Gillian Anderson jako Margaret Thatcher
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Gillian Anderson wcieli się w Margaret Thatcher w The Crown! Ta metamorfoza robi wrażenie

Zobaczcie zdjęcia z planu

Weronika Kostyra 5 lutego 2020 15:06
Gillian Anderson jako Margaret Thatcher
Fot. East News

Gillian Anderson jako Margaret Thatcher w The Crown - musicie to zobaczyćDoskonale zrealizowany serial Netflixa odniósł niebywały sukces. Fani zniecierpliwością oczekują na jego czwarty sezon, w którym poznamy kolejne kulisy dworskiego życia. Tym razem serial skupi się na początkach nieszczęśliwego małżeństwa księcia Karola z Dianą Spencer. Nie zabraknie także wątku z Margaret Thatcher. Do mediów trafiły właśnie pierwsze zdjęcia z planu. Jak Gillian Anderson radzi sobie w nowej roli? Zobaczcie sami.

Gillian Anderson wcieli się w rolę Margaret Thatcher!

Serial przestawia losy najdłużej panującej królowej w historii Wielkiej Brytanii – Elżbiety II. Śledzimy jej historię od momentu ślubu z księciem Filipem, przez objęcie władzy, dorastanie do roli władcy i szereg poświęceń, na jakie jest gotowa, aby utrzymać chwiejącą się monarchię. Wszystkie wątki zawarte w produkcji oparte są na faktach, a dodatkowo serial cieszy oko kostiumami i scenografią dopracowanymi z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Po dwóch pierwszych sezonach serial przechodzi dużą przemianę. Ze względu na upływ lat, aktorzy grające główne role zostaną zmienieni. Królową Elżbietą II będzie Olivia Colman, księżniczkę Małgorzatę zagra Helena Bonham Carter, a w rolę księcia Filipa wcieli się Tobias Menzies. Ponadto męża Małgorzaty zagra Ben Daniels, księżniczkę Annę – Erin Doherty, Królową Matkę Victoria Hamilton, a księcia Karola Josh O’Connor.

Do obsady dołączą też nowe postaci. Rolę księżnej Diany zagra młoda aktorka Emma Corrin. Oficjalnie potwierdzono też, że Gillian Anderson wcieli się w postać premier Margaret Thatcher. Słynna „Żelazna Dama” sprawowała urząd przez 11 lat, a jej twardy charakter przeszedł do legendy. Jej postać w serialu pojawi się jednak dopiero w czwartym sezonie. Łącznie Netflix planuje nakręcenie sześciu sezonów serialu The Crown.

The Crown Gilian Anderson - kim jest?

Gillian Anderson dużą popularność zdobyła dzięki roli Dany Scully w Z Archiwum X. Niedawno zagrała też z innym serialu Netflixa Sex Education. Aktorka nie może się doczekać udziału w serialu The Crown. „Jestem niezwykle podekscytowana, że dołączę do obsady i ekipy tworzącej The Crown i będę mieć szansę odegrania tak skomplikowanej i kontrowersyjnej kobiety. Thatcher bez wątpienia była potężną i przerażającą postacią, ale wielką przyjemność sprawia mi odkrywanie jej wnętrza. Muszę przyznać, że zakochuję się w ikonie, która – czy uwielbiana, czy znienawidzona –  zdefiniowała swoją epokę”, napisała na Twitterze.

Najnowsze odcinki serialu The Crown będziemy mogli obejrzeć już 17 listopada. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Sunday Times Style (@theststyle)

Znane osoby zmarłe w 2013 roku: Margaret Thatcher
Fot. ONS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.