Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Festiwal Visa Kino Letnie już się rozpoczął! Jakie atrakcje zapewnił organizator?

Sabina Zięba 4 lipca 2017 11:30
Fot. Materiały prasowe

W tym roku już po raz dziesiąty odbędzie się Festiwal Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane. W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia chętni będą mogli bezpłatnie na świeżym powietrzu obejrzeć największe hity kinowe ostatnich lat. Projekcje odbędą się na sopockim molo, Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem oraz w Giżycku w Ekomarinie, tuż nad jeziorem Niegocin.

Polecamy też: Jak prezentowały się gwiazdy na gali zamknięcia festiwalu w Cannes? Kogo nagrodzono Złotą Palmą?

Najważniejsze informacje o festiwalu

Inauguracja festiwalu miała miejsce w sobotę 1 lipca w Sopocie. Mimo tego, że zawsze odbywa się na molo, tym razem w wyniku kiepskiej pogody przeniosła się do Domu Zdrojowego. To właśnie tam wręczono najważniejszą nagrodę, czyli Diamentowy Klaps Filmowy. Paweł Adamski, twórca i organizator wydarzenia mówi: "To nagroda dla aktorów wnoszących w polskie kino pozytywne przesłanie, dobrą energię oraz dostarczającym widzom wielu wzruszeń i emocji". W poprzednich latach otrzymali ją m. in. Borys Szyc, Artur Żmijewski oraz Piotr Adamczyk, a w tym roku statuetkę z rąk Katarzyny Figury otrzymał Maciej Stuhr. W swojej przemowie zaznaczył: "Mam nadzieję, że ten wieczór jest nie tylko moim świętem, ale też świętem polskiej kinematografii".

Polecamy też: Marcin Dorociński płatnym zabójcą? Ta rola w „Małżeńskich porachunkach” to przełom w jego karierze!

Jak co roku każdy dzień festiwalu został podzielony tematycznie. W poniedziałki wyświetlane będą dzieła pod hasłem "Sportowo – filmowo", czyli te opowiadające sportowe historie. Chętni w pierwsze dni tygodnia zobaczą m. in. popularnego "Wielkiego Mike'a" czy "Moneyball" z Bradem Pittem w roli głównej.

W "Europejskie wtorki" widzowie poznają kultowe europejskie filmy, np. "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" z Kasią Smutniak oraz "Małżeńskie porachunki" z Marcinem Dorocińskim.

Środy to "Super hity", czyli najpopularniejsze światowe produkcje. Wyświetlony zostanie m. in. świetny "Legion samobójców" i "Jurassic World" z przystojnym Chrisem Prattem.

W czwarte dni tygodnia widzowie zobaczą dzieła "Made in Poland". Wśród puszczanych polskich filmów znajdzie się głośny "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" oraz "Listy do M. 2".

Festiwalowe weekendy rozpoczynane będą "Komediowymi piątkami", a dzień później widzowie zobaczą filmy nominowane do Oscara, m. in. "Moonlight" czy "Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć". Koniec tygodnia to "Kobiece niedziele". Wszystkie panie będą mogły poprawić sobie humory przy "Bridget Jones 3" oraz "Wieku Adaline" z Blake Lively.

Polecamy też: Zobacz, jak zmienili się bohaterowie z serii filmów o Harrym Potterze! Te metamorfozy zaskakują!

Poza tymi atrakcjami chętni będą głosować w Plebiscycie Publiczności na najlepszy film festiwalu i wygrywać atrakcyjne nagrody. W Zakopanem funkcjonować będzie miasteczko filmowe na Kulturalnym Placu Niepodległości, a w Sopocie kawiarnia festiwalowa na molo, przy słynnej fontannie. Natomiast dokładny repertuar festiwalu można znaleźć na stronie www.kino.visa.pl

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.