Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

9 filmów Netflixa na Święta!

Zobacz nasze zestawienie!

Ida Marszałek 6 grudnia 2019 16:38
Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

Co roku, gdy z drzew pospadają ostatnie liście, Netflix postanawia odpowiedzieć na nasze potrzeby i wprowadza do swojej oferty filmy, które idealnie nadają się do obejrzenia pod kocem z kubkiem gorącej czekolady. Ich fabuła jest zazwyczaj dziecinnie prosta i schematyczna, a gra aktorska pozostawia wiele do życzenia, jednak nie wstydźmy się przyznać, że każdy z nas potrzebuje małego guilty pleasure, szczególnie kiedy za oknem grasuje szara, smogowa mgła. Żeby ułatwić Wam wybór filmu na grudniowy wieczór, przedstawiamy zestawienie 9 filmów, zarówno tych nowych jak i tych z dłuższym stażem, które wprowadzą Was w błogi przedświąteczny stan.

"Świąteczny książę: Królewskie dziecko" reż. John Schultz

Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

Świąteczny książę zdobył serca użytkowników Netflixa do tego stopnia, że doczekał się nie jednej, ale aż dwóch kontynuacji! W zamykającym tę bożonarodzeniową trylogię filmie znów będziemy mogli uczestniczyć w życiu Amber i jej ukochanego o błękitnej krwi. Jak tytuł wskazuje, Świąteczny książę: Królewskie dziecko opowiada o kolejnym etapie z życia królewskiej pary, która ze zniecierpliwieniem oczekuje na narodziny potomka. Nie obędzie się jednak bez intryg: do Aldovii przyjeżdża inny możny ród, w celu odnowienia, zawartego 600 lat wcześniej, rozejmu. Ceremonia może jednak nie dojść do skutku, ponieważ w tajemniczych okolicznościach ginie bezcenny dokument potwierdzający dawny traktat pokojowy.

"Świąteczny rycerz" reż. Monika Mitchell

Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

Vanessa Hudgens w najnowszej komedii świątecznej Netflixa wciela się w nauczycielkę, która nie wierzy już istnienie miłości. Na jej drodze stanie jednak Sir Cole, rycerz z XIV wieku, który w cudowny sposób przeniósł się do współczesności. Takie naiwne historie tylko w Święta.

"W śnieżną noc" reż. Luke Snellin

Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

Tego listopada na Netflixie pojawiła się również nowelowa komedia młodzieżowa. Wydaje się, że jest to jedna z ciekawszych propozycji jaką oferuje platforma. Fabuła skupia się na wigilijnym wieczorze, podczas którego nad małym miasteczkiem rozpętuje się burza śnieżna. Zamieć wpływa znacząco na życie uczuciowe nastoletnich bohaterów. Świąteczna teen drama, a w jednej z głównych ról znana z serialu Sabrina Kiernan Shipka. Czego chcieć więcej od mroźnego grudniowego dnia?

"To właśnie miłość" reż. Richard Curtis

Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

Tą historię znamy już wszyscy na pamięć, jednak co roku sięgamy po nią tak samo chętnie. Magia brytyjskiej komedii romantycznej stworzonej w 2003 wciąż trwa i rozgrzewa nasze nienawykłe do ujemnych temperatur serca. Mnie najbardziej wzrusza piosenkarz Billy Mack (Bill Nighy) usiłujący wcisnąć dodatkową sylabę do czwartego wersu swojej piosenki oraz sposób, w jaki owdowiały Daniel (Liam Neeson) oglądam ze swym pasierbem (Thomas Brodie-Sangster) Titanica, ale wśród 10 historii rozgrywających się tuż przed Wigilią, każdy znajdzie coś dla siebie.

"Kronika świąteczna" reż. Clay Kaytis

Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

Jeśli chcecie obejrzeć coś razem ze swoimi pociechami dobrym wyborem będzie Kronika świąteczna. Ten familijny film opowiada historię rodzeństwa: Kate i Teddy’ego, którzy usiłując sfilmować Świętego Mikołaja, doprowadzają do wypadku. Ten tragiczny incydent może spowodować, że część z dzieci nie otrzyma upragnionych prezentów. Dwójka urwisów musi zakasać rękawy i pomóc Mikołajowi uratować święta. W roli ulubionego świętego wszystkich dzieci występuje Kurt Russell.

"Obłędnych Świąt!" reż. Tucker Cawley 

Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

Jedyny serial w naszym zestawieniu pojawił się na platformie 28 listopada. 8-odcinkowy sitcom to historia rodziny, w której świąteczna atmosfera zdecydowanie opadła. A to za sprawą Emmy, która przywozi do domu swojego nowego chłopaka, z zawodu muzyka. Surowy ojciec ma duże problemy z zaakceptowaniem wyboru córki.

"Świąteczny spadek" reż. Ernie Barbarash

Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

W święta lubimy historie o docenianiu tego co się ma. Dlatego dobrym wyborem może być Świąteczny spadek, czyli historia rozpieszczonej Ellen, która by przejąć firmę po ojcu musi wrócić w rodzinne strony i zaznać prawdziwego życia. Pomoc innym i ciężka praca bezpowrotnie odmieni bohaterkę.

"Upalne święta" reż. Ernie Barbarash

Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

Znana z roli Charlotte w Seksie w Wielkim Mieście Kristin Davis wcieli się w elegancką nowojorską rozwódkę, która w Boże Narodzenie postanowi poszukać szczęścia i wyruszy w podróż do Afryki. Tam odnajdzie życiowy cel i niespodziewanie się zakocha. Świątecznie, ale na gorąco.

"Holiday" reż. Nancy Meyers

Nasze zestawienie
Fot. Materiały prasowe

Na koniec coś sprawdzonego. Propozycją, która nigdy nie zawiedzie jest film Holiday, który od momentu powstania w 2006 roku zajmuje wysoką pozycję na liście świątecznych klasyków. Płaczący Jude Law, zabawny Jack Black, obsesyjna Cameron Diaz oraz rozczulająca Kate Winslet. Ciekawie zbudowane postacie i doskonałe dialogi sprawiają, że jest to film, którego nigdy nie ma się dość.

Wszystkie filmy z zestawienia dostępne na Netflixie! 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.