Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

ZE ŚWIATA FILMU

50 twarzy Greya to przy nich niewinny romans! Najgorętsze filmy dla dorosłych na kwarantannę

Rozpalają zmysły do czerwoności!

Ida Marszałek 3 kwietnia 2020 20:15

Kontrowersyjne, zmysłowe i często obrazoburcze. To określenia, które najlepiej pasują do wymienionych poniżej filmów erotycznych. Swoimi odważnymi scenami szokują do dzisiaj. A to dużo znaczy w świecie, w którym nagość zupełnie spowszedniała. W porównaniu z nimi 50 twarzy Greya to niewinny romansik. Nie tylko pokazują nagie ciała aktorów w całej okazałości, ale również poruszają kwestię, które inni woleliby przemilczeć. Jeśli chcecie, by Wasz wieczór nabrał rumieńców i rutyna kwarantanny została zakłócona, to pozycje, które z pewnością się sprawdzą!

Najgorętsze filmy erotyczne

Oczy szeroko zamknięte reż. Stanley Kubrick

Thriller erotyczny jednego z najbardziej cenionych reżyserów w historii kina. O dziwo, bardzo źle przyjęty przez krytyków i widownię. Ale złych recenzji Stanley Kubrick już nie zobaczył, ponieważ zmarł zanim film ukazał się na ekranach. Dzisiaj kontrowersyjny reżyser jest bardziej szanowany przez środowisko filmowe niż był za życia, kiedy mocno cenzurowano jego nieszablonowe podejście. Oczy szeroko zamknięte wywołały w Hollywood spore zamieszanie, ponieważ przyczynił się do rozwodu odtwórców głównych ról - Toma Cruise'a i Nicole Kidman - którzy w momencie kręcenia filmu byli małżeństwem. Było to bardzo znaczące w kontekście fabuły filmu, który opowiada o Alice i Williamie, małżeństwie z 9-letnim stażem, chętnie angażującym się w różne gry seksualne, by ożywić swoje ustabilizowane życie. Po balu, na którym oboje flirtują z innymi osobami, dochodzi między nimi do kłótni. William postanawia wyjść i oczyścić umysł. Udaje się do tajemniczego domu, gdzie ma się odbywać przyjęcie, o którym powiedział mu wcześniej jego znajomy. Trafia do miejsca, w którym spełniają się najmroczniejsze fantazje. Gdy jego niepożądana obecność zostaje wykryta, zaczyna mu grozić śmiertelne niebezpieczeństwo.

Filmy erotyczne
Fot. Materiały prasowe

9 1/2 tygodnia reż. Adrian Lyne

Tym razem cofamy się do lat 80., w połowie których powstał jeden z najbardziej erotycznych filmów wszech czasów. Młodzi, piękni i pociągający Mickey Rourke i Kim Basinger wcielili się w parę która przypadkowo natyka się na siebie w sklepie. Początkowo niewinne uczucie rozwija się jednak w bardzo niebezpieczne rejony. Bohaterowie powoli uzależniają się od siebie, a ich życie erotyczne pełne jest prowokacyjnych gier i sadomasochizmu. Choć nie brakuje tutaj mocnych scen seksu, w jednym z najsłynniejszych momentów filmu nie widzimy zbliżenia bohaterów, ale Mickey'a Rourke'a karmiącego będącą na granicy ekstazy Kim Basinger owocami.

Filmy erotyczne
Fot. Materiały prasowe

Marzyciele reż. Bernardo Bertolucci

Kontrowersyjna i ponętnie sfilmowana opowieść o wiecznych marzycielach niezdolnych do przecięcia pępowiny i zmierzenia się z okrutną rzeczywistością. Mistrz zmysłowego kina, Bernardo Bertolucci, przedstawia historię perwersyjnego trójkąta miłosnego: Amerykanina Matthew i francuskiego rodzeństwa - Isabelle i Théo. Troje studentów i fanatyków kina spotyka się w momencie przemian społecznych końca lat 60. Matthew, do szaleństwa zakochany w Isabelle, daje się wciągnąć w niepokojącą grę erotyczną prowadzoną przez dziewczynę i jej brata. Zamknięci w mieszkaniu, całkiem zapominają o zewnętrznym świecie, który zmienia się nieubłaganie. W Marzycielach debiutowała młodziutka Eva Green, która stała się symbolem skrytych męskich pragnień. U jej boku wystąpili młodziutcy Louis Garrel oraz Michael Pitt. Choć film już i tak pełen jest mocnych erotycznych scen, podobno początkowo miało się w nim znaleźć więcej zbliżeń między Matthew, a Théo. 

