PREMIERA FILMOWA

Poruszająca historia zgwałconej kobiety. „Elle” z genialną Isabelle Huppert w roli głównej w kinach

Piotr Wojtasik 2 lutego 2017 20:15

Poznaliśmy nominacje do najważniejszej francuskiej nagrody filmowej - prestiżowych Cezarów. Aż 11 nominacji zdobył obraz  „Elle", który od 27 stycznia oglądać można na ekranach polskich kin.

Polecamy też: Najnowszy pełny zwiastun Ciemniejszej strony Greya 

Film zdobył nominacje m.in. dla najlepszej aktorki (nominowana do Oscara, laureatka Złotego Globu Isabelle Huppert), nadziei kina, najlepszego filmu, najlepszego reżysera, najlepszego aktora drugoplanowego, najlepszej aktorki drugoplanowej. Nominacją wyróżniono również muzykę, zdjęcia, scenariusz adaptowany, montaż, dźwięk.

Warto wspomnieć, że to szesnasta nominacja Isabelle Huppert do Cezara. W historii nagrody nikomu nie udało się pobić tego rekordu. Laureatów poznamy 24 lutego. 

O czym opowiada film „Elle”?

Michèle wydaje się niezniszczalna. Jest twardą szefową znakomicie prosperującej firmy, zajmującej się grami wideo. Z podobną bezwzględnością podchodzi do życia prywatnego i uczuciowego. Brutalny atak, którego we własnym domu staje się ofiarą, zmienia jej życie na zawsze. Kiedy w końcu odkrywa, kto jest sprawcą, oboje poddają się swoistej grze – perwersyjnej i przerażającej. A gra ta w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli…

Film jest francuskim kandydatem do Oscara. Otrzymał dwie statuetki Złotych Globów - dla najlepszego filmu zagranicznego oraz dla Isabelle Huppert w kategorii najlepsza rola pierwszoplanowa. 

Co o roli mówi Isabelle Huppert której rola uznana została za jedną z największych w jej karierze?

„Moja bohaterka nie upada, nie poddaje się. Nigdy! Jest bardzo zróżnicowana – jest cyniczna, hojna, zimna, rozkazująca, bardzo niezależna. Ma wiele twarzy. Z całą pewnością nie jest sentymentalna; prowadzi ją to, co przydarza się w życiu, ale nic jej nie łamie. Siła jej charakteru jest punktem wyjścia tej postaci. Nigdy nie jest ofiarą, nawet kiedy ma do tego pełne prawo: będąc córką wielokrotnego mordercy i ofiarą gwałciciela. Rzadko zdarzają się takie postacie kobiece w kinie. Nawet jeśli portretuje się silne kobiety, to one i tak w pewnym momencie skręcają w kierunku sentymentalności, uczuciowości.

Polecamy też: Prawdziwy seks na ekranie. Oto 9 filmów, w których aktorzy zrobili TO naprawdę!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.