PREMIERA FILMOWA

Czy to odpowiedź na polski „Kingsajz”?! Zobaczcie zwiastun najnowszego filmu Alexandra Payne'a!

Sabina Zięba 12 stycznia 2018 18:30

Już od 12 stycznia w kinach będziemy mogli zobaczyć ekscentryczny komediodramat, który czekał na realizację... blisko dekadę! Głównym bohaterem „Pomniejszenia” jest Paul Safranek (Matt Damon), który wiedzie spokojne życie u boku swojej żony Audrey (Kristen Wiig). Ci przedstawiciele klasy średniej wspólnie spłacają kredyt, pracują i spotykają się ze znajomymi, wiodąc normalne życie. Wszystko zmienia się w momencie, gdy norwescy naukowcy odkrywają sposób na pomniejszenie człowieka do wielkości 12 centymetrów. Ma to zapobiec ekologicznej katastrofie i eksploatacji zasobów naturalnych. Wizja życia w luksusie zachęca małżonków do nieodwracalnego zabiegu. Jednak Audrey w ostatniej chwili zmienia decyzję... Główny bohater zmuszony jest zamieszkać samotnie w typowej utopii i z biegiem czasu z pomocą sąsiada Dusana (Christoph Waltz), jego współpracownika Konrada (Udo Kier) oraz wietnamskiej aktywistki Ngoc Lan Tran (Hong Chau) staje się jednym z przedstawicieli nowego świata, który stawia czoła zbliżającej się naturalnej katastrofie.

Polecamy też: Top 20 najlepszych komedii romantycznych wszech czasów. NASZ RANKING

Ten film Alexandra Payne'a w lekkim tonie mówi o sprawach ciężkiej wagi, pytając o rozterki współczesnych ludzi. Zdobywca dwóch Oscarów jednak tym razem nie pierwszy wpadł na pomysł zmniejszenia człowieka na ekranie - kto nie pamięta naszego „Kingsajza” z 1988 roku?! Nawet biorąc pod uwagę to, że początkowo „Pomniejszenie” miało powstać w 2009 roku (a wówczas w obsadzie miała się znaleźć m. in. Meryl Streep oraz Reese Witherspoon) to Polacy i tak byli pierwsi o całe dwie dekady! Koniecznie sprawdźcie w kinach, czy ci bohaterzy poradzili sobie w innym świecie równie imponująco!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.