PREMIERA FILMOWA

Młodzi, gniewni w innej dekadzie. Zobaczcie niezwykłą rolę Tomasza Kota

Ciężko chory oficer trafia do szpitala psychiatrycznego. Jego żona wyrusza w podróż i poznaje traumatyczną przeszłość żołnierza

Sabina Zięba 14 kwietnia 2017 14:15

Już w tym miesiącu do kin wchodzi najnowszy film Jarosława Marszewskiego, "Bikini Blue". Z tęsknoty za klasycznymi, starymi produkcjami, reżyser postanowił opowiedzieć nam wojenną historię.

Polecamy też: Zdobywca tegorocznego Oscara wchodzi do kin! O czym opowiada "Klient"?

Wydarzenia rozgrywają się w 1953 roku w Wielkiej Brytanii, a ich tłem jest "zimna wojna". Głównymi bohaterami jest małżeństwo Szumskich - były polski żołnierz, Eryk (w tej roli Tomasz Kot) i Dora (brytyjska aktorka, Lianne Harvey). Wiodą oni spokojne, szczęśliwe życie. Pewnego dnia okazuje się, że mężczyzna dotknięty wojenną traumą jest ciężko chory. Ukrywał także przed żoną swoją przeszłość. Po nieudanej próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego w Mabeldon Park, a równocześnie Dora wyrusza na motocyklu w podróż, by odkryć nieznane fakty z życia Eryka. Czego się dowie?

Polecamy też: Marcin Dorociński płatnym zabójcą? Ta rola w „Małżeńskich porachunkach” to przełom w jego karierze!

Tomasz Kot powiedział: "Udział w filmie to dla mnie wyjątkowe doświadczenie, bo w kilka miesięcy musiałem zdecydowanie poprawić swoją znajomość języka angielskiego. Mam dziwne poczucie debiutu, czuję coś podobnego do tego, co czułem przy realizacji „Skazanego na bluesa”", natomiast autor filmu podsumowuje: "To historia o przekleństwie podwójnego życia, o wyobcowaniu i odnajdywaniu się w nowym, nieznanym świecie, o ludziach zranionych i godnych, o utraconym losie i zmaganiach o jego odzyskanie". W kinach od 21 kwietnia 2017 roku.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?