Filmy erotyczne
Fot. Materiały prasowe

Nagi instynkt reż. Paul Verhoeven

Znany przede wszystkim ze słynnej sceny, w której siedząca na przesłuchaniu bohaterka Sharon Stone, rozchyla nogi nie mając na sobie żadnej bielizny, Nagi instynkt stał się synonimem filmowej erotyki. Film zawiera jednak dużo więcej śmiałych scen seksu, czym wywołał w latach 90. spore kontrowersje. Opowiada o tajemniczym morderstwie właściciela nocnego klubu i byłej gwiazdy rocka. Michael Douglas wcielił się w detektywa zaangażowanego w rozwiązanie tej niejasnej zbrodni. Wdaje się on w romans z główną podejrzaną - Catherine Tramell (Sharon Stone) - pisarką i kochanką ofiary, która prowadzi ze śledczymi niebezpieczną grę.

Filmy erotyczne
Fot. Materiały prasowe

Ostatnie tango w Paryżu reż. Bernardo Bertolucci

Kolejne dzieło Bernardo Bertolucciego. Szeroko dyskutowane ze względu na kontrowersje wokół okoliczności w jakich powstawało. Udział w Ostatnim tangu w Paryżu złamał psychikę młodziutkiej Marii Schneider, która w momencie kręcenia filmu miała 19 lat. Jej filmowym partnerem był symbol seksu lat 50. - Marlon Brando - niemal 30 lat starszy od aktorki! Fabuła skupia się na erotycznej zażyłości między starszym mężczyzną cierpiącym po samobójstwie żony i 20-letnią zaręczoną dziewczyną. Potajemna, trwająca trzy dni schadzka w odizolowanym od życia zewnętrznego mieszkaniu mocno wpływa na psychikę obojga bohaterów. Wyjątkowo odważny film nabrał jednak drugiego znaczenia w 2013 roku, kiedy reżyser wyznał, że aktorka nie zdawała sobie sprawy, że będzie uczestniczyć w okrutnej scenie gwałtu. Ponoć zależało mu na autentyczności emocji Marii Schneider. Ta jedna scena zaważyła na całym późniejszym życiu aktorki. 

Najlepsze filmy erotyczne
Fot. Materiały prasowe

Love reż. Gaspar Noé

Pierwszy film erotyczny nakręcony w technologii 3D wzbudził ogromne kontrowersje na festiwalu w Cannes, gdzie odbyła się jego premiera. Nie bez powodu film krytykowany jest za banalność fabuły, tutaj wytarte frazesy aż wylewają się z ekranu. Nie o to jednak w Love chodzi. Film dostarcza bowiem bardzo silnych wrażeń zmysłowych. Piękne neonowe kadry idealnie zgrywają się z melancholijną muzyką Erika Satie, tworząc opowieść o uczuciu, które nie ma szans na powodzenie. Główny bohater Murphy nie może przeboleć tego, iż bezpowrotnie zniszczył związek z jedyną prawdziwą miłością swojego życia - Electrą. Ukochana opuściła go po bolesnej zdradzie Murphy'ego z ich sąsiadką Omi, w skutek której dziewczyna zaszła w ciążę.

Filmy erotyczne
Fot. Materiały prasowe

Nimfomanka reż. Lars von Trier

Czterogodzinna epopeja słynnego duńskiego skandalisty. W tytułowej roli wystąpiła Charlotte Gainsbourg, słynna aktorka i córka Jane Birkin i Serge’a Gainsbourga, która często współpracuje z Larsem von Trierem. Podzielona na osiem rozdziałów i dwie części historia uzależnionej od seksu Joe to opowieść niezwykle odważna, przełamująca wiele tematów tabu. Bohaterka zdaje sobie sprawę ze swych niecodziennych preferencji już w wieku dziecięcym, by następnie na kolejnych etapach życia odkrywać kolejne obszary erotyki. Ta perwersyjna historia przedstawia seks jako narkotyk, od którego nie sposób się uwolnić. 

TAGI #seks #erotyka #film

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.