Która Miss Polonia zarabiała ciałem w Dubaju? Książka Piotra Krysiaka Dziewczyny z Dubaju
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA FILMU

Kto zagra w ekranizacji książki Dziewczyny z Dubaju? To naprawdę mocne nazwiska!

Ruszyły prace nad filmem!

Gabriela Czernecka 3 czerwca 2020 13:49
Która Miss Polonia zarabiała ciałem w Dubaju? Książka Piotra Krysiaka Dziewczyny z Dubaju
Fot. Adobe Stock

Powstaje ekranizacja książki Piotra Krysiaka Dziewczyny z Dubaju. Reportaż w 2018 roku ujawniał szokujące kulisy karier niektórych znanych osób z warszawskich salonów. Młode dziewczyny z Polski uczestniczyły w seks-wyjazdach do zagranicznych milionerów, a wracały z nich z pieniędzmi i jeszcze większym powodzeniem. Choć Piotr Krysiak pisał o znanej piosenkarce, zwyciężczyni konkursu Miss Polonia czy modelce z Instagrama, to tożsamość wszystkich kobiet pozostała nieznana. Publikacja obnażająca kulisy pracy polskich modelek i celebrytek odbiła się głośnym echem w mediach, a temat okazał się na tyle kontrowersyjny i interesujący, że szybko pojawiły się plany nakręcenia filmu na podstawie książki. Dziś poznaliśmy kilka szczegółów produkcji.

Film na podstawie książki Dziewczyny z Dubaju Piotra Krysiaka

Jeszcze w tym samym roku, co odbyła się premiera książki Dziewczyny z Dubaju, posiadaczami praw do ekranizacji publikacji została Doda oraz Emil Stępień. Przypomnijmy, że książka zdradza kulisy tzw. afery dubajskiej z 2015 roku, kiedy to wiele znanych celebrytek zadowalało seksualnie arabskich szejków. Piotr Krysiak w swojej powieści opisał, jak wyglądał proceder werbowania modelek i aktorek oraz w jaki sposób spędzały one czas w Dubaju zarabiając ogromne pieniądze. Wiadomo, że oparł w dużej mierze swoje opowieści na dokumentacji sądowej oraz rozmowach z owymi kobietami, jednak nigdy nie zdecydował się ujawnić ich nazwisk, wiedząc, że mogłoby to zniszczyć życie wielu osób.

W 2018 roku Doda w jednym z wywiadów zapowiadała: „Dzięki Bogu, trochę już jestem w show-biznesie, więc znam bezpośrednio koleżanki, które dużo mi na ten temat opowiedzą. Będę miała informacje z pierwszej ręki”. Pod koniec ubiegłego roku wokalistka zdradziła więcej szczegółów produkcji. Oficjalnie ogłoszono, że za scenariusz odpowiadać będzie Mitja Okorn, natomiast za reżyserię znana piosenkarka, wcześniej współpracująca także z Piotrem Woźniakiem-StarakiemMaria Sadowska. Artystka na swoim profilu na Instagramie napisała: „Kochani, chce się podzielić z wami wspaniałą wiadomością! Właśnie podpisałam kontrakt na mój kolejny film! Dzięki producentom Emilowi Stępniowi i Dodzie, którzy we mnie uwierzyli i obdarzyli ogromnym zaufaniem, będę mogła wam opowiedzieć niezwykłą historie DZIEWCZYN Z DUBAJU! Przy filmie będę współpracować z Mitją Okornem, który jest pomysłodawcą i współautorem doskonałego, zapierającego dech w piersiach scenariusza! Na razie więcej nie mogę wam zdradzić, ale czuję ze będzie to niesamowita podróż zarówno na poziomie artystycznym, jak i zawodowym! To będzie wspaniały rok! Dziękuje wszystkim, dzięki którym stało się to możliwe!”, mogliśmy przeczytać. 

Kto zagra tytułowe dziewczyny z Dubaju?

Teraz kolejne szczegóły produkcji ujawnia serwisu pudelek.pl, powołując się na swojego informatora. Podano m.in., kto zagra w filmie Dziewczyny z Dubaju. To głośne nazwiska! „Prace nad produkcją idą pełną parą. Jesteśmy na etapie castingów i kompletowania obsady. Wiemy już na pewno, kto zagra tytułowe dziewczyny z DubajuOlga Kalicka, Katarzyna Sawczuk, Paulina Gałązka i Anna Karczmarczyk. Dziewczyny podpisały już umowy”, zdradza w rozmowie z Pudelkiem jeden z pracowników produkcji.

Okazuje się, że znanych nazwisk nie zabraknie również na drugim planie. Według źródła serwisu pudelek.pl, w rolach drugoplanowych zobaczymy Grażynę Szapołowską, Kingę Preis czy Bogusława Lindę. Na razie według serwisu tytuł Dziewczyny z Dubaju funkcjonuje jako roboczy i „może jeszcze ulec zmianie. Jedna z osób zaangażowanych w prace nad filmem twierdzi również, że mimo kilkumiesięcznego okresu kwarantanny, który sparaliżował branżę, ekipa Dziewczyn... jest spokojna o swoje dzieło”, czytamy.

Zapowiada się naprawdę głośna i mocna produkcja. Wybierzecie się do kina? 

Anna Karczmarczyk 

Polityka, Patryk Vega, premiera
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Olga Kalicka

Olga Kalicka Flesz Fashion Night 2019
Fot. East News

Katarzyna Sawczuk

Katarzyna Sawczuk

Paulina Gałązka

Paulina Gałązka na premierze serialu
Fot. EastNews

Książka Dziewczyny z Dubaju
Fot. materiały prasowe

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.