PREMIERA FILMOWA

Młodzi, gniewni w innej dekadzie. Zobaczcie niezwykłą rolę Tomasza Kota

Ciężko chory oficer trafia do szpitala psychiatrycznego. Jego żona wyrusza w podróż i poznaje traumatyczną przeszłość żołnierza

Sabina Zięba 14 kwietnia 2017 14:15

Już w tym miesiącu do kin wchodzi najnowszy film Jarosława Marszewskiego, "Bikini Blue". Z tęsknoty za klasycznymi, starymi produkcjami, reżyser postanowił opowiedzieć nam wojenną historię.

Polecamy też: Zdobywca tegorocznego Oscara wchodzi do kin! O czym opowiada "Klient"?

Wydarzenia rozgrywają się w 1953 roku w Wielkiej Brytanii, a ich tłem jest "zimna wojna". Głównymi bohaterami jest małżeństwo Szumskich - były polski żołnierz, Eryk (w tej roli Tomasz Kot) i Dora (brytyjska aktorka, Lianne Harvey). Wiodą oni spokojne, szczęśliwe życie. Pewnego dnia okazuje się, że mężczyzna dotknięty wojenną traumą jest ciężko chory. Ukrywał także przed żoną swoją przeszłość. Po nieudanej próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego w Mabeldon Park, a równocześnie Dora wyrusza na motocyklu w podróż, by odkryć nieznane fakty z życia Eryka. Czego się dowie?

Polecamy też: Marcin Dorociński płatnym zabójcą? Ta rola w „Małżeńskich porachunkach” to przełom w jego karierze!

Tomasz Kot powiedział: "Udział w filmie to dla mnie wyjątkowe doświadczenie, bo w kilka miesięcy musiałem zdecydowanie poprawić swoją znajomość języka angielskiego. Mam dziwne poczucie debiutu, czuję coś podobnego do tego, co czułem przy realizacji „Skazanego na bluesa”", natomiast autor filmu podsumowuje: "To historia o przekleństwie podwójnego życia, o wyobcowaniu i odnajdywaniu się w nowym, nieznanym świecie, o ludziach zranionych i godnych, o utraconym losie i zmaganiach o jego odzyskanie". W kinach od 21 kwietnia 2017 roku.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?