Gwiezdne Wojny
Fot. t: LUCASFILM / HAMSHERE, KEITH / AlbumEAST NEWS
Z OSTATNIEJ CHWILI

Fani Gwiezdnych wojen w żałobie. Nie żyje jedna z największych gwiazd kinowego hitu

Peter Mayhew miał 74 lata...

Gabriela Czernecka 3 maja 2019 11:06
Gwiezdne Wojny
Fot. t: LUCASFILM / HAMSHERE, KEITH / AlbumEAST NEWS

Nie żyje odtwórca roli Chewbaki w Gwiezdnych Wojnach Peter Mayhew. Aktor miał 74 lata. O jego śmierci poinformowała rodzina. Zmarł w swoim domu w Teksasie w otoczeniu najbliższych...

Nie żyje Peter Mayhew

Peter Mayhew nie żyje. O śmierci aktora Gwiezdnych Wojen poinformowano w krótkim oświadczeniu: „Rodzina Petera Mayhew z głębokim żalem i ubolewaniem informuje o jego śmierci. Odszedł od nas wieczorem 30 kwietnia 2019 roku”, głosi wpis na koncie aktora na Twitterze.

Gwiezdne Wojny: Chewbacca - Peter Mayhew

Gdy Peterowi Mayhewowi zaproponowano rolę w filmie Gwiezdne wojny pracował wówczas jako sanitariusz.  George Lucas wybrał go do roli Chewbaki ze względu na... nietypowy wzrost aktora (221 centymetrów). Ten spowodowany był chorobą genetyczną - zespołem Marfana. Po zakończeniu zdjęć powrócił do pracy w szpitalu, którą kontynuował aż do premiery Powrotu Jedi. W Chewbakę Peter Mayhew miał okazję wcielić się aż pięciokrotnie: w trzeciej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej części Gwiezdnych Wojen. 

Przyczyny śmierci aktora nie są znane. Wiadomo już, że rodzina i przyjaciele pamięć o bliskim uczczą 29 czerwca. Fani Mayhewa będą mieli możliwość zrobić to nieco później, bo aż w grudniu w Los Angeles. W jaki sposób? Szczegóły mają podobno zostać podane lada moment. 

Aktor miał na świecie miliony fanów. Pozostawił żonę oraz trójkę dzieci. 

Gwiezdne Wojny
Fot. East News

Gwiezdne Wojny, Peter Mayhew
Fot. Richard Buxo / Splash News/EAST NEWS

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.