PREMIERA FILMOWA

Ekranizacja bestsellerowej powieści wkrótce w kinach. Zobacz zwiastun „Chaty”!

Sabina Zięba 24 lutego 2017 10:45

Poznajcie niezwykłą historię, która może dotknąć każdego z nas, bo jak mówi bohaterka filmu - "nie ma życia bez cierpienia". Głównym bohaterem obrazu jest Mackenzi Allen Phillips (w tej roli Sam Worthington, znany z m. in. "Przełęczy ocalonych" czy "Terminatora"), który wiedzie spokojne życie mając kochającą żonę i trójkę dzieci. Pewnego dnia rozgrywa się dramat - podczas rodzinnego wyjazdu, w lesie ginie jego najmłodsza córka, Missy. Choć natychmiastowo rozpoczynają się poszukiwania to wszystkie dowody wskazują na porwanie i morderstwo, a ciała nie udaje się odnaleźć. Mężczyzna nie potrafi sobie wybaczyć utraty dziecka i pochłania go coraz większa rozpacz, przez co odcina się od znajomych, przyjaciół i rodziny. Po czterech latach od wydarzenia, w środku zimy mężczyzna znajduje w skrzynce pocztowej list zlecający mu wizytę w chatce, w której poprzednio prawdopodobnie rozegrał się koszmar. Po namyśle zdesperowany bohater decyduje się na wyruszenie w przygnębiające rejony i niespodziewanie spotyka tam trójkę niesamowitych ludzi, którzy spróbują przywrócić mu wiarę w sens życia. Czy się uda?

Polecamy też: TYLKO U NAS premierowy zwiastun! Czy też zwariujesz ze szczęścia?

Film "Chata" jest ekranizacją ogólnoświatowego bestsellera, sprzedanego dotychczas w ponad 6 milionach egzemplarzy. Budzi to wielki podziw szczególnie dlatego, że początkowo autor (William P. Young) ​stworzył jedynie 10 egzemplarzy i wręczył najbliższym. Napisał książkę dzieląc się swoimi osobistymi przeżyciami - jako dziecko został zgwałcony i przechodził kryzys wiary. Gdy dostrzegł wzmożone zainteresowanie dziełem, poszukał pomocy u dwóch znajomych pastorów, z którymi to chodził po wydawnictwach usiłując je wydać. W końcu, gdy nie znaleźli chętnych, zrobili to na własną rękę i maszynopis był sprzedawany... z garażu! Pierwszy wydawca, Brad Cummings, w jej reklamę zainwestował jedynie 300 dolarów i wspomina: „Ludzie dzwonili i kupowali po kilkanaście egzemplarzy lub całe paczki".  Jednak dzieło nie jest popularne jedynie w kręgu chrześcijan. To opowieść nie tylko o miłości Boga do człowieka, ale także o przebaczaniu i miłości. A na ekranie w jednej z głównych ról zobaczymy zdobywczynię Oscara z 2012 roku za film "Służące" - Octavię Spencer.

Głęboką, duchową podróż, wraz z bohaterem, możemy odbyć w kinach już od 10 marca 2017 roku.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.