Blanka Lipińska
Fot. Marlena Bielińska/Move
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Już wiadomo, kto zagra główną bohaterkę w filmie Blanki Lipińskiej!

Sprawdzi się w tej roli?

Gabriela Czernecka 22 października 2019 19:47
Blanka Lipińska
Fot. Marlena Bielińska/Move

Kto zagra Laurę w filmie Blanki Lipińskiej? Autorka książki 365 dni ogłosiła niedawno, że wszystkie najważniejsze informacje na temat swojej produkcji poda na początku grudnia. Mimo to od kilku tygodni w internecie trwała debata dotycząca tego, kto zagra główną rolę kobiecą w filmie Lipińskiej. Wiadomo już, że Massima sagra włoski aktor Michele Morrone, który w 2016 roku wziął udział we włoskim Tańcu z Gwiazdami. A kto wcieli się w Laurę? Zdaniem internautów jest to... Anna Maria Sieklucka. Poznajcie szczegóły.

365 dni film Blanki Lipińskiej - kto zagra Laurę

Blanka Lipińska intensywnie pracuje nad filmem na podstawie swojego bestsellera 365 dni. „Nie zgodziłam się na zbytnie ocenzurowanie pewnych rzeczy. Próbowano na przykład wyrzucić scenę ze stewardessą. Tak, tę samą, która podzieliła nasz kraj. Powiedziałam, że nie ma mowy, przecież to kultowa scena w literaturze polskiej!”, mówiła jakiś czas temu dla serwisu natemat.pl.

„Całość ma być lekkim filmem obyczajowym, takim połączeniem "Seksu w wielkim mieście" i "Pretty Woman". No i może jeszcze "Tatuażu" Jane Campion, czyli obrazu, w którym sceny erotyczne były naprawdę wysmakowane. Wiesz, jaki efekt chcę osiągnąć? Gdy zobaczysz ten film, stwierdzisz "wow, to wygląda jak amerykańska produkcja”, zdradza. Ale aby to osiągnąć nie sięga po proste środki. Blanka nie zamierza do swej produkcji zaangażować znanych twarzy: „Chciałam uciec od oklepanych nazwisk. Męczy mnie to, że gdy idę na polski film, ciągle widzę te same twarze: Dygant, Stramowski, Warnke, Karolak, Adamczyk itp. Nie mówię, że to źli aktorzy, ale ileż można ich oglądać w głównych rolach? Mam ich dość”, opowiadała w rozmowie z Michałem Jośko dla natemat.pl.

Autorka powieści wielokrotnie zaznaczała, że zależy jej na odpowiednim doborze obsady, a do swojego filmu zdecydowała się wybrać nieoczywiste twarze. Jak dotąd Blanka Lipińska nie podzieliła się z fanami szczegółami produkcji w kwestii wyboru głównych postaci, ale internauci wszczęli własne śledztwo. W końcu Blanka zdecydowała się ujawnić, że wraz z początkiem grudnia dowiemy się, kto oficjalnie weźmie udział w produkcji. Mimo to spekulacje na temat postaci Massimo i Laury trwają. 

W sierpniu pojawiła się informacja, że postać Massimo w filmie 365 dni zagra Michele Morrone, 29-letni włoski aktor, który niedawno podbił serca rodaków zajmując drugie miejsce w odpowiedniku naszego Tańca z Gwiazdami.  Wtedy Włoch miał jeszcze dłuższe włosy, dziś preferuje krótkie. Zdjęcia przystojnego artysty, które zamieszcza na swoim Instagramie potwierdzają, że pisarka dokonała dobrego wyboru. Ona sama nie zechciała jednoznacznie przyznać, że redakcja dziennika właściwie wytypowała aktora. „Trzeba przyznać, że gość pokazany przez media to naprawdę dobre ciacho... Dzień dobry, idę na śniadanie”, powiedziała jedynie tajemniczo na InstaStories.

Anna Maria Sieklucka - kim jest Laura z filmu Blanki Lipińskiej

Dziś pojawiło się nazwisko filmowej Laury. Jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na swojego informatora, Laurę w filmie Blanki Lipińskiej zagra Anna Maria Sieklucka, 27-letnia aktorka. Takie domysły pojawiały się także w komentarzach tuż pod zdjęciem Blanki z aktorką, na którym tak naprawdę niewiele było widać. Chwilę później gwiazda zablokowała jednak możliwość dodawania komentarzy. Czyżby faktycznie było coś na rzeczy?

Z mediów społecznościowych wynika, że Anna Maria Sieklucka jest w trakcie studiów aktorskich w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego we Wrocławiu. Poza tym zna trzy języki: angielski, niemiecki i francuski. Na stronie agencji aktorskiej, do której należy czytamy, że ma 160 cm wzrostu i waży 51 kg. Dziewczyna jest bardzo podobna do Blanki Lipińskiej, a autorka książki wielokrotnie podkreślała, że książkowa Laura to ona sama, więc podobieństwo między nią a Lipińską musi być. 

Jendo jest pewne, szykuje się jeden z najgłośniejszych polskich filmów na walentynki, a Blanka Lipińska stawia sobie wysoko poprzeczkę, bo jak mówi: „Ma być tak, że każda kobieta podczas seansu rozpłacze się ze wzruszenia, ale po wyjściu z kina będzie podniecona tak, że od razu dosiądzie swojego faceta. Chodzi mi o wyzwolenie w widzach takich właśnie emocji. Wierzę, że skoro udało mi się napisać tak rewelacyjne zdaniem ludzi książki, to dam radę dopilnować, aby powstał film, którzy rzuci widzów na kolana”. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.