziewięcioletniemu już Liamowi swoje nazwisko.

Aktor często podkreśla, że im jest starszy, tym lepiej radzi sobie jako rodzic. Od początku złapał z Liamem dobry kontakt. W wywiadzie dla magazynu „People” mówił, że nie miał problemu ze zmienianiem pieluch. Kiedy chłopiec podrósł, chodzili razem na piesze wycieczki i jeździli na motocyklu. Wspólnie stworzyli domek dla ptaków. Zaczęli nawet dzielić pasję do lotnictwa. „Liam obudził mnie dziś rano i pierwszą rzeczą, jaką do mnie powiedział, to: »Chcę lecieć samolotem«” – relacjonowała Calista Flockhart w rozmowie z magazynem „Hello”. Kiedy dziewiętnastoletni Liam wybierał się do college’u, jego tata zabrał go tam prywatnym samolotem.

W 2015 roku rodzina przeżywała trudne chwile. Harrison Ford niemal zginął w katastrofie lotniczej po tym, jak silnik samolotu, który pilotował, uległ awarii. Calista Flockhart troskliwie się nim opiekowała. W wywiadzie dla magazynu „People” aktor przyznał, że jest wdzięczny za tak cierpliwą żonę – mimo ryzyka rozumie jego pasje, a nawet sama zaczęła z nim latać.  

Czytaj też: Widzowie pokochali Zofię Czerwińską za kreacje aktorskie. Sama mówiła, że jest aktorką trzech zdań

Harrison Ford, Calista Flockhart, Beverly Hills, Kalifornia, 10.01.2016 rok
Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic/Getty Images

Harrison Ford, Calista Flockhart, Beverly Hills, Kalifornia, 10.01.2016 rok 

Aktualizacja 11.11.2023

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.